fbpx

הדברת ג'וקים

ג’וקים או תיקנים ? מה ההבדל ?

למעשה אין הבדל, אנו נוטים לקרוא להם ג’וקים כשם כללי שמגדיר את כל הסוגים שלהם תחת הגדרה עממית קלה ונוחה אותה כולם מבינים. למעשה מדובר בתיקנים מסוגים שונים, כאשר הנפוץ ביותר בישראל הוא – תיקן גרמני. הדברת ג’וקים מסוג זה מצריכה הבנה כללית של התיקן וסוגיו השונים על מנת שהוא לא יוכל לחזור ולקנן בביתנו לאחר שבוצעה ההדברה. ג’וקים צריכים הגנה, מזון ומקור מים, לכן בתוך הבית או בתוך תעלות הביוב הם מוצאים מסתור ושם מתרבים בקצב אדיר שגורם להם לחדור אל ביתנו בחיפוש אחרי דברים אלו שמקיימים אותם.

הדברת ג’וקים לא יכולה להתבצע רק על ידי שמירה על בית נקי כי את המזון הם מוצאים בשפע בכל בית, גם אם הוא נקי להפליא. כמו כן, בתוך הבית קיימים מקומות מסתור רבים עבורם. הדברת ג’וקים יעילה צריכה לייצר מצב בו אנו מגיעים לכל אותם מקומות מסתור ומדבירים באופן טוטלי את קיום חיי הקהילה של הג’וקים בהם. הג’וקים הם מזיקים שלרוב גורמים לנו לתחושת גועל ובצדק, הם מפגע תברואתי חמור ומסוכן מאחר והם מובילים עמם חיידקים ומחלות מתוך מערכות הביוב ופחי האשפה ישירות אל מגרת הלחם ותנור האפייה שם נמצא המזון אותו אנו צורכים במחשבה שהוא נקי ושמור היטב.

סוגי הג’וקים הקיימים

ניתן למצוא בישראל ארבעה סוגי ג’וקים (תיקנים)

 • תיקן גרמני
 • תיקן אמריקאי
 • תיקן הפסים
 • תיקן מזרחי

מפת עמוד - תוכן עניינים

תיקן גרמני

התיקן הגרמני שצבעו חום והוא מגיע עד לאורך של סנטימטר וחצי, ניזון מהחי ומהצומח והמזון החביב עליו ביותר הוא אוכל רקוב כך שלרוב הוא יבוא לבקר בפחי האשפה, שנמצאים במטבחים. הוא פועל בעיקר בלילה וקצב ההתרבות שלו גדול ומהיר מאוד. הוא אחד הג’וקים המזיקים ביותר והוא מקור להמון מחלות וחיידקים שמוצאים את דרכם אל בני האדם.

 

תיקן אמריקאי

התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש לו יכולת לעוף בעזרת כנפיים. הוא ניזון מהחי ומהצומח ולרוב הוא יסתתר בתוך המטבח ובצינורות הביוב.

 

תיקן הפסים

תיקן הפסים החום צבעו חום בהיר, יש לו פסים לרוחב על החזה, גופו צר ויש לו כנפיים בולטות. הוא ניזון מהחי ומהצומח והוא לרוב יתמקם במקומות מעופשים שיש בהם טחב.

תיקן מזרחי

התיקן המזרחי צבעו כהה יותר והוא נראה כמעט שחור, הוא גדול יותר מיתר התיקנים והוא מגיע לגודל של כמעט 2.5 סנטימטר, הוא בעל כנפיים קצרות יחסית לגופו ומרכז הפעילות שלו היא בלילה. למרות הכנפיים אין לו יכולת לעוף והוא נוטה להתרבות במקומות מרובי אשפה. הוא מגיע אל תוך הבית במטרה לחפש מזון ומים אך יחזור אל מקור האשפה שם הוא בונה את ביתו.

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

שאלות נפוצות

מחיר הדברה נקבע על פי שילוב של כמה פרמטרים, העיקריים הם גודל שטח הבית וסוג המזיקים שתרצו להדביר. אם יש לבית גינה, או אם תרצו להדביר איזה מחסן מלא בציוד מאובק, גם נתונים אלו ישפיעו על קביעת המחיר להדברה בבית. כדי לקבל מחיר הדברה מדויק, שתואם את המצב הספציפי שלכם, מומלץ לחייג אלינו ולאחר שתענו על כמה שאלות נוכל לתת לכם הערכת מחיר כמו שצריך.

באופן כללי אפשר לומר שטווח המחירים נע באזור של 240 ש”ח לדירת 2 חדרים ועד 300 ש”ח לדירת 5 חדרים. מחיר הדברה לבית פרטי יכול להגיע גם ל 800 ש”ח, במידה ויש גינה וכדומה.
יש סוגי מזיקים מסוימים שעלות ההדברה שלהם קצת יותר יקרה, לדוגמה כיני יונים, קרציות או הדברת פשפש המיטה שדורשת שימוש בקיטור וציוד מיוחד.

