fbpx

מה זה הדברה ירוקה?

הדברת מזיקים עם חומרים טבעיים

הדברה ירוקה זו הדברת מזיקים שנעשית על ידי שימוש בחומרי הדברה טבעיים, שאינם רעילים לסביבה. בעבר חברות הדברה נהגו להשתמש בחומרי הדברה כימיים בעלי ריכוזי רעלים גבוה כמו זרחן, שהוצא מחוץ לחוק ואסור לשימושי הדברה בישראל. מאחר וחומרי ההדברה נספגים באדמה וכך נשארים במתחם המודבר לאורך שנים רבות, פותחו שיטות הדברה ירוקות שאינן מכילות חומרי הדברה כימיים רעילים. החומר הנפוץ ביותר לשימוש הדברה ירוקה נקרא “פירתרואידים“, חומר קוטל חרקים שמורכב מחומרים סינתטיים שפועלים כמו החומר הטבעי “פירתרין”, אותו מפיק פרח החרצית והוא דוחה חרקים מטבעו.

 

הדברת חרקים באוכל – עושות חשבון (ערוץ 10)

 

החומר הסינתטי שמשמש להדברה

החומר הטבעי שמופק מפרח החרצית דוחה חרקים, אך החומר הסינתטי שמיוצר באופן מלאכותי לשימוש חברות הדברה מביא לתוצאה הרבה יותר יעילה והוא קוטל חרקים ממש. החומר פועל שיבוש במערכת העצבים אצל חרקים וכך קוטל את הנגיעות הקיימת ומרחיק חרקים חדשים ששוקלים לקנן ולהתרבות באזור. חברות הדברה שמציעות שיטות הדברה ירוקה מכינות תרכובת אותה ניתן להטמיע באמצעות ריסוס באזור הנגוע, כך ניתן לפזר את חומרי ההדברה באופן יעיל בכל החריצים והחללים של המתחם.

במידה ובני אדם באים במגע עם החומר הנ”ל, ההשפעה עליהם יכולה להביא לעקצוץ או תחושת צריבה קלה. במקרים של חשיפה לכמות גדולה מאוד של פירתרואידים, החומר עלול לגרום לתחושת סחרחורת או בחילות, אך בשום אופן חומרי הדברה ירוקה לא יכולים לגרום להרעלה שתביא למוות.

 

דקל מסביר – מה זה הדברה ירוקה?

 

הדברה לבית פרטי או לדירה

אנשים נוטים לחשוב שהדברה ירוקה תאפשר להם להישאר בבית בזמן ההדברה ולאחר מכן. למרבה הצער קיימות חברות הדברה שגם יאשרו זאת במטרה לספק שירות קל ונוח ולסגור את הזמנת העבודה. למעשה – בעת ביצוע הדברה לבית פרטי או הדברה לדירה בבניין מגורים צריך להיערך בצורה אחראית וכך למנוע מצבים של חוסר נעימות בחשיפה לחומרי ההדברה.

היתרון שהדברה ירוקה מקנה לכם, בשונה ממה שהיה נהוג בשיטות קודמות של הדברה כימית, זה משך זמן השהייה מחוץ למתחם המודבר – שהפך להרבה יותר קצר. בעבר לא היו פיתוחים של תרכובות חומרי הדברה ידידותיים כפי שיש היום, אך אף על פי שמדובר בחומרים בעלי ריכוז רעלים נמוך, עדיין מדובר בחומרי הדברה לכל דבר ועניין!

 

היערכות לקראת הדברה ירוקה

בעת ביצוע הדברה ירוקה לבית פרטי או לדירת מגורים, אתם נדרשים לפנות את הילדים ולאחסן את המשחקים, או כל דבר אחר שעלול לבוא במגע עם חומרי ההדברה, למרות שמדובר בחומרים שמוגדרים ירוקים. כמו כן, יש לסגור או לכסות מוצרי מזון פתוחים, ולהקפיד לפתוח חלון ולאוורר את האזור לאחר ביצוע ריסוס ירוק בדירה או בית פרטי. לא כל אחד מוסמך לבצע עבודות הדברה, השימוש בחומרים ירוקים בעלי ריכוז רעלים נמוך עדיין מחייב כל מדביר או חברת הדברה בהכשרה מקצועית והוצאת רישיון היתר הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה.

