fbpx

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם

הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי מזון בתוך קופסאות אטומות, ניקיון תדיר של מכשירי החשמל בבית ואיטום פתחי המעבר המשמשים תיקנים למציאת מזון, הם שיעזרו בביצוע הדברת תיקנים בבית. הזמנת שירותי הדברת תיקנים תאפשר לכם לחסל את הנגיעות הקיימת. כדי למנוע קינון מחודש בעתיד עליכם למנוע היווצרות של תנאי מחייה אידאליים לקינון והתרבות של תיקנים במשך הזמן.

רוב האנשים יבקשו להזמין הדברת ג’וקים בבית מבלי בכלל לדעת שמדובר בג’וקים מסוג תיקנים. לפניכם כל המידע הנחוץ לטיפול הדברה יעיל נגד תיקנים בבית.

 

הדברת תיקן גרמני בבית

 

שיטות הדברה נגד תיקנים

אחת מהשיטות לביצוע יעיל של הדברת תיקנים בבית היא באמצעות ג’ל הדברה טבעי, שמונע מהתיקנים לעבור בתוך מרחבי המתחם. התיקנים יבינו שהאזור הפך ללא ידידותי עבורם והם יעדיפו לחפש מקום אחר לקנן בו. הדברה באמצעות ג’ל טבעי היא פעולה המאפשרת הרחקת תיקנים ומניעה של הופעתם בעתיד, אך ברגע שישנה נגיעות קיימת של תיקנים במקום נדרשת פעולת הדברה קצת יותר חזקה כדי לחסל את הנגיעות הקיימת.

 

ג'וק גרמני מסוג תיקן

סוגי תיקנים

זה לא תמיד פשוט להבדיל בין סוגי ג’וקים שונים. בכל הנוגע לג’וקים מסוג תיקנים,
קיימים 4 סוגי תיקנים שנפוצים בבתים בישראל:

 1. תיקן גרמני
 2. תיקן מזרחי
 3. תיקן אמריקאי
 4. תיקן הפסים

 

תיקן גרמני

תיקן גרמני מגיע לאורך של 2 ס”מ. צבעו בגוון חום ויש לו שני פסים כהים לאורך החזה. לתיקן הגרמני יש כנפיים אך הוא לא יודע לעוף בעזרתן. המזון של התיקן הגרמני זה בעיקר מזון רקוב ושאריות פסולת של זבל אורגני, אך בכל מקרה של צורך גדול הוא יאכל גם צמחים וכל מזון אחר שנמצא זמין עבורו להישרדות. הדברת תיקן גרמני תמונה לפוסט

שעות הפעילות שלו זה במהלך הלילה, בשעות האלו אין לתיקן הגרמני סיכונים רבים בחשיפה לטורפים פוטנציאליים וכך מתפנה עבורו הזמן בשעות היום החמות כדי לקנן ולהתרבות.

למידע אודות הדברת תיקן גרמני, לחצו – תיקן גרמני

 

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי מאוד דומה לתיקן הגרמני מבחינה חיצונית, אך בשונה מהתיקן הגרמני לתיקן האמריקאי יש יכולת תעופה בעזרת הכנפיים של גופו. בזכות השימוש בכנפיים יש לתיקן האמריקאי יכולת תנועה מעולה והוא יכול לעוף ממקום למקום וכך לחדור למקומות רבים בחיפוש אחר מזון. צבעו של התיקן האמריקאי בגוון חום, כאשר באזור החזה נוכל לראות שהצבע החום מתבהר מעט. לתיקן האמריקאי יש מחושים ארוכים ובעזרתם הוא מנווט כאשר הוא עף ממקום למקום.

בזכות כושר התנועה הגבוה שלו, הוא יחליף מקומות דגירה וקינון לפי הצורך, דבר שמקשה את חיסולו באופן מוחלט במקום נגוע. ברוב המקרים נמצא את התיקן האמריקאי בסביבת מחסני מזון או אזורים של ביוב ופתחי ניקוז של מטבחים.

לפרטים על הדברת תיקן אמריקאי, לחצו – תיקן אמריקאי

 

הדברת תיקן אמריקאי בדירה בתל אביב

 

תיקן מזרחי

לתיקן המזרחי צבע כהה, בשונה משני סוגי התיקנים הקודמים לסוג זה של תיקן יש צבע שנראה כמעט שחור לגמרי. תיקן מזרחי גם גדול יותר מיתר סוגי התיקנים, הוא יכול להגיע לגודל של כמעט 3 ס”מ. התיקן המזרחי נע באיטיות רבה, ובדומה לתיקן הגרמני גם לסוג תיקן זה אין יכולת תעופה למרות שיש לו כנפיים.

תיקן מזרחי יעדיף לקנן במקומות חשוכים ואפלים, מקומות עם הרבה לחות ומעט מאוד חשיפה לאור ולפעילות חיצונית ערה. תיקן מזרחי חייב נגישות קלה למקורות מים, לכן ברוב המקרים נמצא אותו בתוך בורות ביוב, בתוך ארונות חשמל של בנייני מגורים או בתוך מרתפים או מקלטים שאינם נמצאים בשימוש תדיר.

