fbpx

הדברת דבורים וצרעות

הדברת צרעות או הדברת דבורים?

דבורים וצרעות הם מסוג המזיקים שלא מתביישים להילחם באדם כדי להגן על הטריטוריה שלהם, הם מסוגלים לעקוץ ולכן מהווים מטרד לבני הבית ובמיוחד לילדים הקטנים שלא תמיד מודעים לסכנה. הדברת דבורים או הדברת צרעות היא עניין הכרחי וחשוב מאוד, כי ברגע שאנו מבחינים בנוכחות המוגברת שלהם אצלנו בגינה או במרפסת, סביר להניח שישנה כוורת דבורים או קן צרעות בקרבת מקום.

הופעתם של דבורים וצרעות בקצב מוגבר, זה הסימן הראשון שמעיד על ביסוס כוורת או קן פעיל ליד הבית.

סוגי צרעות ודבורים

קיימים סוגים שונים של צרעות ודבורים. לרוב ניפגש בדבורת הדבש, בדבור שנקרא בומבוס האדמה ובצרעה המזרחית, כל אלו חיות בלהקות וכאשר הם יזהו איום שמכוון לכוורת שלהן, הם ישלבו כוחות ויתקפו את המפגע הפוטנציאלי. מפגש מסוג זה עלול להיות מסוכן! צרעות בונות קנים במקומות נמוכים בתוך האדמה, בקירות גבס ובמסגרות של תריסים בחלונות.
מפת עמוד - תוכן עניינים

ללא פעולת הרחקת צרעות מקצועית באזור הבית, הסיכוי שילד המשחק בגינה יפגוש בטעות קן צרעות ויהיה קרבן למתקפת צרעות הוא גבוה. בניגוד לצרעות, דבורים בונים את הכוורת שלהם בגובה, אך גם במפגש מסוג זה עם כוורת דבורים ישנו סיכון ממשי של פגיעה.

ילדים שמשחקים בגינה יכולים לפגוע בכוורת או בקרבתה עם כדור, דבר שיתפרש על ידי הדבורים כאיום של מתקפה פוטנציאלית ויגרום לתגובת שרשרת לא נעימה בכלל.

הדברת דבורים או הדברת צרעות בבית או בגינה היא עניין חשוב שיכול למנוע המון עגמת נפש ליושבי הבית. הרחקת צרעות ודבורים מהבית זה עניין שדורש טיפול מיידי, לפני התרבות קן הצרעות והדבורים והתפזרותם באזורים שונים של שטח הבית.

ריסוס נגד צרעות

כדי לבצע ריסוס לבית נגד צרעות בצורה מקצועית ולהביא לתוצאות יעילות של הרחקת צרעות מהמקום למשך זמן ממושך, עליכם לפנות לקבלת השירות אצל מדביר צרעות מקצועי המתמחה בביצוע עבודות מסוג זה ויש לו את הניסיון והידע בביצוע הפעולות באופן אחראי ונכון. צרעות מסוגלות להיות תוקפניות ואגרסיביות מאוד, מאחר והקן שלהן ברוב המקרים יהיה ממוקם בתוך שטח הבית החיצוני או בקרבת מקום לאזורי המחיה של בני האדם, הסיכוי למתקפת צרעות בעת ביצוע ריסוס נגד צרעות הוא גדול מאוד.

צרעות ודבורים באזור הבית

יכול להיות מצב שבו ילדים משחקים עם כדור ובטעות הכדור פוגע בקן דבורים שתלוי במקום גבוה, דבר שיביא למתקפה אלימה של הדבורים נגד כל מי שנמצא באזור. סביר יותר להניח שפעילות של בני אדם תביא למפגש דווקא עם קן צרעות שמטבעו ממוקם במקומות נמוכים יותר ולכן הסיכוי לפגיעה מקרית בקן גבוהה יותר. בכל מקרה שבו אתם מבחינים בהימצאותן של צרעות או דבורים בכמות גבוהה יחסית, מומלץ לפנות לחברת הדברה מקצועית ולהזמין שירותי הדברת דבורים וצרעות כדי לזהות הקן ולטפל בו.

שיטות הדברה שונות

קיימות שיטות שונות עבור הדברת דבורים או הדברת צרעות, בהתאם לתנאי השטח ורמת הנגיעות שקיימת במקום. כאשר זיהינו כוורת של דבורים או קן צרעות פעיל, ניתן לבצע הדברה נגד צרעות או נגד דבורים באופן ממוקד על ידי הדברה כימית שתפוזר ישירות על מוקד הגידול שלהן, ישירות על הקן עצמו. שיטה זו תמנע מהן לחזור ולבנות את הקן באותו המקום שוב פעם בעתיד.

