fbpx

זיהוי חולדות בבית

חולדות בבית

הסיבה העיקרית שבגינה חולדות מעדיפות את סביבת המגורים של בני האדם היא זמינות האוכל. איפה שיש בני אדם יש גם פחי אשפה וזבל, ניקוז של ביוב, והמון בעלי חיים וחרקים קטנים שיכולים אף הם לשמש מזון עבור חולדות בבית או בסביבה הקרובה. ברוב המקרים של הימצאות חולדות בבית, באזורי הערים בישראל, יהיה מדובר בחולדה מצויה או בחולדת החוף.

רבים לא יודעים אך אין כל הבדל בין חולדה לעכברוש, מדובר באותה חיה מזיקה. השימוש בכינוי “עכברוש” הפך נפוץ רק בגלל הדמיון הרב שבין חולדה לעכבר. המילה עכברוש מבוססת על שורש המילה עכבר, בתוספת קלה שמבטאת את העובדה שמדובר בעכבר גדול ומפחיד הרבה יותר, שלמעשה הוא בעצם חולדה.

 

 

חולדה כרסמה בדלת פתח למעבר

 

זיהוי גללים של חולדה בבית

זיהוי חולדות

כדי לזהות ולהבין האם באמת יש לכם חולדות בבית ולא מדובר רק בעכברים, שימו לב גם לגודל הזנב של המכרסם. לחולדות יש זנב הרבה יותר ארוך מעכברים ומעבר לזה שגם הגוף של חולדה גדול יותר מגוף של עכבר. לפי ההתנהגות של המכרסם תוכלו לוודא באופן מוחלט אם יש לכם עכברים או חולדות בבית. העכבר פחדן מטבעו, הוא ייצא לפעילות בעיקר במהלך שעות הלילה וברגע שיבחין באדם או בעל חיים הוא מיד יברח ויתחבא.

לעומת זאת, אם יש לכם חולדות בבית אתם תבחינו בהן גם במהלך שעות היום והן לא ממש ימהרו לברוח ברגע שיזהו שהבחנתם בהן. החולדה תמתין כמה רגעים כדי לראות אם אתם בורחים ראשונים, רק במידה והיא תזהה פעילות יזומה מצדכם כנגדה, היא תשקול את כל הנתונים ואולי תחליט על בריחה ומסתור.

 

סימני עקבות של חולדה בחלון של דירה

 

זיהוי חולדות בבית לפי צואה

זיהוי גללים של חולדה

סימן זיהוי נוסף שיעזור לכם לבדוק האם יש לכם חולדות בבית או שבעצם מדובר בעכברים, הוא זיהוי הגללים (צואה) שהמכרסם משאיר בשטח. עכברים ישאירו גללים קטנים ודקים, דומים לגרגירי אורז רק בצבע שחור. את הגללים הם ישאירו במקום שבו הם אוכלים, או במקום המסתור שבו הם מקננים, במידה והם לקחו את האוכל איתם למקום המסתור.

אם יש לכם חולדות בבית אתם תבחינו בגללים שונים לגמרי מאלו של העכבר. גללים של חולדה לא יהיו גדולים הרבה יותר מאלו של עכבר, אך למרות שמדובר בגללים קטנים יחסית יהיה ניתן לזהות אותם על ידי צורתם השונה. גללים של חולדה יהיו בצורת גרעין של זית בגוון של צבע שחור כהה, ולא בצורת גרגיר אורז כמו אלו של עכברים.

 

לכידת חולדה בגג של סופר פארם

 

גורי חולדה

מאחר וחולדות הם יונק שפועל ביעילות רבה לקינון והתפשטות במתחם בו הוא נמצא, במידה ויש לכם חולדה בבית סביר להניח שהיא כבר החלה לקנן ואולי אפילו הספיקה להמליט. אם היא הספיקה להמליט, זה אומר שיש לכם כמה גורי חולדות קטנים שמסתתרים בקרבת מקום. גורי חולדה יתחילו לטייל במתחם באופן עצמאי רק לאחר כמה שבועות מרגע ההמלטה שלהם.

בשלב הזה הגורים יהיו בגודל קטן יחסית ורוב בני האדם ימהרו לזהות אותם בטעות כעכברים ולא כחולדות. מאחר וחולדה בוגרת היא גם בעלת ניסיון רב יותר, וכאשר היא מטפלת בגורים שזה עתה נולדו היא יותר זהירה ולא תמהר להיחשף בפני בני האדם במקום, סביר להניח שלפני שתבחינו בהימצאותן של חולדות בבית תבחינו קודם בגורי החולדה ותחשבו שזה עכברים.

 

איך תזהו ותטפלו בחולדות?

כדי לזהות ולטפל כראוי במכרסמים עליכם להזמין שירותי הדברת חולדות אצל מדביר מקצועי ומיומן המתמחה בטיפולי הדברת חולדות מקצועיים שיביאו למיגור מלא של החולדות.

 

לכידת חולדה מצויה בבית בתל אביב

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג’וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

תיקן אמריקאי תמונה לזיהוי

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי – תיקן הבתים התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש

קרא עוד »
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי

קרא עוד »
הדברה נגד עש בארונות הבגדים

סוגי עש להדברה בבית

סוגי עש בבית והדברתם עש יכול לגרום נזקים בכמה מוקדים שונים, תלוי בסוג העש שנמצא במתחם, ברמת הנגיעות הקיימת ובחשיפת המקום הנגוע

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע. כך הוא יביא לתוצאות יעילות של

קרא עוד »
זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
לוכד חולדות בתל אביב המלצות

לוכד חולדות בתל אביב

חולדות בתל אביב אחת הבעיות המרכזיות בתל אביב, כשנוגעים בהדברת מזיקים, היא ללא ספק חולדות. ריבוי מרכזי המסחר והפעילות העירוניים, החנויות, והפסולת

קרא עוד »
מחיר הדברה הצעות מחיר להדברה

הדברת תיקנים – מחיר

הדברת תיקנים בבית (השוואת מחירים) קצת מידע על התיקן הגרמני “תיקן גרמני” הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה

קרא עוד »
מלכודות נגד מכרסמים - לוכד עכברים או לוכד חולדות

לוכד עכברים מומלץ

טיפים למציאת לוכד עכברים מומלץ המכרסמים הנפוצים ביותר בישראל הם העכברים. למראית עין הם נראים קטנים ומפוחדים, נראה כמעט שאין מה לחשוש

קרא עוד »
חייגו