למידע אודות הדברת תיקן מזרחי, לחצו – תיקן מזרחי

 

ריסוס מקצועי לדירה בחדר שינה

תיקן הפסים

תיקן הפסים מגיע לגודל קטן מאוד ביחס ליתר סוגי התיקנים, גופו מגיע לגודל של סנטימטר אחד בלבד. מדובר בתיקן קטן מאוד ולכן הוא רגיש הרבה יותר לסכנות ואיומים במרחב הפתוח. מאחר וגופו של תיקן הפסים קטן מאוד, ניתן להבחין בכנפיים שלו בצורה בולטת מאוד ביחס לגופו, דבר שמזמין טורפים פוטנציאליים ומסמן אותו כחרק חלש וחסר אמצעי הגנה. תיקן הפסים נמצא בעיקר במקומות עם עובש ולחות, שם הוא יכול למצוא מזון ומקורות מים לשתייה מבלי להיחשף לחרקים גדולים שעלולים לטרוף אותו.

את תיקן הפסים כמעט ולא נמצא בתוך בתים פרטיים, אלא אם מדובר בבית נטוש ומוזנח. ברוב המקרים תיקן הפסים יימצא באזורים של מקומות ציבוריים כגון מקלחות בחוף הים או שירותים ציבוריים בתחנות אוטובוס וכדומה.

למידע על הדברת תיקן הפסים, לחצו – תיקן הפסים

 

ריסוס תיקנים בביוב של בניין

 

ריסוס נגד תיקנים

כדי לחסל באופן מלא נגיעות קיימת של תיקנים במתחם – חייבים לבצע ריסוס לבית. אופי ההטמעה של חומרי הדברה דרך ריסוס מאפשר חדירה אל תוך סדקים וחריצים, בהם מתחבאים התיקנים. ריסוס נגד תיקנים מאפשר פיזור יעיל בכל אזורי המתחם הנגוע, כך נוכל להגיע אל התיקנים ולהביא להשמדתם.

ריסוס לחדר שינה של בית פרטי

לתיקנים יש יכולת מיוחדת המאפשרת להם לעצור את הנשימה למשך כמעט חצי שעה, והם גם מסוגלים לחיות ללא חלקים מגופם עד שיחלימו ויחזרו לתפקוד. בגין סיבות אלו ריסוס נגד תיקנים חייב להתבצע עם חומר הדברה נגד תיקנים שיוצרו באופן מיוחד כדי לפעול נגד מזיקים מסוג זה.

 

מיגור מוחלט של הנגיעות הקיימת

על מנת לקבל תוצאות הדברה אפקטיבית, שיחזיקו מעמד לאורך זמן, חייבים להזמין מדביר מוסמך שמורשה להשתמש בחומרים התואמים את סוג המזיקים אותם רוצים להדביר. הדברת תיקנים חייבת להביא להשמדה מלאה של הקן, לכן ריסוס נגד תיקנים עלול לגרום לתיקנים לברוח מהמקום ובכך להגן על הקן.

הדברת תיקנים מקצועית תיעשה בשימוש חומר מיוחד, שלא קוטל באופן מידי ומאפשר לתיקנים להמשיך לנוע ללא חשש מהרעלה. החומר ידבק לגוף התיקנים ובעזרתם הוא יגיע אל תוך הקן, שם הוא יתפרק ואז יחסל את כל התיקנים שמסתתרים בקן.

 

תיקן גרמני בתוך מתקן שתיה תמי 4

 

ריסוס אחראי נגד ג’וקים בבית

פעולת ריסוס תיקנים בבית צריכה להיעשות בצורה אחראית ויעילה, לכן ניתן לשלב חומרי הדברה ירוקה נגד תיקנים ולבצע את הריסוס בשימוש של חומרים בעלי ריכוז רעלים נמוך מאוד שאינו מאפשר סכנה לבני הבית ולחיות המחמד. כדי לקבל שירות מקצועי של ריסוס תיקנים בהדברה ירוקה עליכם להזמין את השירות אצל מדביר מקצועי המתמחה בביצוע יעיל של ריסוס הדברה ירוקה נגד ג’וקים ולהזמין את השירות רק אצל חברת הדברה מומלצת עם וותק וניסיון בתחום.

 

הדברת ג’וקים ירוקה במשרד ביבנה

 

מחיר ריסוס נגד תיקנים בבית

 • ריסוס לדירת 2 חדרים: 240 ₪
 • ריסוס לדירת 3 חדרים: 260 ₪
 • ריסוס לדירת 4 חדרים: 280 ₪
 • ריסוס לדירת 5 חדרים: 300 ₪
 • ריסוס לבית פרטי: 800 – 300 ₪ (תלוי בגודל)

 

מחיר ריסוס תיקנים לבניין

 • ריסוס תיקנים לבניין 3 קומות: 300 ₪
 • ריסוס תיקנים לבניין 4 קומות: 340 ₪
 • ריסוס תיקנים לבניין 5 קומות: 390 ₪
 • מחיר ריסוס תיקנים לבניין 6 קומות ומעלה: 550 – 450 ₪

 

מחיר הדברת תיקנים בג’ל טבעי

 • מחיר לדירת 2 חדרים: 300 – 260 ₪
 • מחיר לדירת 3 חדרים: 350 – 290 ₪
 • מחיר לדירת 4 חדרים: 360 – 320 ₪

 

 

 

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג’וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים

צרו איתנו קשר
פוסטים אחרונים
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע, וכך יביא לתוצאות יעילות

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פוסטים אחרונים
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע, וכך יביא לתוצאות יעילות

קרא עוד »
Call Now Buttonחייגו
דילוג לתוכן