fbpx

מייל: dekeldekel24@hotmail.com

טלפון: 054-3964646

הדברת טרמיטים

כל הנושא של הדברת טרמיטים הוא מורכב והכרחי. כיום חלק מהרשויות המקומיות מחייבות ביצוע מקצועי של הדברה נגד טרמיטים בבית, בנוסף לטיפול הדברת טרמיטים מונע – עוד בשלב שלפני בניית הבית. הזמנת שירותי הדברת טרמיטים היא לא דבר של מה בכך, מדובר בפעולה חשובה במיוחד שעלולה למנוע הרס עצום שנגרם מהימצאותם של טרמיטים בקיר או ביסודות הבית. טרמיטים פועלים כקהילה והם מתרבים בקצב מהיר במיוחד. הם יכולים להגיע לכמות של עשרות מיליוני טרמיטים בכל מושבה פעילה.

התפשטות טרמיטים

הטרמיטים הם חרקים קטנים וחיוורים החיים במושבות שמגיעות לכמות אדירה של עד 10 מיליון טרמיטים בכל מושבה. במושבה של הטרמיטים יש מלך ומלכה שאחראים על עניין ההתרבות. יתר החיילים בממלכת הטרמיטים מספקים מזון למלך ולמלכה שיושבים בקן. הם מקיימים את הממלכה על ידי כרסום עץ ביסודות של הבית. מאחר ומדובר בחרקים בעלי צבע כמעט שקוף, יהיה קשה מאוד להבחין בהם בשלבי הנגיעות הראשוניים. רק כשהמצב ממש חמור תוכלו להבחין בהתפשטות טרמיטים בבית.

ברוב המקרים של בנייה חדשה יהיה חיוב לבצע הדברת טרמיטים בעת הבנייה, כך הסיכוי יהיה קטן יותר להתפשטות מושבה פעילה ביסודות הבית. במקרה של בתים ישנים חובה לבצע בדיקה מקיפה שתשלול הימצאות טרמיטים בקיר או ביסודות. בכל מקרה נכון לבצע טיפל הדברת טרמיטים מונע בהתאם להנחיות שתקבלו מחברת ההדברה.

טרמיטים בישראל

בישראל ניתן למצוא שבעה מינים של טרמיטים, לרוב באזור שפלת החוף או באזור דרום הארץ (אזור מדבר יהודה). מגמת הגידול של הטרמיטים בישראל הולכת ועולה, ויחד איתה עולה גם הסכנה שנגרמת ליסודות הבתים. לאחרונה התגלה בישראל, בעיר פתח תקווה, זן חדש ופולשני במיוחד – טרמיט העל הפורמוסי, שמתרבה בקצב אדיר והמלכה בקן יכולה להטיל מעל 3,000 ביצים במהלך יום אחד.

Play Video about פעילות של טרמיטים

הנזק שטרמיטים גורמים לבית

כאשר ישנה נגיעות של טרמיטים בבית, הטרמיטים מסוגלים להשתכן מתחת לריצוף, בתוך יסודות הבית ובעוד מקומות שאינם נראים לעין כלפי חוץ. הטרמיטים מכרסמים תאית בדרכם להתרבות וביסוס המושבה שהם הקימו בתוך יסודות הבית, כך הם יוצרים חללים ומחילות שעלולים לגרום נזק משמעותי בעמידות הבית, כמו גם במשקופי העץ, הרהיטים וכו’..

מפת עמוד - תוכן עניינים

מאפייני זיהוי לטרמיטים

הטרמיטים לרוב עיוורים וכמעט שקופים, כך שקשה מאוד להבחין בהם. הם ניזונים מתאית אותה ניתן למצוא בתוך עץ ולכן הנזק שהם גורמים הוא שקט והרסני. הדברת טרמיטים היא עניין חשוב מכמה סיבות: ראשית על מנת למנוע כרסום ונזק לחלקי עץ בפרגולה בגינה או אפילו ביסודות של בית, כמו כן נזק לרהיטים שעלולים להתפורר מבפנים, עד ההגעה למצב של שבירה והרס מוחלט, מבלי שנשים לב.

