fbpx

קן צרעות בבית טיפול

הדברה נגד צרעות – המלצות

לצרעות יש תפקיד חשוב בטבע והן למעשה משמשות ביעילות רבה להדברת חרקים בשטחים חקלאיים וגם באזורי מגורים, אך מה עושים כאשר ישנו קן צרעות בבית? ברגע שהצרעות בנו קן בבית או בקרבת מקום הן מהוות סכנה ומטרד ליושבי הבית ולשם כך אתם זקוקים לטיפול מקצועי באמצעות מדביר מוסמך. הסכנה בהימצאותן של צרעות בקרבת הבית היא בעיקר בעקבות העקיצות שלהן, שעלולות להיות מסוכנות לבני אדם, בעיקר במקרים שלאדם ישנה רגישות או אלרגיה לעקיצה של הצרעות. גם במקרים שאין סכנה ממשית של אלרגיה, העקיצה של הצרעות כואבת ואף אחד לא היה רוצה קן צרעות בבית שלו. המקומות שבהם תמצאו קן צרעות הם לרוב במחסן סגור, עליית גג, אזורים בנויים שיש בהם חריצים או סדקים עבים שבתוכם הצרעות יכולות להקים את הקן, וגם במקומות שכיחים שאפשר למצוא בכל בית – מסילות התריסים של החלונות, פתחי המעבר של המזגן, חורים ופתחים בגדר של הבית וכדומה..

 

צרעות ודבורים

למעשה דבורים הם סוג של צרעות, אך יש להם אופי שונה, וכמו כן גם נדרש להם טיפול הדברה שונה. כאשר אתם מזמינים הדברה נגד צרעות על המדביר לזהות את סוג החרק ואת האופי שבו הוא בחר לקנן באזור, ורק לאחר מכן הוא יוכל לפעול ולבצע הדברה מקצועית ויעילה. צרעות משתמשות בחומרי עץ לבניית הקן, אותם היא לועסת ואת העץ הלעוס היא מערבבת באדמה ורוק, כך מהעיסה שהיא יוצרת היא בונה קן צרעות שבו יוכלו לקנן ולהתרבות צרעות נוספות. צרעות פועלות בשיטה שמזכירה מעט את הנמלים, כאשר ישנה מלכה שאחראית על הקן והיא זו שתטיל ביצים ותייצר ממלכה שלמה של צרעות שיעבדו בעבור קיומו של הקן. הצרעה הראשית, המלכה, בונה צבא של ממש וכל הצרעות משרתות את מטרות הקן כאשר היא דואגת אך ורק להטלת הביצים ולטיפוח הקן של הצרעות.

התרחבות הקן

מהרגע שבו נעשתה העבודה ומתקיים קן צרעות גדול ופעיל, הצרעות ישמשו לכל צרכיה השונים בהבאת מזון (לרוב חרקים קטנים) ובבנייה והרחבה של הקן. קן צרעות בבית דורש טיפול מיידי מאחר והצרעות פועלות באופן שיטתי להרחבתו, וזה יכול להגיע לגודל של עד 30 סנטימטר ולאכלס אלפי צרעות. התקופה שבה הצרעות מתרבות ומתחילות במלאכת בניית הקן זה לפני תחילת החורף, כאשר מזג האוויר עוד חמים, אז הנקבות מוצאות את הזכרים ואלו מפרים אותם.

קן צרעות בביתקן צרעות בחלון הבית

הסיבה שהצרעות מחפשות לבנות את הקן שלהן דווקא באזור הבית היא חוסר היכולת של הקן לשרוד תנאי מזג אוויר קשים של חורף. במידה והצרעות בנו קן במקום חשוף, סביר להניח שהקן לא ישרוד את החורף ואז הנקבות יתחילו במסע מחודש להפריה ובנייה של קן צרעות חדש. לאור סיבות אלו צרעות רבות מוצאות מפלט בתוך מסילות החלונות של הבית, שם הן מוגנות מפני החורף, כמו גם בתוך עליית גג, סדקים בקירות, ואזורים בנויים נוספים שמאפשרים בנייה של קן צרעות עמיד.

