fbpx

הדברת יתושים

על מנת לבצע הדברת יתושים באופן יעיל ומקצועי חייבים להבחין בין כמה שלבים בהתפתחותו של היתוש המקנן בקרבת הבית שלנו. בשלב הראשון היתוש הוא גולם, לאחר מכן הוא זחל, ורק לאחר שני שלבים אלו הוא הופך ליתוש מטריד אותו אנו רוצים להדביר. אנשים רבים נוטים לחשוב שאם יבצעו הרחקת יתושים באמצעות מכשיר אלקטרוני שמפיץ ריח דוחה יתושים, הבעיה תיפתר ויהיה להם נחת מהיתושים – אך לא כך הדבר.

מכת יתושים באזור הבית

יתושים מקננים במקורות מים עומדים, שם הם מטילים את הביצים, שהופכות לגלמים ומהם מתפתחים הזחלים. רק לאחר שהזחלים מפתחים כנפיים ויכולת תעופה, אנו מבחינים ביתושים וסובלים מהעקיצות שלהם. הרחקת יתושים ללא טיפול במוקד הקינון בו היתושים מתפתחים, לא תביא למיגור הבעיה ולפתרון הדברת יתושים יעיל לאורך זמן.

למצוא את מקור הקינון

תופעה של מכת יתושים באזור הבית או הגינה, מעידה על מקור מים עומדים בו היתושים מקננים ומטילים ביצים. על מנת לטפל בתופעה של מכת יתושים באופן יעיל – חייבים למצוא את מקור הקינון ולטפל גם בו. לאחר שננטרל את מקור הקינון ונדביר את היתושים הקיימים, יהיה לכם שקט מהיתושים והתופעה של מכת יתושים בבית תעלם לפרק זמן של כמה חודשים לפחות.

מדביר יתושים מקצועי

כאשר אתם מזמינים חברת הדברה לבצע הדברת יתושים בגינה או בבית, מדביר מקצועי יידע לזהות את מקור הבעיה ואם צריך הוא גם יפנה עבורכם לגופים העירוניים כדי שיטפלו במוקדי המים החיצוניים בקרבת הבית, שמהווים מוקד קינון פורה ליתושים. הגופים העירוניים שאחראים על תברואה עירונית מחויבים לטפל בבעיות מסוג זה, רק צריך לפנות אליהם ולמקד אותם למוקד הנגיעות.
מפת עמוד - תוכן עניינים

