fbpx

סוגי מלכודות נגד חולדות

לוכד חולדות מקצועי

מתי מומלץ להזמין שירותי לוכד חולדות ומתי עדיף להזמין שירותי הדברת חולדות בבית?

התשובה לשאלה זו קלה וברורה – אין כל הבדל בין לוכד חולדות ובין שירותי הדברת חולדות אצל מדביר מקצועי.

 

מלכודת חולדות לבית - גור הדברות לוכד חולדות בתל אביב

טיפול הדברה משולב

הדרך הטובה ביותר לבצע הרחקת חולדות מהמקום, כדי לנקות כל נגיעות קיימת של חולדות בבית או בסביבתו, היא על ידי טיפול משולב של הדברה נגד חולדות. הטיפול המשולב כולל גם לכידת חולדות והצבת מלכודות נגד חולדות באזורי המתחם הנגוע, וגם טיפול יסודי של הדברת חולדות באמצעות חומרי הדברה רעילים שיחסלו את הנגיעות הקיימת במקום.

הדברת חולדות מקצועית יכולה להתבצע בכמה אופנים, בין אם באמצעות שימוש של רעל נגד חולדות ובין אם על ידי ריסוס נגד חולדות בשטח הנגוע. כאמור, מדביר חולדות מומלץ ומקצועי ידע לשלב יחד את כל השיטות של הדברה נגד חולדות. כך הוא יצליח להגיע לתוצאה איכותית ויעילה של הדברת חולדות מקצועית שתחזיק מעמד לאורך זמן רב.

 

לוכד חולדות מסביר – איך לאתר מאיפה החולדה נכנסת

 

סוגי מלכודות

מלכודות נגד מכרסמים - לוכד עכברים או לוכד חולדות

 

לכידת חולדות במלכודת קפיץ

מלכודת קפיץ

מדובר במלכודת חולדות עתיקת יומין שהשימוש בה כיום הרבה פחות נפוץ ממה שהיה בעבר. מלכודת קפיץ פועלת על ידי פיתיון לחולדות שמונח במרכז המשטח של המלכודת, כאשר החולדה תיקח מהמזון המשמש לפיתיון במלכודת מיד תשתחרר הנצרה של המלכודת והקפיץ המשוחרר יעיף במהרה מסגרת ברזל שתמחץ את החולדה ותביא למותה באופן מידי.

מאחר וחולדות הן חיות חכמות, הופעתה של מלכודת חולדות מסוג זה במתחם תעורר מיד את חשד החולדות וסביר להניח שהן לא יתפתו לאכול מהפיתיון שעל המלכודת. היעילות של מלכודת קפיץ נגד חולדות יכולה לעלות במידה ומיקום המלכודת יהיה כזה שיפחית את החשד של החולדה וכך היא אולי כן תתפתה לנגוס בפיתיון ותפעיל את שחרור הנצרה של מלכודת הקפיץ שתביא למותה.

 

מלכודת קפיץ  לוכד עכברים וחולדות במרכז הדברת חולדות במטבח של מסעדה

 

מלכודת רשת

גם סוג זה של מלכודת חולדות פועל באופן דומה למלכודת קפיץ, רק שפה הרעיון קצת יותר הומני ולכידת החולדה לא תביא למותה. במלכודת רשת הפיתיון מונח על קצה של חוט ברזל שנמצא בתוך קופסת רשת. חוט הברזל מחובר לאזור העליון של המלכודת והוא תופס את החלק הקדמי שאמור להיסגר וללכוד את החולדה בתוך קופסת הרשת, לאחר שזו נגסה בפיתיון והזזת חוט הברזל שחררה את החוט והביאה לסגירת פתח המלכודת מקדימה.

גם פה, כמו במלכודת קפיץ, הסיכוי לבצע לכידת חולדות ביעילות יעלה כאשר המלכודת תהיה במיקום נכון שלא יעורר את חשד החולדה. הנחת מלכודת רשת על שביל המעבר הטבעי של החולדה, יפחית את חשש החולדה ויגרום לה לחשוב שמדובר בפינה טבעית עם אוכל, ואם הפיתיון יראה לה לגיטימי היא תיתפס במלכודת.

 

לכידת חולדות בתל אביב בתוך מעלית לכידת חולדות תמונות

 

לכידת חולדה בבית בתל אביב

 

מלכודת דבק - לכידת עכברים

מלכודת דבק

השימוש של מלכודת דבק נגד חולדות עלול לגרום לתוצאות מחרידות ביותר! הרעיון שעליו מבוססת מלכודת דבק הוא יצירת משטח דביק שבמרכזו מונח פיתיון לחולדה. ברגע שהחולדה תעלה על המשטח, בדרכה אל הפיתיון, היא תידבק למשטח ותתקשה להשתחרר ולברוח. מלכודת דבק אמנם יעילה נגד עכברים קטנים, אך במקרה של לכידת חולדות התוצאה שונה לחלוטין.

חולדה שנלכדה במלכודת דבק תתחיל מיד לכרסם חלקים מגופה כדי להשתחרר מהמלכודת, היא תוריד לעצמה רגל או זנב ואפילו חלקי גוף גדולים יותר, וכך תימלט פצועה מהמקום ותסתתר עד שתחלים ותחזור שוב.

