fbpx

הדברת נמלים המלצות

כל מה שצריך לדעת על נמלים

כשהנמלים מחליטות להופיע באזור מסוים הן לא מתביישות וחוששות להיתפס. נמלים עובדות יחד כקבוצה, והן יודעות שחלק מהגדרת תפקידן זה לאבד חלק מהנמלים תוך כדי ניסיונות להביא מזון לקן. מסיבה זו כאשר מתחם הופך לנגוע בנמלים, נראה מספר רב של נמלים והן לרוב יתקפו את המתחם בנקודות שונות. מאחר והנמלים קטנות ויש להן את היכולת לעבור בתוך סדקים צרים ומעברים כמעט בלתי נראים, בנוסף לחריצות שמאפיינת אותן, יהיה קשה מאוד להרחיק את הנמלים מהאזור ללא טיפול הדברת נמלים מקצועי.

 

המלצות וטיפים להדברה יעילה נגד נמלים

נמלים קטנות בעץראשית עלינו להבין שהטיפול אמנם בא להרחיק את הופעת הנמלים מאזור המטבח או הגינה, אך הנמלים שאנו רואים הן לא הבעיה האמיתית. הבעיה היא קן הנמלים שאליו שיירות הנמלים מובילות את האוכל. כאשר מדובר בהדברה של נמלים בערים צפופות כמו ראשון לציון או תל אביב, קן הנמלים יכול להיות ממוקם באזורים שונים ומגוונים. הנמלים יכולות לבנות את הקן בתוך הסדקים של הקירות, מתחת לריצוף, או בגינה בתוך האדמה. נמלים לא בוחלות באמצעים כדי לאפשר את הישרדות הקן, והן ימצאו פתרונות מגוונים ויצירתיים כדי לשרוד במתחם.

 

המטרה – להגיע אל הקן!

ישנן שיטות הדברה ירוקה נגד נמלים, באמצעות פיתיונות ג'ל או גרגירים, אותם הנמלים מובילות אל הקן במחשבה שמדובר במזון לגיטימי, אך הפעולה שאותו פיתיון יפעל בקן היא היעדר תחושת הרעב של הנמלים, כך הן יגוועו ברעב והקן יושמד. גם לאחר שהקן הודבר, מדביר נמלים מקצועי חייב לתת את הדעת על טיפול הדברה מונע כדי לוודא שנמלים אחרות נוספות לא יגיעו למתחם וייצרו קן חדש. פעולה זו יכולה להתבצע באמצעות תכשירים שונים, או פעולות של איטום סדקים וחסימת מעברים שמשמשים להגעתן של נמלים חדשות לאזור.

 

אבקה להדברת נמלים בגינה או בבית

 

הדברה בתוך העיר – המלצות

כאשר מדובר בפעולות הדברה בראשון לציון, או בכל עיר אחרת בעלת מבנה עירוני צפוף, ישנם כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי למנוע את הגעת הנמלים למטבח או לאזורים נוספים בבית:

איטום

איטום – הנמלים סורקות את השטח בצורה שיטתית ויעילה, כאשר המטרה שלהן היא אחת ויחידה – למצוא מקורות מזון אותם הן יוכלו להוביל אל הקן. על ידי איטום של סדקים ופתחי מעבר שדרכם הנמלים מגיעות, תמנעו מהנמלים להגיע לשטח ולסרוק אותו, כך תמנעו את הגעתן של נמלים נוספות לבית. ברוב המקרים של הדברת נמלים בראשון לציון או בערים דומות, הנמלים מגיעות דווקא דרך הסדקים בקירות, והקן שלהן ממוקם בתוך יסודות הבניין, לרוב מדובר במספר רב של קני נמלים וכדי להדביר את כולם נצטרך להציב פיתיונות הדברה לשיירות נמלים שונות בתקווה שדרכם נגיע לכל הקנים ביסודות הבניין. מאחר ומשימה זו דורשת הדברה בכל הדירות של תושבי הבניין, אפשר למנוע את הגעת הנמלים לבית דרך פעולת איטום שתחסום את המעבר שלהן דרך הסדקים בקירות.