סוגי יתושים נפוצים

סוגי יתושים
דגירה
מאפיינים
כולכית הביתפעיל בעונת הקיץ והאביב – מאפריל עד נובמבר. מתפתח בתוך מים מזוהמים כמו ביוב. הנקבה מטילה ביצים שהופכות לצבע שחור אחרי כמה ימים.כולכית הבית הוא יתוש מסוג קולקס (Culex). היתוש הנפוץ ביותר בישראל, צבע חום, נקרא גם כולכית מצויה או כולכית טורדנית. עוקץ בשעות הלילה, יכול לעוף 3 עד 10 קילומטר.
כולכית חד-פסחי במקורות מים טבעיים או גם במקורות מים מטוהרים. זמני הפעילות שלו מחודש יולי עד חודש נובמבר, ולפעמים גם עד חודש דצמבר בהתאם למזג האוויר.כולכית חד-פס הוא יתוש מסוג קולקס (Culex). צבעו אפור עם נקודה לבנה או צורה של פס על החזה, מתחת לכנף. נקרא גם כולכית חד פסית. עוקץ גם עופות ומעביר מחלות כמו קדחת הנילוס המערבי.
יתוש הטיגריס האסייתיהגיע לישראל ממזרח אסיה בשנת 2002. צריך מאגרי מים קטנים, כמו עציצים או שלוליות קטנות שנאספו אחרי גשם, כדי להטיל ביצים. הביצים בודדות ויכולות להחזיק מעל חודשיים של יובש, כשיגיעו מים תוך כמה ימים יבקע זחל.הטיגריס האסייתי הוא יתוש מסוג אדס (Aedes). בעל כושר תעופה גרוע. עוקץ בשעות היום והעקיצה שלו כואבת. עוקץ גם זוחלים, עופות וחרקים. חי בין 3 ל- 8 שבועות, הטמפרטורה האופטימלית עבורו זה בין 25 ל- 30 מעלות.
יתוש המלחותצריך מים מלוחים כדי להטיל ביצים, לכן בישראל הוא נפוץ בעיקר באזור חוף הכרמל, באזור עין המפרץ ובערבה.יתוש המלחות הוא יתוש מסוג אדס (Aedes). בעל כושר תעופה גרוע. עוקץ בשעות היום ולביצים שלו יש כושר הישרדות מעולה כשהן עטופות בחומר אטום המגן עליהן מפני החום.
אדס ימיגם הוא צריך מים מלוחים כדי להטיל ביצים, לרוב ישתמש במי ים בשלוליות על סלעים באזור החוף. בישראל הוא נפוץ בעיקר באזור חוף הבונים ובאזור חוף אכזיב.הגרסה הימית של יתוש המלחות, גם הוא מסוג אדס (Aedes). כושר תעופה גרוע, עוקץ ביום וגם לביצים שלו כושר הישרדות גבוה כשהן עטופות בחומר אטום המגן מפני חום.
יתוש האנופלסזחלי היתוש צריכים מים נקיים כדי להתפתח. הביצים שלו צפות במים ובמבט מהצד הן נראות בצורה של פסיק. מחלת המלריה עברה על ידי יתושי אנופלס.יתוש אנופלס (Anopheles). בישראל יש 10 זנים של יתושי אנופלס, חלקם מעבירים מחלות. בעל כושר תעופה טוב, רוב הזנים עפים כקילומטר, וחלק עשרות קילומטרים.
יבחושיםמופיעים בלהקות או נחיל גדול עם המון פריטים, לרוב בעונת הקיץ. מוצצי דם על ידי עקיצות, צריכים אדמה לחה ומקור מים מזוהמים בחומרים אורגניים כדי להתפתח.יתוש מסוג יבחוש (Ceratopogonidae). משפחת יתושים קטנים מאוד, בגודל של פחות מ- 1 מילימטר ומגיעים עד לגודל של 5 מילימטר. לרוב אנשים יזהו אותם כברחשים.
ימשושיםמקננים ומתפתחים בשלוליות ואגמים. הזחל שוחה חופשי במים, אחר כך מתיישב בקרקעית ובונה צינורות בוץ. הוא ניזון מחומרים רקובים שהוא מסנן בתוך המים.סוג יתושים זה נקרא ימשוש (Chironomidae). הם אינם עוקצים ולרוב נמצא אותם מעופפים בקבוצות המזכירות צורת ענן מעל מקווי מים.

קוטל יתושים לגינה

ברוב הבתים הפרטיים, שסובלים ממכת יתושים, נמצא מכשיר קוטל יתושים לגינה כדרך להתמודד ולמגר את התופעה. לרוב מדובר במכשיר חשמלי שמושך אליו את היתושים והורג אותם על ידי חשמול. במידה ואתם גרים באזור שקרוב לברכה, נחל או נהר, וכל מקור אחר של מים עומדים, השימוש בקוטל יתושים לגינה יכול בהחלט לעזור לכם להתמודד עם היתושים ולספק לכם נוחות מסוימת.

במקרים רבים הופעת מכת יתושים בבית או בגינה לא נובעת ממקור מים עומדים שאין באפשרותנו לטפל בו, אלא מעודפי מים של השקיית הגינה או בחפצים שנאגרו בהם מים והם מהווים מוקד קינון ליתושים בקרבת הבית. מקרים כאלו ניתנים לטיפול באופן יעיל, כזה שיביא להרחקת יתושים באופן מלא.

הרחקת יתושים תמונה לזיהוי נמר אסייתי
יתוש הנמר האסייתי

ריסוס נגד יתושים

מאחר וביצוע הדברת יתושים באופן יעיל לאורך זמן זה דבר שחברות הדברה רבות מתקשות לבצע, בשנים האחרונות פותח תכשיר מעולה שנותן מענה מצוין של הדברה יעילה נגד יתושים בגינה ובאזור של הבית. מדובר בחומר חדשני ופורץ דרך לביצוע ריסוס נגד יתושים בשטחים פתוחים באזור הבית, אותו מרססים על הצמחים בגינה, על הדשא ועל העצים בסביבת הבית הקרובה, והוא מביא למיגור מושלם של היתושים למשך של שלושה חודשים לפחות.