זיהוי צרעות במקום

קן צרעות יישאר מוסתר ולא פעיל בתקופת החורף, אך עם סיום החורף ובוא האביב הן יתחילו לצאת מהקן ובמקביל לטיפוח הקן הקיים הן גם ימצאו מקומות פוטנציאליים לבניית קנים נוספים. מאחר ובניית קן צרעות דורשת ערבוב של עץ לעוס ואדמה, לרוב נמצא את קני הצרעות בקרבת מקום לאדמה, ונוכל לזהות פעילות מוגברת של צרעות בקרבת מקום. הדברת צרעות לרוב נעשית באמצעות ריסוס נגד צרעות, ריסוס זה ייעשה באופן ממוקד שכל מטרתו להדביר את הקן ואת הצרעות שנמצאות בו. מדביר מקצועי ידע להשתמש גם בסוגים שונים של אבקה כדי למנוע מהצרעות שאינן נמצאות במקום בזמן ההדברה לשוב ולבנות את הקן מחדש.

סכנת עקיצה

הסכנה שכרוכה בהדברת צרעות או דבורים היא בעיקר מעקיצות. מדביר צרעות ישתמש בחליפה ממוגנת ויבחר לבצע את הדברת הצרעות בשעות הערב, אז הצרעות פעילות פחות ולרוב הן לא יבחינו בעובדה שהמדביר עומד לחסל אותן ואת הקן שבו הן שוכנות. הדברת צרעות ודבורים בשעות היום יכולה לגרור מתקפת עקיצות מסוכנת, לכן וודאו שהנכם נמצאים במרחק מהקן במידה והמדביר מצבע את ההדברה בשעות היום כאשר הצרעות והדבורים ערניים ופעילים.

 

מחיר הדברת צרעות או דבורים

המחיר להדברת קן צרעות או קן דבורים תלוי כמובן ברמת הנגיעות של האזור ובהתייחסות לכמות הקנים שנמצאים באזור. במידה ומדובר במקרה של קן צרעות בבית טיפול נקודתי של השמדת הקן יעשה את העבודה והמחיר לכך יהיה 400 – 350 ₪.

** למידע נוסף בנושא הדברת קן צרעות – לחצו כאן

 

הדברת קן צרעות בבית בהוד השרון

 

הדברת קן צרעות במזגן תלוי של דירה

 

מחפשים מדביר מומלץ נגד צרעות בבית או בגינה ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
הדברת חולדות במטבח של מסעדה

הרחקת חולדות מהבית

המלצות להדברת חולדות הדברת חולדות או הדברת עכברים בבית פרטי, שונה לגמרי ממקרים של הדברת עכברים וחולדות בבניין מגורים. חולדות בבית פרטי

קרא עוד »
לכידת חולדות בתל אביב בתוך מעלית

חולדת החוף

לחולדת החוף יש כמה שמות שונים, שכולם ניתנו לה כחלק מתיאור הפעילות שלה. השם הראשון של חולדת החוף הוא – חולדה נודדת,

קרא עוד »
מחיר הדברת מכרסמים חולדות ועכברים

עכבר השדה

כשמו כן הוא, עכבר שגדל בשדה ושם הוא מנהל את חייו. עכבר השדה דומה מאוד לעכבר המצוי, רק שבשונה מהעכבר המצוי שפועל

קרא עוד »
הדברת עכברים בבית תמונה

עכבר מצוי

לא לחינם סוג עכברים זה נקרא – "עכבר מצוי". אם נתקלתם בעכבר בבית, סביר להניח שמדובר בעכבר המצוי. אמנם יש לא מעט

קרא עוד »
חולדה מטפסת על חלון דירה

נשיכת חולדה

תושבים רבים במרכז הארץ נתקלים לא פעם בחולדות שמתרוצצות ברחובות העיר. הסיבה העיקרית להופעתן של החולדות היא עבודות התשתית של הרכבת הקלה,

קרא עוד »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד גוקים מכל הסוגים

ג'וקים בראשון לציון

הדברת ג'וקים בראשון לציון ערים כמו ראשון לציון, שמלאות בבתי תושבים וגם בעסקים רבים ואזורי מסחר ותעשייה, מחייבת שימוש בחומרי הדברה ירוקה,

קרא עוד »
לוכד עכברים וחולדות במרכז

מכרסמים ביתיים

מכרסמים ביתיים ישנם סוגי מכרסמים שהסתגלו לאורח החיים הבייתי והתרגלו למצוא כל מה שנדרש להם בסביבה שקרובה לאזורי הבתים ושכונות המגורים. את

קרא עוד »
לכידת חולדה בבית בתל אביב

לכידת עכברים

לוכד עכברים מומלץ בשונה מחולדות העכבר הוא חיה מאוד פחדנית, דבר שגורם לה לפעול פעמים רבות מתוך לחץ וחרדה, לכן שימוש של

קרא עוד »
חייג עכשיו..
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן