לפני הכל בואו נכיר את עולמן של הצרעות

 

הצרעה היא חרק ממשפחת הדבורים. היא החרק הקדום ביותר ממשפחה זו וממנה התפתחו הדבורים הרגילות שכולנו מכירים, וגם הנמלות הקטנות והחרוצות. בעצם צרעות זהו שם כללי לכל סוג מאותם חרקים שהוא לא דבורים או נמלים. הצרעות משלבות באורח החיים שלהן תכונות משותפות גם מהנמלים וגם מהדבורים. מצד אחד הן פועלות בשיתוף פעולה חברתי על מנת לשרוד ולבנות את הממלכה שלהן, ממש כמו הנמלים. ומצד שני לנקבות הצרעות יש עוקץ ארסי ומסוכן. שני סוגי הצרעות המוכרים לנו ביותר בישראל הן – הצרעה הגרמנית, הצרעה המזרחית (מה שמוכר לנו כדבור), וצרעת הפלך. דרכי הקינון של הצרעות נעשות בכמה שיטות עיקריות: יש מינים שמטילות את הביצים שלהן בתוך הגוף של חרקים אחרים, יש צרעות שמטילות ביצים בתוך רקמות של צמחים, וכולן מתעסקות ברוב שעות היום באיסוף אבקות וצוף מפרחים.

 

אל תמהרו לפחד ולרצות להדביר את הצרעות! יש להן תפקיד חשוב בטבע.

 

הצרעות הן האויב הטבעי של הרבה מאוד חרקים ומזיקים שמפריעים לגידול העצים וצמחי הנוי שלנו. לטבע יש דרך מיוחדת ואורגנית שדרכה הוא מאזן את עצמו ושומר על קיומו באופן בלתי פוסק שמותאם לעונות השנה ולצרכים השונים שמקיימים אותו. כל התערבות של האדם משנה את מאזן הכוחות הבטעי ועלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים! אז מתי בכל זאת נתערב ונפעל להדברת צרעות ? אך ורק כאשר הן פולשות אל תוך שטח המחייה שלנו באופן כזה שמפריע לנו לאיכות החיים ולניהול תקין של אורח החיים, וכמובן כאשר הן מהוות סכנה למישהו מבני הבית או לחיות המחמד.

 

הדברת צרעות ביעילות מקסימלית

 

את הקן שלהן מקימות הצרעות לרוב בתוך סדקים וחריצים, בעליות גג של מבנים, חללי תפעול של תריסי הבית, מעברים של חלונות, מנהרות של מזגנים, חומות הגינה וכדומה. הצרעה משתמשת בסיבים של עץ לבניית הקן כאשר היא מערבבת את הסיבים יחד עם רוק ואדמה. בתוך הקן היא מטילה את הביצים וכך היא בונה את הממלכה שלה שפועלת באופן שמזכיר מעט את קן הנמלות.

כדי להדביר צרעות באופן יעיל חייבים לפגוע במקור הצרעות – בקן שבו יושבת המלכה המטילה, זו שבשבילה כל הצרעות עובדות. שיטות ההדברה תלויות מאוד בהיקף וגודל התופעה, במידה ומדובר בקן שמונה אלפי צרעות לא תהיה לנו ברירה וניאלץ להדביר באופן כזה שיהרוג חלק ניכר מהצרעות. במידה וזהו קן קטן שרק מתחיל להתהוות נעדיף להשתמש בהדברה ירוקה שכל מטרתה תהיה להבהיר לצרעות שזה לא מקום בטוח לקן שלהן ולכן כדאי שיסתלקו מעצמן ויחפשו מקום אחר לקנן בו. הדברה נגד צרעות מחייבת את המדביר הבנה באופי הייחודי של הצרעות כך הוא יוכל לפעול ביעילות שתמגר את הצרעות מהמקום ועדיין לא תפגע במאזן הסביבתי באופן מורגש שעלול ליצור נזק לכל יתר הגורמים שחיים ומקיימים את הנוף המקומי. ישנן שיטות רבות ומגוונות לסילוק הצרעות בשיטת הדברה ירוקה בניהן שימוש בעשן, סתימת המעבר שמוביל אל הקן ועוד.. מדבירים יעילים ומקצועיים ידעו לאבחן את הבעיה בקלות ולהציע לכם פיתרון הולם וזול.

 

מחפשים הדברה נגד צרעות ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון מספר 2031.
חשוב לציין – בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

הדברה בתל אביב