הדמיון בין טרמיטים ונמלים

למרות הדמיון הרב שאפשר למצוא בין נמלים וטרמיטים, במקרה של הדברת נמלים הסימנים המקדימים לנגיעות יהיו שונים לגמרי מאלו של טרמיטים. נמלים יחפשו את המזון שלנו לצורך העברתו לקן. הנזק שהם יגרמו בתהליך הוא חפירת מחילות קטנות לצורך מעבר וגישה ממקום למקום בשטח הבית. לעומת זאת, טרמיטים ישתמשו בבית עצמו כמזון, לכן המחילות שהם יכרסמו לא יהיו קטנות כמו אלו של הנמלים והן ייצרו נזק ממשי במבנה הבית.

מאחר והטרמיטים לא ממש צריכים לצאת אל מעל פני השטח כדי להצליח לשרוד במקום, רוב הזמן הם יהיו בתוך הקירות של הבית, מתחת לרצפה או במעמקי היסודות של המבנה. אפילו את הביצים שלהם הטרמיטים יטילו במקומות פנימיים שלא נוכל לראות כלפי חוץ.

Play Video about זיהוי טרמיטים על במבוק בחצר

חרק מוכר ומסוכן..

הטרמיטים פועלים באופן שדומה מאוד לנמלים. גם הם חיים למען מטרה נעלית וכל מציאותם היא לשרת את המלך והמלכה. המלך והמלכה הם אלו שמטילים את הביצים, מהם מתפשטת ומתרבה כמות הטרמיטים במושבה. אצל הנמלים הסיפור קצת שונה. לנמלים יש רק את המלכה המטילה, שיושבת בקן לבדה – בלי מלך.

מושבת הטרמיטים פועלת במתחם באופן תמידי, כדי לספק מזון למלך והמלכה בקן. המזון הוא לא אחר מ – יסודות הבית שלכם. ברוב המקרים טרמיטים מכרסמים בחומרי עץ לצורך מזון. מדובר בחרק בעל כושר הסתגלות וכיום קיימים כבר 7 סוגי טרמיטים שונים שפועלים ברחבי הארץ. עם הזמן הנגיעות מתפשטת יותר וכמות הבתים שנמצאים בסכנה ממשית הולכת וגדלה.

טיפול נגד טרמיטים

טיפול מונע נגד המזיקים השקטים יאפשר לכם שקט נפשי ומניעה עתידית של הנזק לו הם גורמים. אם הבעיה כבר קיימת וצריך לבצע הדברה נגד טרמיטים במקום, אל תחכו יותר מידי זמן כי אחוז היעילות וההצלחה של הדברת טרמיטים בבית עולה באופן משמעותי כאשר מבצעים את ההדברה בשלב מוקדם.

הטרמיטים הם אויב מסוכן שמוצא את דרכו אל מקומות מסתור רבים ומגוונים, בהם הוא מקים מושבה וממנה הטרמיטים יכולים גם להצמיח כנפיים ולעוף במשך כמה ימים בחיפוש אחרי בני / בנות זוג שאיתם הם יוכלו להקים מושבה חדשה במקום אחר.

הדברה נגד טרמיטים מתבצעת בכמה שלבים. השלב הראשון הוא השמדתם במתחם אותו אנו רוצים להדביר והשלב השני הוא קיום תחזוקה מונעת שלא תאפשר להם לחזור ולהתמקם בקרבת מקום.

טיפול הדברה נגד טרמיטים

מאחר ומדובר בחרק שצבעו כמעט שקוף, ולא נמצא אותו מגיע לשאריות המזון שאנו משאירים בבית, ברוב המקרים של נגיעות טרמיטים טיפול ההדברה יצריך פעולה יסודית ומקיפה לכל המתחם. מאחר ופיזור חומרי הדברה דרך ריסוס לבית זו השיטה היחידה שמאפשרת חדירה של החומרים אל תוך חריצים קטנים או סדקים צרים, ריסוס טרמיטים זו השיטה הטובה ביותר לקבלת תוצאה יעילה.

זכרו שהזמנת ריסוס נגד טרמיטים תוכל להשיג את התוצאה הטובה ביותר ככל שהזיהוי של הנגיעות הקיימת יהיה מוקדם יותר, לכן בהתאם למצב הנגיעות שקיים במקום חברת ההדברה תשלב גם שימוש במריחת חומרי הדברה נוספים לביצוע טיפול הדברה נגד טרמיטים, בין אם על ידי ריסוס ובין אם באמצעים נוספים אחרים.