בשנים האחרונות החומר הנ”ל פותח ושודרג כדי להתאים לשימוש במרחבים של בתים פרטיים מבלי ליצור נזק או סכנה לצמחים ולבעלי החיים שנמצאים באזור הגינה של הבית. כיום התוצאה שנתקבלה מספקת פתרון ריסוס נגד יתושים שללא ספק מספק את הסחורה ומביא לידי הדברה נגד יתושים באופן מקצועי ויעיל מאוד.

תכשיר חדשני נגד יתושים

ביצוע ריסוס נגד יתושים באמצעות התכשיר החדשני נמצא יעיל מאוד נגד היתוש הנפוץ והעוקצני “יתוש הנמר האסייתי”, שהגיע לישראל לפני מספר שנים והצליח להתרבות בצורה שמעמידה אותו כאחד המזיקים הנפוצים והמטרידים ביותר שכמעט כל בית בישראל סובל ממנו.

שימו לב – טיפול ריסוס נגד יתושים מתאים אך ורק לבתים פרטיים או לדירות קרקע, זאת מאחר ונדרש לפזר את החומר על קירות שנמצאים בשטח פתוח וכך למנוע את הימצאותם של היתושים וקינונם בקרבת מקום. לא ניתן לבצע ריסוס נגד יתושים בדירות מגורים בבניין, אך ניתן לבצע את הריסוס על ידי וועד הבית לאזור הכניסה והגינה של הבניין, דבר שבהחלט יביא לפיחות בהימצאותם של היתושים באזור דירות המגורים.

הדברת יתוש הנמר האסייתי

אחד היתושים המציקים ביותר בישראל הוא ללא ספק יתוש הנמר האסייתי, שהגיע לארץ בתחילת שנות האלפיים ומאז הצליח להתפשט ולהתרבות באופן בלתי נשלט.

יתוש הנמר האסייתי תמונה לזיהוי
יתוש הטיגריס האסייתי

יתוש הנמר האסייתי הגיע לישראל דרך ייבוא צמיגים לרכבים ממזרח אסיה, שבחלקם היו שאריות של מים עומדים או שאריות של בוץ לח, ובהם ביצים של היתוש המזיק. שמו של יתוש הנמר האסייתי נתקבל בזכות צורתו וצבעו, כאשר גופו מכוסה בפסים לבנים ושחורים שמזכירים את הנמר האסייתי.

הוא פעיל במהלך היום, בשונה מיתר היתושים הנפוצים בישראל שפעילים בעיקר בשעות הלילה ובמהלך היום כמעט ולא ניתן להבחין בהם, ואת העקיצות שלו לא ניתן לפספס.

התפשטות היתוש האסייתי

הסיבה שיתוש הנמר האסייתי מצליח להתרבות וכמעט בכל אזורי הארץ סובלים ממנו, היא היכולת שלו לקנן ולהטיל ביצים בכל שטח לח. רוב זני היתושים חייבים מקור מים עומדים כדי להטיל ביצים ולהתרבות, אך יתוש הנמר האסייתי יכול להסתדר נהדר גם עם אדמה לחה וכל משטח אחר שמקבל זרימת מים באופן קבוע. דבר זה הופך כל גינה בכל בית פרטי לאזור דגירה פוטנציאלי, וכך יתוש הנמר האסייתי הצליח למקם את מעמדו בישראל כאחד מהמזיקים הנפוצים והמציקים ביותר.

הדברה ודרכי טיפול

טיפול מונע
הדברת זחלי יתושים
הדברת יתושים בוגרים
איתור מקורות הדגירה של יתושים בקרבת מקום הנגיעות ומניעת זרימה של מי שפכים או מים מזוהמים אליהם או בקרבתם.הדברה ביולוגית – שימוש בחומר B.T.I שמקטין את אוכלוסיית הזחלים. או הדברה כימית בחומרים המכילים פרתרואידים.הדברה בתוך הבית – ריסוס חומרי הדברה בכל החדרים במתחם הנגוע ועל כל המשטחים שהיתושים נחים עליהם.
ניקוי אזורים עם צמחייה שיוצרת הצטברות של מים במוקדי הדגירה.שימוש במווסתי גדילת חרקים: 1) מחקה הורמון הנעורים. 2) מעכב סינתזת כיטין.הדברה מחוץ לבית – ריסוס חומרי הדברה נגד יתושים באזורי צמחייה ומוקדים פוטנציאליים להצטברות מים.
ייבוש מקורות מים עומדים ושימוש באמצעים פיזיים כגון רשתות, מאווררים וכדומה, כדי למנוע נגישות יתושים למקורות המים.פיזור שמנים (MLO) על פני המים במוקדי הדגירה. השמנים יקטלו זחלי יתושים וגלמים על ידי פגיעה בנשימתם.הדברה במקורות מים גדולים – ריסוס חומרי הדברה בשעות שלפנות בוקר ע”י ערפול בחומרים המאושרים לשימוש.