אם תבינו את ההיגיון שעומד מאחורי פעולת ההדברה, תוכלו להבין כיצד צריך לנהוג כדי לקבל תוצאה מקסימלית. חומרי ההדברה מנסים להשיג 2 פעולות: הראשונה זה לחסל את החרקים הקיימים במקום, והשניה זה להפוך את המתחם ללא ידידותי עבור חרקים וכדי להשיג פעולה זו אנו רוצים לחסום את כל דרכי הגישה ונתיבי המעבר המשמשים את החרקים בבית.

חלק מאותם דרכי גישה נמצאים גם על הרצפה. לדוגמה: השטח מאחורי הסלון, או שטח מוסתר מתחת לספריה או ריהוט כלשהו, ובשעות הלילה גם רצפת המטבח משמשת למעבר בטוח עבור חרקים, לכן מומלץ לא למהר עם שטיפה יסודית של הבית אחרי הדברה. אפשר לנקות ואפשר גם לשטוף, רק לא לעשות ניקיון יסודי ובפרט לא בכל אותם מקומות שנראים בעלי פוטנציאל לשימוש מזיקים.

הכוונה במונח “הדברה ירוקה” זה שלא נעשה שימוש בחומרי רעל כימיקלים, אך בפועל זה לא מה שקורה בשטח וכמעט כל חברה שמציעה הדברה ירוקה משתמשת בחומרי רעל – אבל בריכוז רעלים מאוד נמוך, בתרכובת הדברה המשלבת חומרים ירוקים בנוסף לחומרי רעל בעלי ריכוז נמוך ולא מסוכן. השיטה הירוקה מתבססת על חומר סינתטי מן הצומח, שבטבעו דוחה חרקים, אך מאחר והוא לא לגמרי יעיל כשמשתמשים בו לבד – מוסיפים גם רעלים בריכוז נמוך וכך מתקבלת תוצאה שנקראת בפי מדבירים “ירוקה”.

חברת גור הדברות מתמחה בהתאמת טיפול הדברה ירוקה לפי סוג המזיק, דרכי הפעולה שלו ואורחות חייו. יש לנו ניסיון של 30 שנים בעבודת שטח אינטנסיבית עם כל סוגי המזיקים ואין לנו ספק שנוכל לספק לכם שירות מקצועי ברמה הכי גבוהה שיש בענף ההדברה בישראל.

צוות המדבירים שלנו משתמש בחומרי הדברה בטוחים ויעילים, כאשר תרכובת ההדברה ואופן ההטמעה במתחם הנגוע מותאמים בהתאמה מלאה עבור כל מקרה ומאפייניו הייחודיים.

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

מחיר הדברת ג’וקים

הדברה אורגנית / טבעית

 • ג’ל הדברה נגד ג’וקים בבית: 100 ש”ח עבור 30 גרם ג’ל

טיפול בג’ל / ריסוס הדברה ירוקה

 • הדברה לדירת שני חדרים: 300 – 260 ש”ח
 • הדברה לדירת שלשה חדרים: 350 – 290 ש”ח
 • הדברה לדירת ארבעה חדרים: 360 – 320 ש”ח

שימו לב – שימו לב – בנגיעות קשה של ג’וקים בבית המחיר יכול לעלות בהתאם

שימו לב – ** הדברה מסוג זה יעילה גם נגד נמלים,
לפרטים – הדברת נמלים

ריסוס ג’וקים בבניין קומות

 • הדברה נגד ג’וקים לבניין 3 קומות: 300 ש”ח
 • הדברה נגד ג’וקים לבניין 4 קומות: 340 ש”ח
 • הדברה נגד ג’וקים לבניין 5 קומות: 390 ש”ח
 • הדברה נגד ג’וקים לבניין 8 קומות: 550 – 450 ש”ח

שימו לב – שימו לב – הדברה נגד ג’וקים לוועד בית כוללת ריסוס חדרי מדרגות, לובי, מקלט, בורות ביוב לאורך הבניין, חדר זבל, חדר גז, ארונות חשמל, וגם את מעטפת הבניין.

שימו לב – כאשר אנו מגיעים להדביר את הבניין כל דייר יוכל ליהנות מהטבה של 20% הנחה עבור הדברת ג’וקים בבית.

מחיר ריסוס ג’וקים בבית

 • ריסוס ג’וקים לדירה עם 2 חדרים: 240 ש”ח
 • ריסוס ג’וקים לדירה עם 3 חדרים: 260 ש”ח
 • ריסוס ג’וקים לדירה עם 4 חדרים: 280 ש”ח
 • ריסוס ג’וקים לדירה עם 5 חדרים: 300 ש”ח
 • ריסוס נגד ג’וקים לבית קרקע: 800 – 300 ש”ח
  (תלוי בגודל הבית והחצר)
גור הדברות

צור קשר..

מחפשים מדביר מומלץ להדברת ג’וקים בבית?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

 • למידע נוסף בנושא הדברת ג’וקים – לחצו כאן
Call Now Buttonחייגו
דילוג לתוכן