 

תיבת האכלה

מלכודת מסוג תיבת האכלה זה חידוש מעולה שהומצא בשנים האחרונות, מדובר בקופסה שחורה נעולה באופן הרמטי, כך שהיא בטיחותית עבור ילדים או בעלי חיים שאולי יבואו איתה במגע. המלכודת עשויה מפלסטיק קשיח והיא ננעלת עם מנעול, כאשר בתוך המלכודת מניחים רעל נגד חולדות שאין לאף אחד יכולת גישה אליו, מלבד החולדה שתיכנס ותאכל מהרעל – ללא יכולת לצאת החוצה או לגרור את הרעל לשטח שמחוץ למלכודת.

מלכודת נגד חולדות בבית - תיבת האכלה בטיחותית

מדובר בתיבה חכמה שבנויה בצורה של מבוך, דבר שמטבעו מגרה את החולדה להיכנס אל תוך התיבה ומוריד את החשש של החולדה מפני סכנה או איום יזום נגדה. אחרי שהחולדה נכנסה אל תוך המלכודת ואכלה מהרעל, ייקח לה כ 24 שעות עד שהיא תמות.

 

איך עובדת תיבת האכלה?

השימוש במלכודת מסוג זה מונע מהחולדה להסתתר בתוך המחילה שלה לאחר שהיא אחלה מהרעל, כך נמנע מצב בלתי רצוי של חולדה מתה בתוך מחילה תת קרקעית שאין לדעת את מיקומה המדויק וכדי לפנות אותה נדרש לפרק קירות וריצוף, דבר שיכול לגרור הוצאה כספית גדולה מאוד.

דלת התיבה של המלכודת נפתחת רק מכיוון החוץ כלפי פנים והגישה אליה בנויה בצורת מבוך שמגרה את החולדה להיכנס ללא כל חשש, לכן חולדות מתפתות להיכנס למלכודת הזו ולאחר שהן נכנסו ואכלו מהרעל הן ימותו בתוך המלכודת ויהיה ניתן לפנות את הפגר ללא כל בעיה.

 

 

מלכודת חולדות חכמה עם מנעול לוכד עכברים בבית - מלכודת חולדות בטיחותית

מלכודת בטוחה נגד חולדות תיבת האכלה

 

לכידת חולדות עם מלכודת תיבת האכלה

 

ריסוס או מלכודת נגד חולדות?

היתרון בשיטה של ריסוס נגד חולדות זו היכולת של הריסוס לפזר את חומרי ההדברה אל תוך חריצים וסדקים שאין יד האדם משגת בהם, לדוגמא מתחת לרצפת דק מעץ שבתוך המרווח עלול להיווצר אזור פורה לקינון והתפשטות של חולדות במתחם.

לעומת זאת, באזורים בעלי נגישות גבוהה למעבר אל שטחים חיצוניים נוספים במתחם, כמו פתחי ביוב לדוגמא, מומלץ יותר לבצע הדברת חולדות באמצעות רעל נגד חולדות. כל שימוש של רעל נגד חולדות חייב להיעשות אך ורק על ידי מדביר חולדות מקצועי ומוסמך, זאת מאחר וחשיפה של ילדים קטנים או חיות מחמד לרעל נגד חולדות עלולה להביא לתוצאות קטלניות ומסוכנות מאוד.

מדביר חולדות מקצועי ישים רעל נגד חולדות אך ורק בתוך פתחי ביוב ובמקומות שבהם אין כל סיכוי של חשיפה מסוכנת של מישהו לרעל. כמו כן, ברגע שחולדה נפלה בפח ואכלה רעל נגד חולדות אין לדעת היכן היא תמות.

 

צפו – לוכד חולדות בפעולה

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג’וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

תיקן אמריקאי תמונה לזיהוי

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי – תיקן הבתים התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש

קרא עוד »
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי

קרא עוד »
הדברה נגד עש בארונות הבגדים

סוגי עש להדברה בבית

סוגי עש בבית והדברתם עש יכול לגרום נזקים בכמה מוקדים שונים, תלוי בסוג העש שנמצא במתחם, ברמת הנגיעות הקיימת ובחשיפת המקום הנגוע

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע. כך הוא יביא לתוצאות יעילות של

קרא עוד »
זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
לוכד חולדות בתל אביב המלצות

לוכד חולדות בתל אביב

חולדות בתל אביב אחת הבעיות המרכזיות בתל אביב, כשנוגעים בהדברת מזיקים, היא ללא ספק חולדות. ריבוי מרכזי המסחר והפעילות העירוניים, החנויות, והפסולת

קרא עוד »
מחיר הדברה הצעות מחיר להדברה

הדברת תיקנים – מחיר

הדברת תיקנים בבית (השוואת מחירים) קצת מידע על התיקן הגרמני “תיקן גרמני” הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה

קרא עוד »
מלכודות נגד מכרסמים - לוכד עכברים או לוכד חולדות

לוכד עכברים מומלץ

טיפים למציאת לוכד עכברים מומלץ המכרסמים הנפוצים ביותר בישראל הם העכברים. למראית עין הם נראים קטנים ומפוחדים, נראה כמעט שאין מה לחשוש

קרא עוד »
חייגו