ריסוס טרמיטים

ריסוס טרמיטים יביא בראש ובראשונה למניעת התפשטות הטרמיטים אל הסביבה שקרובה לבית, זאת מאחר ולטרמיטים יש כנפיים וברגע שהם מגיעים למקום חדש בו יש את כל התנאים שנדרשים לצורך התרבות – הם מיד מתחילים להקים מושבה חדשה ופעילה. מצב של נגיעות לא מטופלת יביא מיד להתפשטות של הטרמיטים אל עבר בתים שכנים ועוד מקומות שבהם הטרמיטים יוכלו לקנן ולבנות מושבה.

ריסוס נגד טרמיטים יתחיל במיגור הנגיעות הקיימת, ומשם פעולות ההדברה יתפשטו כלפי חוץ וכלפי פנים – מצד אחד למניעת קינון מחודש ביסודות הבית ומצד שני למניעת חזרה של טרמיטים שהיו במקום והתעופפו ממנו לאזור אחר בקרבת מקום.

Play Video about הדברת טרמיטים בבית
Play Video about איך עושים הדברת טרמיטים בבית

הסוואת טרמיטים בפעילות

בנוסף לעובדה שטרמיטים מחפשים מקומות קרים ולחים לצורך קינון ומסתור, חשוב לזכור שמדובר בחרק שמטבעו נחשב לאלוף בהסוואה. במהלך השנים הוא פיתח יכולות מיוחדות ומרשימות לצורך הסוואה ומסתור במהלך פעילותו בבית. חברת גור הדברות פיתחה שיטת הדברת טרמיטים ייחודית שמתחקה אחר דפוסי הפעילות של הטרמיטים בבית ורק לאחר אבחון מלא של אופי פעילותם – צוות מדבירים שמתמחים במגוון רחב של שיטות הדברה נגד טרמיטים, יתאים את שלבי ההדברה שיהיו הכי נכונים עבור כל מתחם באופן ספציפי.

שיטה ייחודית להדברת טרמיטים

בגור הדברות אנו מדבירים טרמיטים בשיטה ייחודית ויעילה ביותר כאשר בשלב הראשון אנו מציבים פיתיון לא רעיל ולאחר שהחיילים שמשרתים את המושבה מזהים את מקור המזון כטוב ויעיל עבורם אנו מוסיפים עוד מהפיתיון, אך הפעם אנו משתמשים בחומר הדברה נגד טרמיטים שמכיל רעל בכמות מדודה ולעתים מתוגבר על ידי החדרתו גם אל פתחי מחילה שאנו מזהים באזור, שככל הנראה בו ממוקמת המושבה עצמה.

שימו לב – חומר הדברה נגד טרמיטים פוגע אך ורק בהם. הוא איננו מסוכן לבני אדם או לבעלי חיים.

פנו לקבלת ייעוץ

חברת גור הדברות

בגור הדברות אנו משתדלים לשלב חומרי הדברה ירוקה ככל האפשר ולשלב אותם עם תוספות וחיזוקים של הדברה כימית עדינה על מנת להביא לתוצאה מושלמת ויעילה בהדברת המזיקים אחת ולתמיד. המדבירים שלנו יתנו לכם גם הסבר מקיף ומקצועי לגבי המשך טיפול מונע כדי שהטרמיטים לא ישובו לקנן במרחב הפרטי שלכם. את הטיפול המונע תוכלו לבצע לבד וכמובן שתמיד נשמח להעניק לכם ייעוץ חינם והדרכה טלפונית במענה לשאלות והבהרות נוספות.

צוות המדבירים שלנו ישמח לענות על כל השאלות שלכם ולהציע לכם מגוון פתרונות להדברת טרמיטים באופן יעיל, מקצועי וזול.

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

שאלות על טרמיטים

יש כמה סימנים לזיהוי טרמיטים בבית וככל שתזהו את הנגיעות הקיימת מהר יותר, כך הסיכוי שלכם למנוע נזק ולמגר את הטרמיטים באופן מוחלט גדול יותר. הסימן הראשון לזיהוי טרמיטים בבית הוא שאריות של כנפיים. הטרמיטים מחליפים את הכנפיים שלהם אחת לכמה זמן, לכן מקום שדורש הדברת טרמיטים יהיה כזה שנוכל למצוא בו כנפיים מוטלות ללא חיבור לגוף של חרק. הסימן השני והבולט יותר לזיהוי טרמיטים, הוא ערימות נסורת או בוץ, אותם הטרמיטים יוצרים כדי לבנות מחילה אל מקום תת קרקעי שבו נמצא חומר שיכול לשמש כמזון.