ניקיון

ניקיון – כל פירור לחם או שארית מזון שנמלים ימצאו, מהווה סימן דרך לנתיב בו אפשר למצוא עוד ועוד מקורות מזון שונים וכך להוביל אותם לקן. על ידי שמירה על סביבה נקייה מפירורים, והקפדה על שטיפת השיש במטבח ומגירות האחסון, נוכל למנוע את נגישות הנמלים למזון, וכך למנוע את הגעתן של נמלים נוספות לאותו אזור.

 

איתור מקור הבעיה

קן נמלים קטנותאיתור מקור הבעיה – מעבר לטיפול הדברה נגד נמלים קיימות, עלינו לאתר ולזהות את מיקום הקן שממנו ואליו הנמלים נוהרות. זיהוי הקן יוכל להביא לפתרון מהיר וקל של הופעת הנמלים באזור. מאחר והנמלים לפעמים בונות כמה קנים, או שדרך הקן הן יוצרות מעברי מילוט לקנים חלופיים, לאחר שהקן אותר יש לטפל בו בצורה מקצועית שתביא להשמדתו יחד עם כל הנמלים שנמצאות בו. ישנם חומרי הדברה ירוקה או חומרי הדברה כימיים, התאמת חומר ההדברה חייבת להיעשות בהתאם לסוג הנמלים ולעונה בשנה (חומרים שונים לשימוש בקיץ, בחורף, בסתיו או באביב).

 

מקורות נוספים

מקורות נוספים לנמלים – נמלים יכולות להגיע לאזור נגוע גם ממרחק רב בו ממוקם הקן. נמלים פועלות בחריצות והן לא מתעצלות ללכת מרחק רב כדי להביא מקורות מזון לקן. לפעמים פעולת הזיהוי של הקן יכולה להיות מטעה, מאחר ומה שזיהינו כקן נמלים הוא לא הקן היחיד באזור ולאחר הדברת הנמלים בקן ימשיכו להופיע נמלים שמגיעות מקנים שונים נוספים באזור. מדביר נמלים מקצועי ידע לזהות לאן שיירות הנמלים מובילות וכך להתאים פעולות הדברה נגד נמלים שיביאו להרחקתן מהמתחם באופן קבוע.

 

עונת הנמלים

עונת הנמלים – קיימים סוגים שונים ומגוונים של נמלים, ולכל סוג יש קווי אופי שונים ותנאים שונים שמאפשרים את הישרדותו. בתחילת הקיץ החם נוכל לראות ריבוי של נמלים בעלי כנפיים – בזמן העונה שבה הנמלים מתרבות, הנמלים המעופפות תרות את האזור וממקמות בו קנים חדשים שנמצאים במקום רחוק אחד מהשני, כך הן מוודאות את הימצאותם של קני הנמלים באזור באופן כזה שיהיה קשה מאוד להשמיד באופן מלא. מסיבה זו מומלץ מאוד לבצע הדברת נמלים כבר בתחילת הקיץ, כך הדברה של נמלה מעופפת אחת יכולה למנוע את היווצרותם של עשרות קני נמלים באזור למשך החודשים הקרובים.

נמלים תמונה לפוסטיש נמלים שמסתתרות בקיץ ויוצאות בחורף, יש נמלים שמסתתרות בחורף ויוצאות בקיץ, יש נמלים שאוהבות לגור בקרבת מקום לבית ויש נמלים שיעדיפו אזור פתוח עם אדמה. לכל סוג נמלים יש אורח חיים שונה וכך גם טיפול ההדברה שלו שונה ומותאם לו. כאשר מדובר הדברת נמלים בתוך העיר, כפי שניתן למצוא המון פעמים בראשון לציון ובערים בעלות אופי דומה, טיפול הדברה מכין לקראת הקיץ ימנע מכל הדיירים באזור את ההתמודדות עם סוגים שונים של נמלים.

 

הדברת נמלים בבית פרטי

 

טיפול נקודתי

טיפול נקודתי – הדברה בראשון לציון מתבטאת גם במוקדים נקודתיים שדורשים טיפול לפני שהם הופכים לבית גידול של מזיקים. כמעט בכל בית תוכלו למצוא מרפסות עם פרחים, אדניות אלו מהוות מקום מושלם בו יוכלו נמלים או מזיקים נוספים לקן כדי ליצור כמות התחלתית של ממלכה, אז הם יחפשו מקום יותר בטוח בתוך הבית שבו יוכלו לבנות קן. ישנם חומרי הדברה ביתיים, אותם תוכלו לפזר באדניות הפרחים וכך למנוע מהנמלים או מכל מזיק אחר להפוך את האדנית לבית זמני בו תחל ההתרבות של המזיקים.

