fbpx

שיטות הדברה ירוקה לבית

שיטות להדברה ירוקה

ישנן שיטות שונות ומגוונות להדברה ירוקה, כזו שבטוחה לסביבה ולא כוללת שימוש מחומרים מסוכנים! אז מה צריכים לדעת לפני הזמנת מדביר הביתה?

הדברה ירוקה לרוב מכוונת לשימוש בחומרי הדברה סינתטיים, אלו חומרים שהעלות שלהם נחשבת לנמוכה יחסית, ובעקבות ההתפתחויות בתחום בשנים האחרונות הם גם יעילים מאוד להדברת מזיקים מכל הסוגים.

מה כדאי לדעת?

אנשים פרטיים לא ממש מבינים בתחום ההדברה, אין לנו את ההבנה המקצועית או הניסיון בשימוש בחומרי הדברה, ולכן קשה לנו להחליט באיזה חומרי הדברה כדאי להשתמש ומה מהם עלול להוות סיכון לבריאות שלנו ושל חיות המחמד בבית.

האם אפשר ללכת על בטוח וגם עם חוסר ההבנה בתחום לא לקחת סיכונים מיותרים? התשובה היא כן. בוחרים ב – הדברה ירוקה.

אחוז רעלנים נמוך מאוד

הדברה ירוקה מטבעה מתבססת על חומרי הדברה טבעיים בעלי אחוז רעלנים נמוך מאוד, לכן הסיכוי לפגיעה תברואתית קטן מאוד וכמעט אפסי. אבל אם מדובר בהדברה טבעית למה עדיין יש סיכוי קטן שכן יכול להיגרם נזק תברואתי? הסיבה לכך היא שכיום מה שמוגדר כהדברה ירוקה הוא שילוב של חומרים סינתטיים יחד עם חומרים רעילים בעלי ריכוז נמוך. בשונה מחומרי ההדברה בהם היו משתמשים בעבר, שהיו רעילים מאוד, כיום השימוש בתערובת של חומרים מסוכנים יחד עם חומרי הדברה ירוקה סינתטיים, מורידים את רמת הריכוז של הרעלנים ולכן זה מסוכן הרבה פחות, אך עדיין ישנו סיכון, במיוחד לבעלי חיים קטנים ולתינוקות קטנים.

האם זה יעיל נגד מזיקים?

כן, חומרי הדברה ירוקה יעילים להדברת מזיקים, והיעילות באה לידי ביטוי בעיקר בשמירה על הסביבה כאשר משתמשים בחומרים ירוקים מסוג זה. חומרי הדברה ירוקה גם מתפרקים יותר מהר מחומרים כימיים, כך שהימצאותם של הרעלים בקרבת מקום לא נמשכת לזמן רב ובכך חרקים קטנטנים שנדרשים לנו לקיום בטבע ולאיזון המערכת האקולוגית יכולים להמשיך ולהתקיים גם כאשר ההדברה הירוקה מונעת ממזיקים אחרים, גדולים ובלתי רצויים, לא להתקיים, לכן הדברה ירוקה לבית זה פתרון יעיל להדברת מזיקים באופן בטוח בבית.

 

הדברה ירוקה בבית

ילדים ובעלי חיים נוטים לבוא במגע עם משטחים שאדם בוגר לא ממש בא איתם במגע, בין אלו נמצאים השטיחים בבית, המדשאות בגינה, פינות קטנות בשטח הבית וכדומה.. כאשר משתמשים בהדברה ירוקה לבית מקטינים את הסיכון שמי מאלו יפגע כתוצאה מהדברה לבית.

אפשר להשתמש גם במלכודות להדברת המזיקים, אלו ירוקים במאה אחוז מאחר ואין בהם שימוש בחומרי הדברה, אך השימוש בהם תקף בעיקר למזיקים מאוד מסוימים כגון – עכברים, חולדות, זבובים, דבורים, צרעות, וכדומה.. ישנם גם מכשירים אלקטרוניים שבאמצעות שימוש בתדר קולי מסוים גורמים למזיקים לברוח מהמקום, אך אמצעי זה לא תקף לגבי כל סוגי המזיקים.

טיפול מונע

שמירה על בית נקי בהחלט יעזור למנוע את שובם של המזיקים, אך כאשר מדובר בבית דינמי עם ילדים קטנים, קשה מאוד לוודא שפירורי הלחם לא מוצאים את דרכם אל הרצפה ופינות הבית. הגברת המודעות ואריזת מזון בכלים אטומים בהחלט תתרום את חלקה ותעזור כמניעה להגעת המזיקים אל הבית.

איטום פתחי מעבר, שבהם המזיקים משתמשים כמקומות מסתור, יעזור גם הוא למניעת הגעתם והתרבותם של המזיקים בבית. החרקים השונים חייבים תנאים מסוימים כדי שיוכלו להתקיים, בין אלו גם הטמפרטורה של המתחם ולכן הם בוחרים בבית שלנו כמקום בו יוכלו להתרבות ולקנן. ברגע שנמנע מהם את האפשרות להסתתר בסדקים שבקירות ובכל מיני פתחים, הם יחפשו מקום אחר.

תיקון נזקי הבית

תיקון נזקי הבית גם הוא יביא למניעה של מזיקים בבית. נזקי רטיבות גורמים לעובש בקירות ועובש זה גורר עמו חיידקים מיקרוסקופים שמהווים מקור מזון לחרקים גדולים יותר. ברגע שלא יהיה עובש בקירות כתוצאה מרטיבות – החרקים הגדולים, שאותם אנו רוצים להדביר, לא ימצאו סיבה להשתלט לנו על הבית.

טיפול בצמחייה שבגינה ובבית באמצעות חומרי הדברה ירוקה גם הוא ימנע את הופעתם של המזיקים בבית. גם בצמחים יש חיידקים וחרקים מקרוסקופיים שמהווים מקור מזון למזיקים הגדולים. כמו כן, כדאי למנוע את היווצרותן של שלוליות מים בכלים שונים בגינה, גם בתוך המים שנאגרים מקננים חרקים קטנים שמהווים מקור מזון לאלו הגדולים יותר.

 

גור הדברות

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

מפת עמוד - תוכן עניינים

צרו איתנו קשר
פוסטים אחרונים
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על

קרא עוד »
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע, וכך יביא לתוצאות יעילות

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פוסטים אחרונים
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על

קרא עוד »
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע, וכך יביא לתוצאות יעילות

קרא עוד »
Call Now Buttonחייגו
דילוג לתוכן