שיטה נוספת של הדברה נגד צרעות ודבורים היא הצבת פיתיון מורעל (הרעל במינון נמוך ולכן לא יכול לפגוע בחיות המחמד), שאליו יגיעו הדבורים או הצרעות גם כשאנחנו לא יודעים היכן ממוקם הקן שלהם. קיימות שיטות הדברה ירוקה על ידי הצבת מלכודות שגורמות לדבורים ולצרעות להיכנס אל תוך המלכודת בחיפוש אחרי אוכל, מבלי שמתאפשרת להם יציאה מהמלכודת.

הרחקת צרעות ודבורים לתמיד

מלכודות דבורים וצרעות אמנם עובדות וניתן לגרש בעזרתן את הדבורים והצרעות שתפסנו, אך הן לא פותרות את מקור הבעיה – חיסול הכוורת או הרחקת צרעות קבועה על ידי הדברת קן הצרעות שנמצא באזור הבית. פעמים רבות אנשים סובלים מבעיה של צרעות במזגן וכתוצאה מכך הם רואים נוכחות מוגברת של צרעות באזור החלונות או המרפסת של הבית.

מדביר צרעות מנוסה יודע שבמקרה של קן צרעות בבית צריך לבדוק קודם לכל את הימצאותן של צרעות במזגן התלוי מחוץ לחלון הדירה, כי צרעות אוהבות מאוד לבנות את הקן בתוך המזגן ולרוב הן מוגנות שם ויכולות לפעול במתחם ללא סיכונים רבים שמאיימים על קיומן.

הדברת קן דבורים או צרעות

קהילה של דבורים מסוג דבורת הדבש ישתייכו לכוורת שיכולה למנות כמה עשרות אלפים של דבורים, ולכל כוורת יש מלכה שכל הדבורים פועלות תחת מרותה ומשרתות את חוקי ניהול הכוורת שהיא מכתיבה.
מלכת הכוורת תהיה גדולה יותר מיתר הדבורים, והיא הדבורה היחידה בכוורת שתטיל ביצים ותייצר דבורים חדשות שיפעלו במסגרת פעילות הכוורת. במידה והמלכה מתה, גם דבורים נוספות בכוורת יוכלו להטיל ביצים עד שאת ניהול הכוורת תתפוס מלכה חדשה!

מדביר מומלץ נגד צרעות

הדברת דבורים או הדברת צרעות מחייבת הבנה של המדביר בנוגע לאופי החיה ודרכי הפעולה שלה. בגור הדברות אנו משלבים פתרונות הדברה ירוקה, שימנעו את חזרת המזיקים לקנן במתחם הפרטי שלכם, בנוסף לשימוש מדויק וממונן של הדברה כימית כדי להשמיד את מקור הכוורת או קן הצרעות, כך שתוכלו לקבל תוצאה מוצלחת של הדברת דבורים או הדברת צרעות באופן יעיל ומקצועי שגם ימנע את חזרתם המחודשת בעתיד.

חברת גור הדברות מבצעת הדברה נגד צרעות ודבורים בדרך ירוקה ככל האפשר, דרך זו תגן על הסביבה ותיצור אזור בטוח ומוגן עבורכם ועבור ילדיכם. בכל מקרה אל תנסו לטפל בבעיה לבד כי אתם עלולים להתמודד עם מתקפת דבורים וצרעות וזו יכולה להיות חוויה מאוד מסוכנת לכם וליושבי הבית.

התקשרו עוד היום לגור הדברות ואנו נשמח לייעץ ולכוון אתכם לכל הפתרונות היעילים והזולים שיביאו לתוצאה יעילה של הרחקת צרעות ודבורים מהבית ויפתרו לכם את הבעיה בצורה מקצועית שתחזיק מעמד לאורך זמן.

