מה זה אומר הדברה אורגנית ?

הדברה אורגנית זו הדברה שנעשית על ידי שימוש בחומרים טבעיים שאינם מהווים סיכון כלשהו לבני האדם או לבעלי החיים, הם פשוט יוצרים סביבה לא נוחה עבור המזיקים וכך גורמים להם לעזוב מרצונם החופשי. ישנם תכשירים רבים שמשמשים להדברה אורגנית והם מותאמים למזיקים מסוגים שונים ומגוונים כמו נמלים, ג’וקים, פרעושים ועוד.. היתרונות – אין בתכשירים האורגניים כל סיכון ושימוש בחומרים כימיים, החסרונות – לחרקים יש יכולת הסתגלות והם עלולים להתגבר על סוגי הדברה אורגנית שונים ולפתח עמידות כנגדם. אז מה עושים? מדביר מקצועי ידע להשתמש בתכשירים של הדברה אורגנית בהתאם לאורח החיים של המזיקים ועל ידי הידע בצרכיו הבסיסיים של החרק להשתמש בתכשירים בצורה חכמה שתגרום למיגור תופעת המזיקים. העמידות ביותר כנגד שיטות הדברה אורגנית הן – הנמלים!

 

הדברה נגד נמלים

הנמלים עובדות כקבוצה, יש להן מלכה מטילה שיושבת בקן וכל היתר הן חיילות ממושמעות שמשמשות את טובת הקן והישרדותו. שימוש בשיטות הדברה אורגנית נגד נמלים חייב להתבצע בחכמה ובתחכום והדבר הראשון שעל המדביר לזהות זה את הקן הראשי שבו יושבת הנמלה המטילה, ובנוסף לזהות את דרכי הגישה שיצרו הנמלים מהקן אל הבית ואל מקורות מזון שונים שנמצאים בקרבת מקום. רק לאחר שהתבצעה פעולת הזיהוי והאבחון ניתן לרסס את המקום בתכשירים אורגניים ולגרום לנמלים להבין שזהו אינו מקום טוב עבורן וכדאי שימצאו מיקום רחוק ובטוח עבור הקן שלהן. הדברה נגד נמלים בדרך אורגנית יכולה גם להגיע בצורה של ג’ל אותו שמים כפתיון לנמלים ואלו יחשבו שהוא מזון לגיטימי עבורן ויקחו ממנו אל תוך הקן, שם הג’ל יצור בעיות וסיבוכים שיחייבו את הנמלים לנטוש את הקן ולעבור דירה..

 

האם באמת מדובר בנמלים?

אנשים לא מנוסים יכולים להתבלבל בין טרמיטים לנמלים, ובהתאם לכך לפעול בצורה לא נכונה להדברתם מהמקום. הטרמיטים יפעלו רק במקומות חשוכים ומוסתרים כי אור גורם להם לרגישות ולחוסר תפקוד, נמצא אותם לרוב בקרבת מוצרים מעץ (דלתות, ארונות מטבח וכדומה..) שמהם הם ניזונים, ואת הקן שלהם הם יבנו מתחת לאדמה וממנו יגיעו אל הבית דרך מנהרות תת קרקעיות שהם בונים. הטרמיטים גורמים נזק גדול מאוד למוצרי העץ בבית!

את הנמלים קל לזהות קודם כל בגלל הצבע שלהן שלרוב יהיה בגוונים של חום ושחור. הנמלים פועלות בגלוי ואינן חוששות מאור, הן ניזונות משאריות של מזון ומוצרי העץ שבבית לא מעניינים אותן בכלל! את הקן של הנמלים נוכל למצוא במקומות שונים ומגוונים כמו סדקים וחורים ברצפה או בקירות. שימו לב – חומרי הדברה אורגנית נגד נמלים לא עוזרים נגד טרמיטים! לכן חשוב לאבחן את החרקים הקטנים נכון ולפעול את פעולת ההדברה בהתאם לסוגם.

 

מחפשים הדברה אורגנית נגד נמלים בתל אביב ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון מספר 2031.
חשוב לציין – בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

הדברה בתל אביב