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

שאלות על הדברת יתושים

כדי לבצע פעולת הדברת יתושים בצורה יעילה, שתביא למיגור היתושים מהמתחם באופן מלא, חייבים לטפל במקור שבו היתושים מטילים את הביצים ומשם הם מתפשטים למרחבי האזור הנגוע.

פעולה זו של הדברת יתושים מצריכה תחזוקה שוטפת וחזרה על הפעולה מידי שנה, זאת מאחר ויתושים נוטים להתרבות ולקנן במקורות של מים עומדים, דבר שמצריך טיפול חוזר בכל פעם שחילופי העונות מביאים למקורות חדשים של מים עומדים בהם היתושים מטילים ביצים.

כדי לבצע פעולה של הרחקת יתושים מאזור של בית פרטי, ניתן לבצע ריסוס נגד יתושים על הקירות בשטח הבית, כך היתושים יבינו שאזור זה הוא לא סביבה טובה עבורם והם יתרחקו מהמתחם כולו. הבעיה העיקרית היא כושר העמידות של ריסוס לבית כאשר הוא מתבצע בשטח חיצוני, שתנאי מזג האוויר בו גורמים לאפקט ההדברה להתפוגג במהירות.

לאחרונה פותח תכשיר ריסוס נגד יתושים שמצליח להביא תוצאות הדברת יתושים בגינה באופן יעיל והוא מחזיק מעמד למשך כמה חודשים על קירות הבית בחלק החיצוני שבחצר.

ישנו מגוון די רחב של חומרי הדברה נגד יתושים המוצע לשימוש באופן עצמאי של אנשים פרטיים. חומרי הדברה נגד יתושים יכולים להיות יעילים בביצוע הדברת יתושים במקום, רק במידה והיתושים עדיין לא פיתחו עמידות נגד חומרי הדברה אלו. מאחר ואנשים רבים לא יודעים כיצד להשתמש בחומרי ההדברה באופן נכון ויעיל, הפיזור של חומרי הדברה אלו בשטח מאפשר ליתושים את היכולת לפתח עמידות נגדם, דבר שמביא ליעילות מאוד נמוכה של חומרי ההדברה שמוצעים בשוק הפרטי לטיפול נגד יתושים.

חברות הדברה מורשות להשתמש בחומרי הדברה שונים מאלו שמוצעים בשוק הפרטי, לכן היעילות של מדביר יתושים מקצועי תהיה גדולה יותר מזו שתוכלו לייצר לבד. מדבירים משתמשים בחומרי הדברה ירוקה שמכילים פירתרואידים, דבר המאפשר שמירה על סביבה ירוקה ובטוחה ועדיין מבטיח הרחקת יתושים באופן יעיל.

חברת גור הדברות מעניקה שירותי הדברת חרקים וריסוס מזיקים עבור בתים פרטיים או דירות מגורים, בכל אזור המרכז והשפלה כבר למעלה מ – 30 שנים. צוות המדבירים שלנו מתמחה במתן שירותי הדברה מקצועיים גם לעסקים, משרדים, בנייני מגורים ושטחים ציבוריים, תוך הקפדה על שימוש אחראי ומקצועי של חומרי הדברה ירוקה באופן בטוח וידידותי לסביבה.

נשמח לעמוד לרשותכם ולהציע לכם שירותי הדברה לבית או לעסק, במגוון שיטות הדברה ייחודיות שיביאו לתוצאות יעילות שיחזיקו מעמד לאורך זמן רב. אנו מציעים שירותי הדברת יתושים עם אחריות והתחייבות ל – 100% יעילות במיגור היתושים מהמתחם הנגוע. נשמח לעמוד לרשותכם ולספק גם לכם שירות מקצועי ואיכותי של ריסוס נגד יתושים בגינה או בעסק, בתיאום לפי הזמן שהכי נוח לכם.

