fbpx

הדברה טבעית ירוקה – מה זה אומר?

מהי הדברה ירוקה?

באופן כללי הדברה ירוקה זהו שם כללי שניתן להדברה שנעשית ללא חומרים כימיים ושיטת העבודה כוללת שימוש במרכיבים טבעיים אורגניים שעל ידי השימוש בהם ניתן להסית את האיזון הטבעי במתחם וכך לגרום לסוגי מזיקים שונים להרגיש אי נוחות שתגרום להם לעזוב את האזור ולחפש בית קינון אחר ונוח יותר עבורם. הדברה ירוקה הפכה מאוד מקובלת ופופולרית בשנים האחרונות ובעקבות זה נוספו תכשירים יעילים ומתקדמים מאוד להדברה ירוקה.

עד שהנושא תפס תאוצה בתודעה הציבורית הדברה ירוקה נחשבה ללא יעילה ולרוב הדברת מזיקים בשיטה זו גרמה להופעתם המחודשת של המזיקים לאחר זמן קצר בלבד. כיום המצב שונה לגמרי והדברה ירוקה יכולה להיות מאוד יעילה כאשר מדבירים שמשתמשים בה יודעים מהו ההיצע שעומד בפניהם ומהם דרכי הפעולה בשיטה זו.

 

ישנם כמה סוגי הדברה ירוקה:

הדברה אלקטרונית :

שימוש במכשירים אלקטרוניים שמרחיקים וחלקם אפילו משמידים את המזיקים. כולנו וודאי מכירים את המכשיר החשמלי שמפיץ אור כחול ומושך אליו זבובים או יתושים וכאשר אלו מגיעים אל האור הם מתחשמלים ומתים באותו הרגע. כמו כן, ישנם מכשירים שמפתים את החרקים להיכנס אליהם באמצעות ריח וברגע שאלו נכנסו הם יתקשו למצוא את דרכם אל מחוץ למתקן וכך ימצאו שם את מותם.

ישנם גם מכשירים שפועלים על ידי השמעת צלילים שאוזן אנושית לא מסוגלת לשמוע אך כלבים, חתולים ושאר מזיקים מוצאים את הקול כבלתי נסבל ולכן הם מתרחקים למקום שבו לא יוכלו לשמוע את הצליל שצורם באוזנם. ישנם מכשירים בעלי קולות בתדרים שונים שמותאם להדברת מזיקים שונים.

 

לפרטים נוספים – הדברה אלקטרונית

 

הדברה ביולוגית :

הדברה ביולוגית כוללת שינוי של מאזן הכוחות הטבעי באזור. הרעיון הוא להוסיף באזור את האויבים הטבעיים של המזיק ובכך לגרום לו לברוח מהמקום ולחפש בית אחר. לדוגמה: עכברים פוחדים מחתולים, לכן הימצאותו של חתול בגינה או בבית תגרום להדברה ביולוגית של העכברים. כמובן שגם במקרה הזה ישנם אויבים טבעיים שונים לסוגי המזיקים השונים.

הדברת מזיקים בשיטת הדברה ביולוגית הינה אפקטיבית רק למשך הזמן שבו אותם אויבים טבעיים נמצאים במקום ויש לקחת בחשבון שישנם סוגי מזיקים שיעדיפו להילחם על מקומם וימצאו דרכים להסתדר ולחמוק מאותם אויבים טבעיים שהצבנו בפניהם. לשיטה זו אפקטיביות נמוכה מאוד..

 

לפרטים נוספים – הדברה ביולוגית

 

הדברה אורגנית או הדברה טבעית :

הדברה טבעית אורגנית כוללת שימוש במוצרים טבעיים שדוחים את המזיקים וגורמים להם להבין שסביבת מחייה זו איננה טובה עבורם. ישנם אבקנים של פרחים מסוימים, כמו פרח החרצית, והם דוחים חרקים מסוימים שמנגנון ההישרדות הטבעי שלהם מצביע על סכנה כאשר הם מריחים את אותו מוצר טבעי.

ישנם היום תחליפים סינתטיים לכל אותם תכשירים טבעיים ובמקרים מסוימים הדברת מזיקים בשיטה זו נמצאת כיעילה מאוד.

הדברה טבעית נגד נמלים כוללת שימוש בג'ל מיוחד שיוצר כדי למנוע מהם להגיע אל שטח המטבח או כל אזור אחר שנרצה למנוע מהם להגיע אליו, כאשר את הג'ל נגד נמלים נמרח במקומות שמשמשים לנמלים כדרך מעבר אל אותו אזור נגוע.

 

היתרונות בהדברה ירוקה:

ישנם שני יתרונות ברורים ובולטים, האחד – החומרים ידידותיים ואינם מהווים סכנה לבני האדם ולחיות המחמד בבית. השני – החומרים אינם מהווים סכנה לחרקים ולמזיקים אותם אנו מבקשים להרחיק. כמובן שישנם מוצרים וחומרים שכן יגרמו לחרקים ולמזיקים השונים למות, פה אנו יכולים לבחור את דרכי הפעולה כדי להימנע או לא להימנע מהרג המזיקים. בכל מקרה דבר אחד ברור ומשותף לכל השיטות בהדברה ירוקה – אין בה סכנה לבני האדם ולחיות המחמד הביתיות.

 

מחפשים הדברה אורגנית טבעית?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

לכידת חולדה בבית בתל אביב

לכידת עכברים

לוכד עכברים מומלץ בשונה מחולדות העכבר הוא חיה מאוד פחדנית, דבר שגורם לה לפעול פעמים רבות מתוך לחץ וחרדה, לכן שימוש של

קרא עוד »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email

פוסטים אחרונים

תיקן אמריקאי תמונה לזיהוי

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי – תיקן הבתים התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש

קרא עוד »
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי

קרא עוד »
הדברה נגד עש בארונות הבגדים

סוגי עש להדברה בבית

סוגי עש בבית והדברתם עש יכול לגרום נזקים בכמה מוקדים שונים, תלוי בסוג העש שנמצא במתחם, ברמת הנגיעות הקיימת ובחשיפת המקום הנגוע

קרא עוד »
חייג עכשיו..
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן