08 יונ 2020
יוני 8, 2020

צרעה גרמנית

צרעה גרמנית נפוצה

אם מישהו התקשר לחברת הדברה וביקש להזמין הדברת צרעות בבית כי הוא ראה קן של צרעות או ריבוי של צרעות באזור הבית, כל מדביר צרעות מנוסה ידע מיד שמדובר בצרעה גרמנית. אם היה מדובר בצרעה מזרחית, האדם שהתקשר כדי להזמין הדברת צרעות היה אומר שהוא ראה דבור ולא צרעה, אך אם הוא הגדיר את מה שהוא ראה כצרעה – מדובר בצרעה הגרמנית שנראית כמו מה שרובנו מכנים בשם צרעה. גודל גופה של הצרעה הגרמנית טיפה יותר גדול מדבורה והוא מורכב משני חלקים שנראים נפרדים – הגוף והראש.

צבעה של הצרעה הגרמנית צהוב שחור, בדומה לצרעה המזרחית גם פה צבעים אלו מעידים על עקיצה כואבת ומלאה בארס. העקיצה של צרעה גרמנית יותר כואבת מזו של הדבור אך היא מסוכנת לבני האדם רק במידה והם אלרגיים או רגישים לארס שמופרש בזמן העקיצה. מאחר והצרעות פועלות כקבוצה וברגע שהן יצאו למתקפה כדי להגן על המלכה שיושבת בקן האדם המותקף עלול לחטוף כמה וכמה עקיצות בו זמנית, כמות הארס שמופרשת לגוף האדם יכולה ליצור הלם אנפילקטי ומומלץ במצב כזה לפנות מיד לרופא – במיוחד אם הנעקץ הוא ילד או קשיש.

 

 

מקור השם ושיטת העבודה

מקור שמה של הצרעה הגרמנית, בדומה למקור שמו של תיקן גרמני ממשפחת הג’וקים, הוא המיקום הגאוגרפי שממנו היא מגיעה – אזור גרמניה שבאירופה. קן צרעות של הצרעה הגרמנית יבנה לרוב בתוך מחילות אדמה או בחריצים בתוך אבנים, כאשר הצרעה הגרמנית תייצר בעצמה את החומר שממנו הקן בנוי – חומר דק שנראה כמו נייר, אותו היא מייצרת בלעיסה של צמחים בתוספת רוק, שמביא להדבקת התערובת ולמרקם הייחודי שלה. בתוך הקן הצרעה הגרמנית תבנה תאים שבהם היא תטיל את הביצים ובדומה לדבור, גם פה המטרה היא להקים דור ראשון של פועלות חרוצות שימשיכו לטפל בתחזוקת הקן במקומה.

כדי לייצר מלכות חדשות וזכרים שיפרו אותן, הצרעה הגרמנית בונה תאי הטלה מיוחדים שבהם היא מטילה ביצים לא מופרות. לא מדובר בתאי הטלה דומים לאלו שהיא מייצרת עבור הפועלות, תאי הטלה אלו גדולים יותר ולכן בהם יבקעו רק זכרים או מלכות צעירות שיצאו להקים קני צרעות חדשים בבוא האביב של השנה הבאה.

לקריאה נוספת על עולמן של הצרעות, לחצו – עולמן של הצרעות

 

 

מקום הפעילות של צרעה גרמנית

את הצרעה הגרמנית נמצא באזורים שבהם יש עצים, זאת מאחר וחרקים מסוימים שיושבים על גזע העצים מפרישים חומר שהצרעה הגרמנית אוהבת מאוד לאכול. במקום שבו יש עצי שקד תמיד נמצא גם צרעות, מאחר ועל גזע השקד יש כנימות שמפרישות טל דבש, אותו הצרעה הגרמנית אוהבת באופן מיוחד. זה לא אומר שהצרעה הגרמנית בררנית באוכל, היא אוכל גם בשר ואם היא רעבה מאוד היא לא תחכה שהכנימות יפרישו את טל הדבש שהיא כל כך אוהבת והיא תאכל את הכנימות עצמן. צרעות יגיעו גם למקומות שבהם יש סירחון או ריקבון שמושך אליו זבובים, שם הצרעה תחכה לסוגי הזבובים שמגיעים לריקבון ותטרוף אותם.

 

 

גור הדברות – הדברת צרעות

חברת גור הדברות פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון מספר 2031.
בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

לקבלת פרטים ומידע נוסף, חייגו: 054-3964646
או שלחו לנו מייל: dekeldekel24@hotmail.com