להתאמת מדביר מומלץ נגד כל סוגי החרקים:
חייגו לטלפון 054-3964646
או שלחו אלינו פניה דרך – טופס יצירת קשר.

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

טיפול מונע נגד יתושים

פעולות של טיפול מונע נגד יתושים יביאו לתוצאות הרחקת יתושים באופן יעיל מאוד, מאחר ונגיעות של יתושים במתחם היא תוצאה ישירה של אזורי דגירה וקינון יתושים בקרבת מקום. יש לא מעט דברים שאתם יכולים לבצע בכוחות עצמכם כדי להקטין את הסיכויים שיתושים יקננו באזור הבית שלכם.

על מנת לבצע טיפול מונע של הדברה נגד יתושים ולהביא לפעולה של הרחקת יתושים מהמקום באופן יעיל, במתחם שבו כבר ישנה נגיעות קיימת והופעה חוזרת של יתושים, עליכם להזמין חברת הדברה מקצועית שתביא למיגור הנגיעות הקיימת ולהשמדת כל מקורות הקינון של היתושים באזור המתחם הנגוע.

פעולות להרחקת יתושים

במידה ואינכם מעוניינים להזמין מדביר מקצועי שיבצע הדברת יתושים במתחם ואתם בכל זאת רוצים לנסות להרחיק את היתושים מהבית באופן עצמאי, ריכזנו עבורכם כמה פעולות שיעזרו לכם לבצע הרחקת יתושים מהבית בצורה יעילה.

  • לקריאת רשימת הפעולות להרחקת יתושים מאזור הבית,
    לחצו כאן – הרחקת יתושים

ריסוס נגד יתושים

פעולה של ריסוס נגד יתושים תתבצע על אזורי הקירות שבמעטפת הבית, בשטח החיצוני שממנו היתושים מגיעים אל האזורים הפנימיים של הבית. מאחר ואזור הגינה או חצר הבית משמשים במקרים רבים גם לאחסון של צעצועי ילדים או מתקנים שונים כגון אופניים וכדומה, איתם הילדים באים במגע ישיר כאשר הם משתמשים בהם, חייבים לשים לב שבמהלך זמן הביצוע של פעולת ריסוס נגד יתושים, כל הפריטים הללו מכוסים ומוגנים כדי שלא יבואו במגע ישיר עם חומרי הריסוס.

הדברה נגד יתושים

חברת הדברה מקצועית, המתמחה בביצוע איכותי של הדברת יתושים בבית או בגינה, תוכל לספק פתרונות יעילים ובטוחים של טיפול הדברה נגד יתושים. מדביר מוסמך ומקצועי ידע לשלב בין חומרי הדברה ירוקה לחומרי הדברה כימיים, כך תערובת חומרי ההדברה שתתקבל תוכל לשמש אותו בביצוע ריסוס נגד יתושים באופן ירוק ובטוח לסביבה.

הדברה שנעשית על ידי מדביר מוסמך ומקצועי תאפשר ריסוס נגד יתושים בהתאמה אישית לאופי השטח המודבר, כך ניתן לבצע הדברה יעילה נגד יתושים גם באזורים של בתים פרטיים עם ילדים קטנים או חיות מחמד ללא כל סיכון.

מחיר הדברת יתושים

מחיר ריסוס נגד יתושים

  • מחיר הדברת יתושים בגינה נע בין 800 – 300 ₪, תלוי בגודל החצר והשטח הפתוח בו היתושים מקננים ואותו צריך לרסס.

הערה – מחיר ריסוס נגד יתושים תלוי בגודל של השטח החיצוני במתחם. ריסוס נגד יתושים יכול להתבצע אך ורק בשטחים חיצוניים של בית פרטי או דירת קרקע ולא בתוך שטח הדירה או הבית, לכן מחיר ריסוס נגד יתושים יקבע לפי כמות הקירות והמשטחים אותם צריך לרסס באזור החיצוני.

שימו לב – ריסוס יתושים יעיל רק לגינה או לחצר של הבית, בתוך דירה או בית הריסוס אינו יעיל.

  • מכשיר אלקטרוני קוטל יתושים שואב הוריקן: 350 ש”ח

שימו לב – משלוח של מכשיר הוריקן נגד יתושים עד בית הלקוח בתוספת של 50 ש”ח

גור הדברות

צור קשר..

גור הדברות – חברת הדברה מומלצת
לקבלת ייעוץ והדרכה חינם חייגו:

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

חייגו