 

הדברת נמלים עצמאית

הדברת נמלים עצמאית – רוב התכשירים שנמכרים לציבור הרחב לטיפול נגד נמלים בבית או בחצר, הם תכשירים שמטפלים בנמלים שהופיעו בבית באופן נקודתי. הריסוס הביתי ירחיק את הנמלים לכמה ימים בודדים ויביא להשמדת הנמלים שכבר הופיעו בתוך הבית, אך הוא לא יביא להרחקת הנמלים ומניעת הגעתן למתחם שוב לאחר תקופה קצרה. על מנת לבצע הדברת נמלים יעילה חייבים להשתמש בפיתיונות שיובלו על ידי הנמלים אל תוך הקן ובהתאם לסוג השטח ולסוג הנמלים, ישמידו את הקן ואת כל הנמלים היושבות בו. היתרון הגדול של ריסוס נגד נמלים באמצעות חברת הדברה מקצועית הוא שהריסוס מכסה את כל השטח הבית והוא נעשה במטרה לחדור אל תוך הסדקים אותם מקומות שאין יד האדם משגת, כך גם הנמלים שמסתתרות יתפסו ויודברו, ולא ישארו נמלים שייסדו את בנייתו של הקן הבא באזור.

 

 

הדברת נמלים בג'ל – הדברה ירוקה נגד נמלים

 

מחפשים מדביר מומלץ נגד נמלים ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
הדברת חולדות במטבח של מסעדה

הרחקת חולדות מהבית

המלצות להדברת חולדות הדברת חולדות או הדברת עכברים בבית פרטי, שונה לגמרי ממקרים של הדברת עכברים וחולדות בבניין מגורים. חולדות בבית פרטי

קרא עוד »
לכידת חולדות בתל אביב בתוך מעלית

חולדת החוף

לחולדת החוף יש כמה שמות שונים, שכולם ניתנו לה כחלק מתיאור הפעילות שלה. השם הראשון של חולדת החוף הוא – חולדה נודדת,

קרא עוד »
מחיר הדברת מכרסמים חולדות ועכברים

עכבר השדה

כשמו כן הוא, עכבר שגדל בשדה ושם הוא מנהל את חייו. עכבר השדה דומה מאוד לעכבר המצוי, רק שבשונה מהעכבר המצוי שפועל

קרא עוד »
הדברת עכברים בבית תמונה

עכבר מצוי

לא לחינם סוג עכברים זה נקרא – "עכבר מצוי". אם נתקלתם בעכבר בבית, סביר להניח שמדובר בעכבר המצוי. אמנם יש לא מעט

קרא עוד »
חולדה מטפסת על חלון דירה

נשיכת חולדה

תושבים רבים במרכז הארץ נתקלים לא פעם בחולדות שמתרוצצות ברחובות העיר. הסיבה העיקרית להופעתן של החולדות היא עבודות התשתית של הרכבת הקלה,

קרא עוד »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד גוקים מכל הסוגים

ג'וקים בראשון לציון

הדברת ג'וקים בראשון לציון ערים כמו ראשון לציון, שמלאות בבתי תושבים וגם בעסקים רבים ואזורי מסחר ותעשייה, מחייבת שימוש בחומרי הדברה ירוקה,

קרא עוד »
לוכד עכברים וחולדות במרכז

מכרסמים ביתיים

מכרסמים ביתיים ישנם סוגי מכרסמים שהסתגלו לאורח החיים הבייתי והתרגלו למצוא כל מה שנדרש להם בסביבה שקרובה לאזורי הבתים ושכונות המגורים. את

קרא עוד »
לכידת חולדה בבית בתל אביב

לכידת עכברים

לוכד עכברים מומלץ בשונה מחולדות העכבר הוא חיה מאוד פחדנית, דבר שגורם לה לפעול פעמים רבות מתוך לחץ וחרדה, לכן שימוש של

קרא עוד »
חייג עכשיו..
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן