הדברת מכרסמים חולדות ועכברים

כולנו מכירים את בעיית המזיקים שמגיעה לכל בית ולכל עסק בישראל – המכרסמים. הקטגוריה של מכרסמים נוגעת בעיקר בשני סוגים עיקריים של מזיקים, חולדות ועכברים. המכרסמים מוצאים את דרכם כמעט לכל מקום אפשרי בגלל התכונה הייחודית שיש להם, כאשר הם מסוגלים לכרסם את דרכם דרך רהיטים, צינורות אינסטלציה וכדומה. חולדות ועכברים הן חיות שנוטות לשאת מחלות שונות אותן לא נרצה לאפשר בתוך המרחב הביתי שלנו. המחלות שהן מסוגלות להביא איתן עלולות לגרום לנזק תברואתי חמור מאוד שעלול לפגוע גם בבני אדם וגם בחיות המחמד הביתיות. מעבר לנזק הבריאותי המסוכן שנמצא בנוכחותם של המכרסמים, ישנו גם נזק כלכלי לרכוש, אותו הן יוצרות בסביבה שבה הן נמצאות כדרך לשרוד ולייצר מקומות מסתור. הפתרון היחיד למניעת נזקים אלו הוא – הדברת מכרסמים.

 

מה זה הדברת מכרסמים?

קיימות כמה שיטות ודרכים לביצוע הדברת מכרסמים באופן יעיל ומקצועי:

 

  1. שימוש ברעל נגד חולדות ועברים – השימוש ברעל נמצא יעיל מאוד אך יש בו כמה סכנות אותן חברות הדברה חייבות לקחת בחשבון. חולדות ועכברים דורשות כמות רעל גדולה יחסית על מנת שתוכל להרוג אותן, אך מכמות רעל כזו יכולים להיפגע גם ילדים קטנים וחיות מחמד. לכן השימוש ברעל נגד מכרסמים לא יכול להיות בתוך הבית אלא רק במקורות שמהם המכרסמים מגיעים אל הבית, לרבות פתחי ביוב, מחילות תת קרקעיות בתוך יסודות הבית או הבניין, וכדומה. סכנה נוספת שקיימת בשימוש של הדברת מכרסמים באמצעות רעל היא חוסר השליטה במקום שבו המכרסמים ימותו. במקרה שבו חולדה או עכבר מתו בתוך מעבר בין הקירות או מתחת לרצפה, ישנו צורך מיידי בפינוי הפגר אחרת הוא יסריח ויעלה ריח חריף מאוד של ריקבון. ריקבון הפגר של העכברים או חולדות עלול להביא איתו גם חיידקים שונים שבעזרתם המחלות שהמכרסמים נושאים בגופם עלולות להתפשט בקלות אל יושבי הבית.

 

  1. שימוש במלכודות נגד מכרסמים – השימוש במלכודות נמצא יעיל מאוד בתוך המרחב הביתי. הדברת מכרסמים באמצעות לוכד חולדות או באמצעות לוכד עכברים תביא למיגור המכרסמים מתוך שטח הבית באופן יעיל, אך היא חייבת להיות מגובה בפעולות של הדברת מכרסמים מונעת מסביב לשטח הבית וכך למנוע את הגעתם של מכרסמים נוספים למתחם.

 

  1. שיטות שונות לביצוע הדברת עכברים בבית – הטיפול להדברת עכברים קל יותר מזה של החולדות, אך הדברת עכברים נפוצה יותר מאחר ולעכברים יש תכונה שמאפשרת להם את הנגישות לשטח הבית בקלות יותר, בעיקר גודלם הקטן שמאפשר מעבר למקומות מסתור רבים וקטנים שניתן למצוא בכל בית. מדבירים מקצועיים יידעו לאבחן את היקף בעיית העכברים במתחם וכך בהתאם לזה לשלב טיפול של הדברת עכברים בשילוב של רעל נגד עכברים ובמלכודות שונות.

 

  1. שיטות שונות לביצוע הדברת חולדות מקצועית ויעילה בבית פרטי או לעסקים ובנייני מגורים ומשרדים של חברות במגזר העסקי – חולדות הן חיות חכמות ויש להן יכולת לפתח כישורים חברתיים שבעזרתם הן יודעות להבין את הסכנות שאורבות להן וכך לחמוק מפעולות של חברות הדברה כנגדן. חולדות גדולות יותר מעכברים ולכן מקומות המסתור שיכולים לשמש אותן קלים יותר לזיהוי, חברות הדברה מומלצות להדברת מכרסמים יידעו לאבחן את תנאי השטח ורק לאחר שיבינו את היקף בעיית החולדות במתחם יוכלו לשלב טיפול של הדברת חולדות באמצעות השימוש ברעל או במלכודות, וכמובן לייצר טיפול מונע במקורות שמהם החולדות מגיעות אל המתחם, לרבות סתימת פרצות בקירות וחללים נוספים שדרכם יכולות חולדות נוספות להגיע אל המתחם.

 

במקרים רבים בעלי הבית או העסקים לא יודעים האם מדובר במקרה של חולדות או עכברים, לכן חייבים להזמין מדבירים מומלצים ומקצועיים כדי שיאבחנו את סוג המכרסמים שנמצא במתחם וכך לבצע הדברת מכרסמים במהירות, לפני שאלו יגרמו לנזק נוסף בבריאות וברכוש.

 

גור הדברות

 

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון מספר 2031.

חשוב לציין – חברת הדברה גור הדברות מציעה אחריות מקצועית מלאה לכל עבודת הדברה שנעשית על ידי מדבירים מומלצים מטעמינו. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

 

⊗  הדברת עכברים  ⊗  הדברת חולדות  ⊗  הדברה ירוקה  ⊗  הדברת נמלים  ⊗  הדברת תיקנים  ⊗  הדברת דבורים  ⊗  הדברת פרעושים בבית  ⊗  הדברת צרעות  ⊗  ריסוס נגד פרעושים  ⊗  ריסוס ירוק לבית  ⊗  לוכד עכברים  ⊗  לוכד חולדות  ⊗  פשפשים במיטה  ⊗  ריסוס לבית  ⊗  הדברת נמלים בבית  ⊗  הדברת מכרסמים  ⊗  הדברת טרמיטים  ⊗  ריסוס נגד ג’וקים  ⊗  ריסוס נגד מכרסמים  ⊗  הדברת חולדות בביוב  ⊗  הדברת מזיקים  ⊗  חברת הדברה במרכז  ⊗  מדביר מומלץ  ⊗  חברות הדברה מומלצות  ⊗  הדברה לחולדות בגג  ⊗  חולדות בבית  ⊗  הדברות תיקן גרמני בג’ל  ⊗  הדברה למכרסמים בעסק  ⊗  כיני יונים  ⊗  הדברת עש ⊗  הדברה לעסקים  ⊗  הדברה בתל אביב  ⊗  הדברה בראשון לציון  ⊗  הדברה ברחובות  ⊗  הדברה ברמת גן  ⊗  הדברה בחולון  ⊗  הדברה במרכז  ⊗