את החומר שנקרא “תאית” וממנו טרמיטים יוצרים מזון, אפשר למצוא בכמות גדולה ומספקת בתוך קירות הבית. הימצאותם של טרמיטים בקיר היא בראש ובראשונה כתוצאה מחיפוש אחר מקורות מזון קלים ונגישים, אך הקיר מספק להם הרבה יותר מרק מזון – בתוך הקיר הם יכולים למצוא גם מסתור והגנה. ביצי טרמיטים נחשבות לגדולות וניתן לזהות אותן בקלות רבה בעין אנושית, לכן את הביצים הטרמיטים יטילו בתוך החלק הפנימי של הקיר וכך ביצה מופרית תוכל לבקוע ומיד לקבל מזון שיעזור לטרמיט החדש להתחזק ולהתחיל לפעול כחלק מיתר הפריטים במושבה.

זיהוי טרמיטים בקיר יהיה ניתן לעשות לפי מצב המשקופים של הדלתות באזור, דרכם נוכל למצוא את מחילות המעבר של הטרמיטים אל תוך הקיר. אם הזמנתם הדברה נגד טרמיטים בגלל שהנגיעות כבר הגיעה לרהיטים של הבית, סביר להניח שהמצב במקום כבר די חמור ותצטרכו פעולת הדברת טרמיטים יסודית ומקיפה.

הדרך הטובה ביותר לאבחן האם מדובר בטרמיטים היא על ידי זיהוי כרסומים בעץ, זיהוי של שקע או בלט בקירות הגבס, חורים והתפוררות של משקופי הבית. אפילו בוץ שנמצא על קירות הבית יעיד שהם נמצאים בתוכו.

הטרמיטים חיוורים וכל כך שקטים, הם זקוקים לתנאי מחייה בטמפרטורה קרה וכמו כן ללחות גבוהה. הם אלופים בהסוואה ומסתור, לכן לרוב אנו מגלים אותם רק לאחר שגרמו נזק גדול.

Play Video about מנחם הורוביץ בתכנית שווה בדיקה בערוץ 2 - איך עושים הדברה לבית?

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

מחיר הדברת טרמיטים

קביעת מחיר הדברת טרמיטים תיעשה בהתאם לסוג פעולות ההדברה שנדרשות במקום, בהתאמה אישית לכל מקום ורמת הנגיעות שקיימת בו. באופן כללי ניתן לומר שקביעת מחיר הדברת טרמיטים מתחלקת לשתי שיטות הדברה עיקריות – החדרת חומרי ההדברה אל תוך יסודות הבית דרך קדיחה, והשיטה השנייה היא הדברה נקודתית באזור נגוע כגון משקוף, קיר וכדומה.

במקרים של נגיעות קשה יהיה צורך לשלב בין שתי השיטות יחד, כך ע”י הקדיחה נדביר את הטרמיטים שבתוך יסודות הבית ומהווים את הבסיס הגרעיני של המושבה, ובאמצעות טיפול נקודתי נחסל נגיעות חיצונית שקיימת באזורי הבית החשופים.

2 שיטות להדברת טרמיטים:

  • הראשונה – קדיחה והכנסת חומר הדברה ליסודות הבית: מחיר הדברת טרמיטים בשיטה זו יהיה בטווח של 3,000 – 1,200 ש”ח (תלוי בגודל הבית).
  • השנייה – טיפול הדברה נקודתי נגד טרמיטים במשקוף: מחיר הדברת טרמיטים בשיטה זו יהיה בטווח של 400 – 300 ש”ח לכל משקוף.

* למחירון הדברה מלא, לחצו: הדברה מחיר

גור הדברות

צור קשר..

מחפשים מדביר טרמיטים מומלץ באזור המרכז?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

  • למידע נוסף על הדברת טרמיטים – לחצו
חייג עכשיו..
× שלחו וואטסאפ