ישנה רשימה של חומרי ההדברה שמותרים לשימוש ע”י מדבירים או חברות הדברה. וודאו שהאדם שהגיע אליכם אכן מחזיק בהיתר הדברה בתוקף ושהוא מדביר מומלץ ומוסמך לביצוע העבודה.

 

 

שיטות טיפול הדברה ירוקה

 

יעילות הדברה ירוקה לאורך זמן

אחד החסרונות הבולטים ביותר של הדברת מזיקים ירוקה, זה משך זמן היעילות שמחזיקה פעולת ההדברה במתחם. מאחר וחומרי הדברה כימיים נספגים באדמה ושומרים את המקום רעיל למזיקים, כמו גם לבני אדם ולחיות מחמד, יש ביכולתם להביא לתוצאות הדברה יעילות שיחזיקו לאורך זמן רב וישמרו על המקום נקי ממזיקים.

חומרי הדברה ירוקים יעילים פחות, לכן בתקופה האחרונה פותחו תרכובות הדברה שמשלבות חומרי הדברה כימיים בעלי ריכוז רעלים נמוך, יחד עם חומרי הדברה טבעית (חומרים סינתטיים). השילוב הנ”ל מצליח לייצר פעולת הדברה ירוקה שתחזיק לאורך זמן רב ועדיין תשמור על האזור נקי ובטוח לשימוש של בני אדם או בעלי חיים.

 

כיצד למקסם את יעילות ההדברה

כדי למקסם את היעילות של חומרי ההדברה ולאפשר לפעולה להחזיק מעמד לאורך זמן בשמירת המתחם נקי ממזיקים, פעולת ההדברה חייבת להיעשות ע”י מדביר מקצועי שמבין את אופי המזיקים ויודע היכן לרסס את חומרי ההדברה. ישנם משטחים שהשימוש בהם מרובה ולכן סביר להניח שחומרי הדברה יישטפו מהם לאחר זמן די קצר. לעומת זאת, ישנם אזורים שאינם בשימוש רב במהלך הפעילות השוטפת והטמעת חומרי הדברה באותם אזורים תאפשר פעילות ארוכת טווח נגד מזיקים.

לרוב האזורים החבויים שאינם נשטפים תדיר, הם גם המקומות שמשמשים את החרקים כדרכי גישה אל מרחב המחיה של בני האדם, לכן כדאי להזמין חברת הדברה מקצועית שתשלח מדביר מומלץ שיש לו ניסיון בביצוע הדברה ירוקה כנדרש.

 

הדברת נמלים ירוקה בג’ל

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג’וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

תיקן אמריקאי תמונה לזיהוי

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי – תיקן הבתים התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש

קרא עוד »
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד עש בארונות הבגדים

סוגי עש להדברה בבית

סוגי עש בבית והדברתם עש יכול לגרום נזקים בכמה מוקדים שונים, תלוי בסוג העש שנמצא במתחם, ברמת הנגיעות הקיימת ובחשיפת המקום הנגוע

קרא עוד »
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע. כך הוא יביא לתוצאות יעילות של

קרא עוד »
זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
לוכד חולדות בתל אביב המלצות

לוכד חולדות בתל אביב

חולדות בתל אביב אחת הבעיות המרכזיות בתל אביב, כשנוגעים בהדברת מזיקים, היא ללא ספק חולדות. ריבוי מרכזי המסחר והפעילות העירוניים, החנויות, והפסולת

קרא עוד »
מחיר הדברה הצעות מחיר להדברה

הדברת תיקנים – מחיר

הדברת תיקנים בבית (השוואת מחירים) קצת מידע על התיקן הגרמני “תיקן גרמני” הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה

קרא עוד »
חייגו