20 מאי 2020
מאי 20, 2020

טיפול הדברה נגד ג’וקים

ברגע שזיהיתם ג’וקים בבית ואתם מבוהלים עד עמקי נשמתכם, חכו כמה רגעים לפני שאתם מתקשרים להזמין חברת הדברה נגד ג’וקים שתסלק אותם מהבית במהירות הכי גבוהה שאפשר. לפני שאתם מזמינים הדברת ג’וקים כדאי מאוד שתנסו להבין באיזה סוג ג’וקים מדובר, המידע הזה עלול לחסוך לכם לא מעט כסף ברגע שאתם מדברים עם מדביר ג’וקים שעבורו המידע ברור ומוכר והוא גם לא ממש נבהל מנוכחותם של ג’וקים בבית או בכל מקום אחר.

אם תתקשרו להזמין הדברת ג’וקים והמדביר יבחין שאין לכם מושג באיזה ג’וק מדובר, כי אתם בעיקר מבוהלים, המחיר שתקבלו להדברה עלול להשתנות בהתאם. הדברה נגד ג’וקים מפחידים עולה יותר, או שבעצם אפשר לומר שהדברת ג’וקים לאנשים מפוחדים עולה יותר, אז חכו כמה רגעים לפני שאתם מחייגים למדביר ונסו להבין באיזה סוג של ג’וק מדובר.

 

סוגי הג’וקים הנפוצים ביותר

כבר ציינו קודם שהסוג הכי מצוי של ג’וקים בבית הוא תיקנים, כדי שתוכלו להבדיל בין כל אחד מסוגי התיקנים השונים, הכנו לכם תקציר מידע שיעזור לכם לזהות באיזה ג’וק מדובר ובהתאם לזה מה עליכם לומר כשאתם מזמינים הדברת ג’וקים לבית. לפני השיחה שלכם עם חברת ההדברה מומלץ לכתוב על נייר כמה מסימני ההיכר של אותו ג’וק שזיהיתם, ולא לשכוח במהלך השיחה להישמע ידענים גדולים בזיהוי סוגי ג’וקים כשאתם קובעים מה הבעיה שלשמה התקשרתם לחברת הדברה.

 

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי נחשב לגדול יחסית, הצבע שלו חום כהה והוא יודע לעוף. יש לתיקן אמריקאי צבע קצת יותר בהיר בחזה והוא נמשך למקומות לחים עם עובש וחיידקים. לרוב נמצא אותו בתוך הביוב, במחסנים או בפתחי הניקוז של חדר המקלחת, שם הוא יטיל ביצים ויתחבא.

 

תיקן גרמני

כדי לזהות מתי יש לכם תיקן גרמני בבית, צריך לשים לב לכמה פרטים: צבעו חום בהיר ויש לו שני פסים כהים יותר באזור החזה הפנימי, הוא נחשב בעל גודל קטן וכשהוא מגיע לבגרות יש לו כנפיים אבל הוא לא ממש יודע לעוף. לרוב נמצא אותו במטבח ובמקומות חמים.

 

תיקן מזרחי

התיקן המזרחי בגודל זהה לתיקן גרמני, אך בשונה ממנו לתיקן המזרחי יש צבע כהה שמזכיר שחור. הוא מסתתר במקומות אפלים שנמצאים קרוב לריכוזי זבל ואשפה, אין לו כנפיים ולכן הוא תמיד מתחבא בחושך ומוכן לברוח כשיש איזה סכנה שמתקרבת לכיוונו.

תיקן הפסים

תיקן הפסים קטן ורגיש, הוא חי כשלושה חודשים בסך הכל ואפשר לזהות אותו על ידי הפסים החומים שעל גופו. את הפסים של הנקבה אפשר לזהות בקלות יותר, מאחר והגוף שלה רחב והכנפיים שלה קטנות, לעומת הזכר שגופו צר וכנפיו גדולות יותר.