10 דצמ 2018
דצמבר 10, 2018

פרעושים בבית – טיפים והמלצות

פרעושים בבית – מה בודקים ?

הדבר הראשון שעליכם לבדוק זו תעודת היתר הדברה, כך תדעו שהמדביר מוסמך ומקצועי ושיש לו אישור לעסוק בשירותי הדברת מזיקים מטעם המשרד להגנת הסביבה. לאחר שווידאתם שיש ביד המדביר את ההיתר, ושהוא בתוקף, בדקו כמה זמן המדביר עוסק בתחום ומה הניסיון שלו בהדברת מזיקים בכלל, ובהדברת פרעושים בפרט.

 

איזה שאלות שואלים

לאחר שווידאתם את הפרטים הללו, שאלו את המדביר לגבי אופי ההדברה שהוא מציע נגד הפרעושים בבית. גם אם אין לכם ידע בנושא, עצם השאלות שתפנו אליו יעמידו אותו במבחן המקצועיות ועל פי האינטואיציה שלכם תוכלו להבין מהר מאוד האם מדובר במדביר מוסמך ומקצועי שאפשר לסמוך עליו בשימוש חומרי הדברה בבית. אתם יכולים לשאול שאלות כגון: מה סוג חומרי ההדברה שבהם אתה משתמש לביצוע הדברת פרעושים בבית ? האם הפעולה נעשית על ידי ריסוס או שקיימות אלטרנטיבות נוספות כגון הדברה באמצעות ג’ל ? האם חומרי ההדברה שבהם אתה משתמש משאירים ריח בבית ? מה משך הזמן שיושבי הבית יצטרכו לשהות בחוץ ? האם ישנה אפשרות לשימוש בחומרי הדברה ירוקה ? האם קיימת סכנה לחיות המחמד כתוצאה מהשימוש בחומרי ההדברה שבהם אתה מתכוון להשתמש ? מה היעילות של שיטת ההדברה כנגד הפרעושים ?

אתם יכולים גם לבקש מהמדביר מידע ספציפי אודות הפרעושים, כגון: איך הם הגיעו לבית ? מה ניתן לעשות בשגרה השוטפת כדי למנוע את חזרתם לבית ? מה משך זמן הדגירה של הביצים של הפרעושים ? האם הביצים גם מודברות בפעולת ההדברה או שנדרשת פעולה נוספת לאחר משך הזמן שלוקח להן לבקוע ? אתם יכולים גם לשאול שאלות כלליות כגון: מה ההבדל בין פרעושים ופשפשים ? כאשר המדביר יענה על שאלות אלו תוכלו לראות בצורה ברורה האם עומד מולכם מדביר מוסמך ומקצועי או שמדובר באדם חסר ניסיון שלא כדאי לסמוך עליו עם חומרי הדברה בתוך הבית שלכם.

 

המלצות להדברת פרעושים

הדרך לבדיקה מהירה האם מדובר במדביר מומלץ היא פשוטה – תשאלו אותו האם אתם מקבלים אחריות להדברה שהוא מבצע בבית במידה והבעיה לא נפתרת ואתם נדרשים להזמין חברת הדברה פעם נוספת. במידה והוא מאשר שאכן תקבלו אחריות לביצוע העבודה, וודאו מה הם ההגבלות שהוא מציב לביצוע הדברת פרעושים חוזרת בבית! האם ישנם תנאים שונים שיכולים להוות מבחינתו כעילה לאי ביצוע הדברה חוזרת?

מחיר הדברה הוא בהחלט פקטור שיכול להצביע על חברת הדברה מומלצת, לעומת חברות הדברה שלא הייתם רוצים להזמין אליכם הביתה. החוק האוניברסאלי שקיים בעולם העסקים תקף גם לתחום של הדברת מזיקים – חברת הדברה זולה בדרך כלל תהיה גם פחות מומלצת. אתם רוצים למצוא את חברת ההדברה שמציעה מחיר הוגן וזול ביחס לחברות הדברה אחרות, אך ללא ספק במידה והמחיר שחברת הדברה מציעה לכם זול בפער ניכר מיתר חברות ההדברה, זה אמור להדליק אצלכם נורת אזהרה אדומה..

במידה והמדביר מבטיח לכם דברים מסוימים, בקשו את הכל בכתב! זכרו שדברים שנאמרים בעל פה יהיו קשים להוכחה, ואחד הדברים שרוב הלקוחות נתקלים בו זה המשפט “לא אמרתי כזה דבר” או “לא הבנת אותי נכון, התכוונתי ש…”. במידה ויש לכם אישור כתוב לדברים שהובטחו לכם, תוכלו לעמוד בדרישה לקבל את כל מה שהובטח לכם! במידה ואתם מתנהלים מול חברת הדברה מקצועית תוכלו לתעד את כל ההבטחות באמצעות התכתבות במייל, וזו תקפה בפן המשפטי כתנאי עסקה מחייבים לכל דבר.

 

הדברת מזיקים בבית

מחיר ההדברה נקבע ביחס ישיר לגודל המתחם שאותו נדרש להדביר. במקרים של הדברת פרעושים חברת הדברה צריכה להעריך את רמת הנגיעות של הפרעושים בבית ולפי רמת הנגיעות ביחס לגודל הבית, יקבע המחיר להדברת הפרעושים בבית. במקרה של הדברת פרעושים מדביר מקצועי ידע לעדכן אתכם בשיטות לטיפול מונע, במיוחד כאשר מדובר בבית שיש בו בעלי חיים שדרכם הפרעושים מוצאים את דרכם מהשטח הפתוח בחוץ אל תוך הבית. מדבירים מומלצים מחזיקים גם מכשירים למיגור הפרעושים על בעלי החיים, כך תוכלו לטפל בפרעושים בצורה יסודית ומקיפה שתמנע את חזרתם לאחר כמה חודשים שוב אל תוך הבית.