fbpx

הדברת צרעות ביעילות מקסימלית

לפני הכל בואו נכיר את עולמן של הצרעות

הצרעה היא חרק ממשפחת הדבורים. היא החרק הקדום ביותר ממשפחה זו וממנה התפתחו הדבורים הרגילות שכולנו מכירים, וגם הנמלות הקטנות והחרוצות. בעצם צרעות זהו שם כללי לכל סוג מאותם חרקים שהוא לא דבורים או נמלים. הצרעות משלבות באורח החיים שלהן תכונות משותפות גם מהנמלים וגם מהדבורים. מצד אחד הן פועלות בשיתוף פעולה חברתי על מנת לשרוד ולבנות את הממלכה שלהן, ממש כמו הנמלים. ומצד שני לנקבות הצרעות יש עוקץ ארסי ומסוכן.

שני סוגי הצרעות המוכרים לנו ביותר בישראל הן – הצרעה הגרמנית, הצרעה המזרחית (מה שמוכר לנו כדבור), וצרעת הפלך. דרכי הקינון של הצרעות נעשות בכמה שיטות עיקריות: יש מינים שמטילות את הביצים שלהן בתוך הגוף של חרקים אחרים, יש צרעות שמטילות ביצים בתוך רקמות של צמחים, וכולן מתעסקות ברוב שעות היום באיסוף אבקות וצוף מפרחים.

אל תמהרו לפחד ולרצות להדביר את הצרעות! יש להן תפקיד חשוב בטבע.

 

שמירה על מאזן הטבע

הצרעות הן האויב הטבעי של הרבה מאוד חרקים ומזיקים שמפריעים לגידול העצים וצמחי הנוי שלנו. לטבע יש דרך מיוחדת ואורגנית שדרכה הוא מאזן את עצמו ושומר על קיומו באופן בלתי פוסק שמותאם לעונות השנה ולצרכים השונים שמקיימים אותו. כל התערבות של האדם משנה את מאזן הכוחות הטבעי ועלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים.

אז מתי בכל זאת נתערב ונפעל להדברת צרעות? אך ורק כאשר הן פולשות אל תוך שטח המחיה שלנו באופן כזה שמפריע לנו לאיכות החיים ולניהול תקין של אורח החיים, וכמובן כאשר הן מהוות סכנה למישהו מבני הבית או לחיות המחמד.

 

קן צרעות במזגן חלון של דירה

 

הדברת צרעות ביעילות מקסימלית

את הקן שלהן מקימות הצרעות לרוב בתוך סדקים וחריצים, בעליות גג של מבנים, חללי תפעול של תריסי הבית, מעברים של חלונות, מנהרות של מזגנים, חומות הגינה וכדומה. הצרעה משתמשת בסיבים של עץ לבניית הקן כאשר היא מערבבת את הסיבים יחד עם רוק ואדמה. בתוך הקן היא מטילה את הביצים וכך היא בונה את הממלכה שלה שפועלת באופן שמזכיר מעט קן הנמלים.

 

לפגוע במקור – המלכה המטילה בקן

כדי להדביר צרעות באופן יעיל חייבים לפגוע במקור הצרעות – בקן שבו יושבת המלכה המטילה, זו שבשבילה כל הצרעות עובדות. שיטות ההדברה תלויות מאוד בהיקף וגודל התופעה, במידה ומדובר בקן שמונה אלפי צרעות לא תהיה לנו ברירה וניאלץ להדביר באופן כזה שיהרוג חלק ניכר מהצרעות. במידה וזהו קן קטן שרק מתחיל להתהוות נעדיף להשתמש בהדברה ירוקה שכל מטרתה תהיה להבהיר לצרעות שזה לא מקום בטוח לקן שלהן ולכן כדאי שיסתלקו מעצמן ויחפשו מקום אחר לקנן בו.

הדברה נגד צרעות מחייבת את המדביר הבנה באופי הייחודי של הצרעות כך הוא יוכל לפעול ביעילות שתמגר את הצרעות מהמקום ועדיין לא תפגע במאזן הסביבתי באופן מורגש שעלול ליצור נזק לכל יתר הגורמים שחיים ומקיימים את הנוף המקומי. ישנן שיטות רבות ומגוונות לסילוק הצרעות בשיטת הדברה ירוקה בניהן שימוש בעשן, סתימת המעבר שמוביל אל הקן ועוד..

מדבירים יעילים ומקצועיים ידעו לאבחן את הבעיה בקלות ולהציע לכם פתרון הולם וזול.

 

הדברת צרעות באבקה

 

מחפשים הדברה נגד צרעות ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

תיקן אמריקאי תמונה לזיהוי

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי – תיקן הבתים התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש

קרא עוד »
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד עש בארונות הבגדים

סוגי עש להדברה בבית

סוגי עש בבית והדברתם עש יכול לגרום נזקים בכמה מוקדים שונים, תלוי בסוג העש שנמצא במתחם, ברמת הנגיעות הקיימת ובחשיפת המקום הנגוע

קרא עוד »
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע. כך הוא יביא לתוצאות יעילות של

קרא עוד »
זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
לוכד חולדות בתל אביב המלצות

לוכד חולדות בתל אביב

חולדות בתל אביב אחת הבעיות המרכזיות בתל אביב, כשנוגעים בהדברת מזיקים, היא ללא ספק חולדות. ריבוי מרכזי המסחר והפעילות העירוניים, החנויות, והפסולת

קרא עוד »
מחיר הדברה הצעות מחיר להדברה

הדברת תיקנים – מחיר

הדברת תיקנים בבית (השוואת מחירים) קצת מידע על התיקן הגרמני "תיקן גרמני" הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה

קרא עוד »
חייגו