fbpx

הדברה טבעית ירוקה – מה זה אומר ?

מהי הדברה ירוקה ?

באופן כללי הדברה ירוקה זהו שם כללי שניתן להדברה שנעשית ללא חומרים כימיים ושיטת העבודה כוללת שימוש במרכיבים טבעיים אורגניים שעל ידי השימוש בהם ניתן להסית את האיזון הטבעי במתחם וכך לגרום לסוגי מזיקים שונים להרגיש אי נוחות שתגרום להם לעזוב את האזור ולחפש בית קינון אחר ונוח יותר עבורם. הדברה ירוקה הפכה מאוד מקובלת ופופולרית בשנים האחרונות ובעקבות זה נוספו תכשירים יעילים ומתקדמים מאוד להדברה ירוקה. עד שהנושא תפס תאוצה בתודעה הציבורית הדברה ירוקה נחשבה ללא יעילה ולרוב הדברת מזיקים בשיטה זו גרמה להופעתם המחודשת של המזיקים לאחר זמן קצר בלבד. כיום המצב שונה לגמרי והדברה ירוקה יכולה להיות מאוד יעילה כאשר מדבירים שמשתמשים בה יודעים מהו ההיצע שעומד בפניהם ומהם דרכי הפעולה בשיטה זו.

 

ישנם כמה סוגי הדברה ירוקה:

הדברה אלקטרונית :

שימוש במכשירים אלקטרוניים שמרחיקים וחלקם אפילו משמידים את המזיקים. כולנו וודאי מכירים את המכשיר החשמלי שמפיץ אור כחול ומושך אליו זבובים או יתושים וכאשר אלו מגיעים אל האור הם מתחשמלים ומתים באותו הרגע. כמו כן, ישנם מכשירים שמפתים את החרקים להיכנס אליהם באמצעות ריח וברגע שאלו נכנסו הם יתקשו למצוא את דרכם אל מחוץ למתקן וכך ימצאו שם את מותם. ישנם גם מכשירים שפועלים על ידי השמעת צלילים שאוזן אנושית לא מסוגלת לשמוע אך כלבים, חתולים ושאר מזיקים מוצאים את הקול כבלתי נסבל ולכן הם מתרחקים למקום שבו לא יוכלו לשמוע את הצליל שצורם באוזנם. ישנם מכשירים בעלי קולות בתדרים שונים שמותאם להדברת מזיקים שונים.

 

הדברה ביולוגית :

הדברה ביולוגית כוללת שינוי של מאזן הכוחות הטבעי באזור. הרעיון הוא להוסיף באזור את האויבים הטבעיים של המזיק ובכך לגרום לו לברוח מהמקום ולחפש בית אחר. לדוגמה: עכברים פוחדים מחתולים, לכן הימצאותו של חתול בגינה או בבית תגרום להדברה ביולוגית של העכברים. כמובן שגם במקרה הזה ישנם אויבים טבעיים שונים לסוגי המזיקים השונים. הדברת מזיקים בשיטת הדברה ביולוגית הינה אפקטיבית רק למשך הזמן שבו אותם אויבים טבעיים נמצאים במקום ויש לקחת בחשבון שישנם סוגי מזיקים שיעדיפו להילחם על מקומם וימצאו דרכים להסתדר ולחמוק מאותם אויבים טבעיים שהצבנו בפניהם. לשיטה זו אפקטיביות נמוכה מאוד..

 

הדברה אורגנית או הדברה טבעית :

הדברה טבעית אורגנית כוללת שימוש במוצרים טבעיים שדוחים את המזיקים וגורמים להם להבין שסביבת מחייה זו איננה טובה עבורם. ישנם אבקנים של פרחים מסוימים, כמו פרח החרצית, והם דוחים חרקים מסוימים שמנגנון ההישרדות הטבעי שלהם מצביע על סכנה כאשר הם מריחים את אותו מוצר טבעי. ישנם היום תחליפים סינתטיים לכל אותם תכשירים טבעיים ובמקרים מסוימים הדברת מזיקים בשיטה זו נמצאת כיעילה מאוד. הדברה טבעית נגד נמלים כוללת שימוש בג’ל מיוחד שיוצר כדי למנוע מהם להגיע אל שטח המטבח או כל אזור אחר שנרצה למנוע מהם להגיע אליו, כאשר את הג’ל נגד נמלים נמרח במקומות שמשמשים לנמלים כדרך מעבר אל אותו אזור נגוע.

 

היתרונות בהדברה ירוקה:

ישנם שני יתרונות ברורים ובולטים, האחד – החומרים ידידותיים ואינם מהווים סכנה לבני האדם ולחיות המחמד בבית. השני – החומרים אינם מהווים סכנה לחרקים ולמזיקים אותם אנו מבקשים להרחיק. כמובן שישנם מוצרים וחומרים שכן יגרמו לחרקים ולמזיקים השונים למות, פה אנו יכולים לבחור את דרכי הפעולה כדי להימנע או לא להימנע מהרג המזיקים. בכל מקרה דבר אחד ברור ומשותף לכל השיטות בהדברה ירוקה – אין בה סכנה לבני האדם ולחיות המחמד הביתיות.

 

מחפשים הדברה אורגנית טבעית ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

מפת עמוד - תוכן עניינים

צרו איתנו קשר
פוסטים אחרונים
ריסוס בביוב של הבית גור הדברות

ריסוס משולב

מה זה ריסוס משולב? כדי להגיע לתוצאות אפקטיביות של הרחקת מזיקים טובה, ברוב המקרים חברות הדברה יבצעו ריסוס משולב שכולל

קרא עוד »
ריסוס בית חדש מתחת לדפנות בתוך החריצים במטבח

ריסוס בית חדש

ריסוס בית חדש – הזדמנות פז! מתכננים מעבר דירה בקרוב? לפני כניסה לבית חדש יש המון סידורים ומטלות שצריך להספיק

קרא עוד »
ריסוס לחצר בית פרטי בתל אביב

ריסוס לחצר

איך עושים ריסוס לחצר? לפני שאתם מזמינים חברת הדברה שתבצע ריסוס לחצר של הבית, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני

קרא עוד »
ריסוס למטבח נגד ג'וקים בבית

ריסוס למטבח

למה ריסוס למטבח חשוב? אחד המוקדים הפופולאריים ביותר עבור מזיקים בבית זה ללא ספק אזור המטבח. יש דרכים רבות לביצוע

קרא עוד »
הדברה לבית עם חומרי הדברה ירוקה בטוחים לסביבה

הדברה אקולוגית

מה זה הדברה אקולוגית? חברות הדברה משתמשות בשם הדברה אקולוגית כאקט מכירתי שמבטיח דרך ירוקה להדברה ללא חומרים רעילים. בפועל

קרא עוד »
הדברת נמלים אורגנית עם פיתיון

הדברה אורגנית

איך עושים הדברה אורגנית? פירוש המילה אורגני, זה – מחובר, שייך. משמעות המילה מעידה באופן ברור על סוג הפעולה שצריך לבצע

קרא עוד »
חברת הדברה מומלצת - גור הדברות

הדברה אלקטרונית

מה זה הדברה אלקטרונית? הרעיון של הדברה אלקטרונית מבוסס על שימוש במכשירים אלקטרוניים באמצעותם ניתן להרחיק מזיקים וסוגי חרקים שונים,

קרא עוד »
Call Now Buttonחייגו
דילוג לתוכן