  • לקבלת מידע נוסף בנושא הדברת צרעות – לחצו כאן
  • לקבלת מידע נוסף בנושא קן צרעות בבית – לחצו כאן
  • לקבלת מידע נוסף בנושא דבורים וצרעות – לחצו כאן

הדברה מקצועית שתחזיק לאורך זמן

מדביר צרעות מקצועי יתחיל באבחון וזיהוי של כל מוקדי הנגיעות בשטח. רק לאחר שהוא זיהה את הבעיה ואת רמת הנגיעות הקיימת, הוא יתחיל בביצוע פעולה של ריסוס נגד צרעות בהתאם לכל הנתונים שהוא אסף קודם לכן. ריסוס נגד צרעות מחייב לבישת חליפת הגנה מיוחדת מפני עקיצות, פינוי של כל בני האדם וחיות המחמד מקרבת המקום, איתור מדויק של קן צרעות קרוב וחיפוש אחרי קני צרעות נוספים באזור. רק לאחר כל אלו יהיה ניתן להתחיל בביצוע מעשי של ריסוס נגד צרעות ממוקד, היישר למקור הנגיעות במתחם.

קיימות שיטות של הדברת צרעות באמצעות פיתיון בשר רעיל, דבר שמביא רק לחיסול הצרעות שאוכלות מהפיתיון ולא להשמדת כל הצרעות שנמצאות בקן. על ידי ריסוס נגד צרעות באופן ממוקד למקור הנגיעות נוכל לקבל תוצאה יעילה שתחסל את כל הצרעות בבית והסביבה.

פנו לקבלת ייעוץ ממדביר מומחה

  • לקבלת ייעוץ חינם בנושא הדברת צרעות או הדברת דבורים – לחצו כאן

צוות המדבירים שלנו ישמח לענות על כל השאלות שלכם ולהציע לכם מגוון פתרונות להדברת צרעות ודבורים באופן יעיל, מקצועי וזול.

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

שאלות נפוצות

ברוב המקרים של הזמנת שירות הדברת דבורים וצרעות לבית פרטי, יהיה מדובר בדבורת הדבש שמשרתת כוורת הממוקמת בקרבת מקום. דבורת הדבש היא הדבורה הרגילה שכולנו מכירים ומפחדים מהעקיצה שלה. מלבד דבורת הדבש ישנו סוג נוסף של דבורים שמגיע לקנן באזורי מחייה של בתים פרטיים, אלו הן הצרעות ואותן ברוב הפעמים נמצא דווקא בדירה בבניין מגורים. בתוך משפחת הצרעות ישנם מינים רבים אך ניתן לחלק צרעות לשני סוגים עיקריים שנפוצים בישראל, הסוג הראשון הוא מה שמוכר לנו בתור צרעות והסוג השני הוא מה שמוכר לנו בתור דבור, שגם הוא בעצם סוג של צרעה.

הדברת דבורים מתבצעת באופן דומה להדברת צרעות והיא בהחלט דבר הכרחי בכל מקום שבו מתגלה נגיעות. הדברת צרעות או דבורים תתבצע רק במקרים שבהם יש פעילות מוגברת של צרעות ודבורים בקרבת בני האדם, דבר שמעיד על הימצאותו של קן צרעות או כוורת בקרבת מקום. קן צרעות יכול להיות ממוקם בתוך מזגן קיר או אפילו בתוך תריסים של חלון הבית, דבר שעלול להוות מטרד וסכנה עבור ילדים קטנים ובני אדם בכלל.

לעומת זאת, קן דבורים לרוב ימצא במקומות גבוהים שהנגישות אליהם נמוכה יותר, אך בשני המקרים כדאי למהר ולהזמין טיפול הדברה נגד צרעות כדי להימנע מסיכונים מיותרים.

דבורת הדבש היא דבורה שפועלת כחלק ממסגרת חברתית אליה היא משתייכת. כיום רוב המינים של דבורת הדבש המצויים בארץ הם דבורים שעברו תהליך ביות והן משמשות בעיקר למטרות של ייצור דבש. הימצאותה של דבורת הדבש בטבע חשובה מאוד למאזן האקולוגי. היא פועלת נמרצות באיבוק של פרחים וכך גורמת לפעולה חשובה בטבע כשהיא מפזרת זרעים בשטחים פתוחים, דבר שגורם לפריחה והתחדשות של סוגי פרחים שונים. דבורת הדבש חרוצה מאוד, היא לא מחפשת אתגרים או סיכונים מיותרים, זמנה יקר והיא מעדיפה להשקיע את כולו בהוצאת צוף מפרחים.

מחיר הדברה נקבע על פי שילוב של כמה פרמטרים, העיקריים הם גודל שטח הבית וסוג המזיקים שתרצו להדביר. אם יש לבית גינה, או אם תרצו להדביר איזה מחסן מלא בציוד מאובק, גם נתונים אלו ישפיעו על קביעת המחיר להדברה בבית. כדי לקבל מחיר הדברה מדויק, שתואם את המצב הספציפי שלכם, מומלץ לחייג אלינו ולאחר שתענו על כמה שאלות נוכל לתת לכם הערכת מחיר כמו שצריך.

באופן כללי אפשר לומר שטווח המחירים נע באזור של 240 ש”ח לדירת 2 חדרים ועד 300 ש”ח לדירת 5 חדרים. מחיר הדברה לבית פרטי יכול להגיע גם ל 800 ש”ח, במידה ויש גינה וכדומה.
יש סוגי מזיקים מסוימים שעלות ההדברה שלהם קצת יותר יקרה, לדוגמה כיני יונים, קרציות או הדברת פשפש המיטה שדורשת שימוש בקיטור וציוד מיוחד.

גם לצרעות יש תפקיד חשוב במאזן האקולוגי של הטבע, כאשר הן נחשבות לאויב טבעי עבור המון חרקים ומזיקים שפוגעים בחקלאות. עצם הימצאותן של צרעות בשטח יביא תועלת רבה לגידולים החקלאיים באזור כולו, לכן לא תמיד צריכים למהר ולחסל את הצרעות שנמצאות במקום.

מנגד, ישנם סוגי צרעות שנחשבים למזיק טורדני עבור גידולים חקלאיים מזנים שונים, ועקב הימצאותן של צרעות אלו בקרבת גידולים תביא לנזק עצום ופגיעה קשה בחקלאות המקומית. כדי לדעת כיצד לפעול, חשוב להבחין באיזה סוג של צרעות מדובר ורק לאחר הבנת כל המשמעויות השונות אפשר לבצע טיפול הדברה נגד צרעות, טיפול שתואם את תנאי השטח הסביבתיים ומביא למיגור הצרעות המזיקות ולהמשך קיומן של צרעות מועילות.

גור הדברות מעניקה כבר שנים רבות שירותי הדברת חרקים ומזיקים נוספים בכל אזור המרכז והשפלה. חברת גור הדברות פועלת בענף ההדברה כבר למעלה מ – 30 שנים ומעניקה שירותי הדברת מזיקים לבתים פרטיים, דירות מגורים, הדברה לעסקים או למשרדים, הדברה למבני ציבור ולשטחים ציבוריים נוספים.

יש לנו צוות מדבירים מקצועי המתמחה בביצוע הדברת מזיקים יעילה ובטוחה, תוך כדי הקפדה על שימוש בחומרי הדברה ירוקה משולבת המביאים לתוצאות הדברה איכותיות ועוזרים לשמור על סביבה נקייה ובטוחה. כדי לבצע הדברת צרעות ודבורים באופן מקצועי דרוש לכם מדביר צרעות ודבורים שמנוסה בביצוע עבודות מסוג זה.

מדביר צרעות מקצועי ומנוסה

צוות המדבירים שלנו עובר הכשרות מקצועיות ויש לו ניסיון שטח רב שנים בביצוע פעולות הדברה נגד צרעות ודבורים באזורי שטח רבים ברחבי הארץ. כל המדבירים שלנו פועלים בהיתר של המשרד להגנת הסביבה ויש להם את ההכשרה והידע המקצועי שיביא להרחקת צרעות ודבורים באופן מוחלט.

אנו מתחייבים לביצוע הרחקת צרעות ודבורים מהמקום ב – 100% אחריות. אם לאחר ההדברה המתחם לא יהיה נקי מצרעות ודבורים באופן מוחלט, נשלח מדביר מקצועי שיבצע הדברה שוב פעם בחינם.

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

מחיר הדברת דבורים וצרעות

מחיר הדברת צרעות ודבורים

מחיר הדברת דבורים וצרעות מתייחס להדברת קן צרעות או הדברת קן דבורים בטיפול נקודתי עבור קן אחד. במידה ונזהה במתחם קני צרעות או דבורים נוספים, נצטרך לאבחן את רמת הנגיעות באזור ורק לפי זה נוכל לקבוע מחיר הדברה נגד דבורים וצרעות באופן מדויק.

  • מחיר טיפול הדברת קן צרעות או דבורים בבית: 400 – 350 ₪
גור הדברות

צור קשר..

לייעוץ חינם והדרכה בהתאמת טיפול הדברה נגד דבורים, חייגו

חברת “גור הדברות” מספקת שירותי הדברת מזיקים באזור המרכז ובאזור השפלה, באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בחברת גור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה על כל עבודת הדברה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה עד הסוף, נבוא אליכם שוב פעם לעשות הדברה, והפעם – בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור הדברות מדבירים באהבה.

חייגו