fbpx

מייל: dekeldekel24@hotmail.com

טלפון: 054-3964646

מתי להזמין הדברת מכרסמים?

הדברת מכרסמים

עיקר הפעילות של סוגי מכרסמים שונים תהיה במהלך שעות הלילה. בשעות היום הם ישתדלו להתחבא על מנת שלא נבחין בהם, אך במהלך הלילה הם ייצאו מהחורים ויתחילו לחפש אחרי מזון אותו הם יכולים לקחת אל מחילת המסתור שלהם. אם אתם שומעים בלילה רעשים שבוקעים מאזור ארונות המטבח – כדאי שתמהרו להזמין חברת הדברת מכרסמים כדי לחסל את הנגיעות הקיימת במקום, כך תמנעו כל פוטנציאל אפשרי של נזקים, אותם מכרסמים גורמים לרכוש של בית פרטי. שיטה נוספת לווידוא הימצאותם של מכרסמים במקום והזמנת שירות הדברת מכרסמים מקצועי, היא מציאת גללים של מכרסמים בתוך מגירות ומקומות שבהם המכרסמים עברו במהלך החיפושים אחר אוכל בשעות הלילה.

 

גללים של מכרסמים

אם אתם רואים גללים קטנים ושחורים, כדאי שתמהרו להזמין חברת הדברת מכרסמים לטיפול מקצועי ומיגור המכרסמים מהמתחם הנגוע. בכל מקרה, כאשר החלטתם להזמין חברת הדברה נגד מכרסמים, כדאי לבדוק האם אותה חברת הדברה שולחת אליכם מדביר מקצועי ומיומן בעל ניסיון בהדברת מכרסמים. יעילות הדברת מכרסמים מקצועית נמדדת בניסיון של המדביר בעבודת שטח להדברת מכרסמים בתנאי שטח דומים לאלו המצויים במתחם הנגוע שלכם. רק מדביר מכרסמים בעל ניסיון וידע מקצועי יוכל לספק לכם עבודה יעילה ומהירה, שתביא למיגור הנגיעות של המכרסמים באזור באופן מלא.

מלכודת חולדות לבית - גור הדברות לוכד חולדות בתל אביב

לכידת מכרסמים

אחת השיטות הנפוצות ביותר להדברת מכרסמים היא שימוש במלכודות מסוגים שונים, בהתאמה לסוג המכרסמים אותו אנו רוצים להדביר. יש מלכודות המשמשות לכליאה של המכרסם ולכידתו, ויש מלכודות שתופסות את המכרסם ע"י משטח דבק אליו הוא ידבק כשינסה לעבור מעליו. מאחר ומכרסמים לומדים את השטח במהירות, הימצאות מלכודות נגד מכרסמים תוכל להיות אפקטיבית רק לפרק זמן קצר, בשלב הראשוני של הדברת מכרסמים באזור.

לאחר שהם יבינו שמדובר במלכודות, כשיראו מכרסמים אחרים שנלכדו, הם יעבירו את המסר הלאה ויידעו להימנע ממגע מסוכן עם מלכודות נגד מכרסמים.

כיום ענף ההדברה מציע מלכודות חכמות נגד מכרסמים, שמונעות מיתר המכרסמים באזור להבחין בלכידת המכרסם שנתפס במלכודת, אך שימוש יעיל במלכודת נגד מכרסמים מצריך אבחון של תנאי השטח ורמת הנגיעות באזור ע"י מדביר מוסמך שידע לאבחן את האזור ולהציב את המלכודות באופן נכון ויעיל שיביא לתוצאות הדברת מכרסמים טובה.

 

 

לוכד חולדות מסביר – איך לאתר מאיפה החולדה נכנסת

 

 

לכידת חולדות במלכודת קפיץ

רעל נגד מכרסמים

השימוש ברעל נגד מכרסמים חייב להיעשות אך ורק על ידי מדביר מוסמך בעל ידע מקצועי והיתר לעבודה עם רעל נגד מכרסמים. הרעל המשמש מדבירים נגד מכרסמים גורם להפסקת קרישת הדם של המכרסם, כך לאחר פרק זמן הוא ימות כתוצאה מאיבוד דם. הבעיה של רעל נגד מכרסמים זה שרעל פועל לאט ולמכרסם לוקח זמן עד שהוא מת, דבר שלא מאפשר שליטה על מקום המוות של המכרסם ופינוי מהיר של הפגר. היתרון – זה לא מאפשר ליתר המכרסמים באזור לקשר בין המוות לבין הרעל. החיסרון – מכרסם שמת בתוך קיר או אזור ללא נגישות, יגרור הוצאות כספיות גדולות כדי להגיע לנקודה ולפנות את הפגר המסריח.

סיכון נוסף בשימוש רעל נגד מכרסמים הוא הרעלת בעלי חיים אחרים או אפילו ילדים קטנים. כדי להביא למוות של מכרסמים על ידי רעל, נדרשת כמות רעל גדולה שמסוגלת לפגוע גם בחיות מחמד או בילדים קטנים, כאשר אצל חיות המחמד הסיכון גדול הרבה יותר מאחר ואלו יכולים גם למצוא מכרסם מת ולקבל הרעלה כתוצאה מאכילת הפגר המורעל.

 

מלכודת קפיץ  לוכד עכברים וחולדות במרכז הדברת חולדות במטבח של מסעדה

 

הימנעו מסיכון של הרעלה

אופי הטיפול של הדברת מכרסמים ע"י רעל חייב להיעשות באופן מבוקר על ידי מדביר מוסמך בלבד, שידע למקם את הרעל באזורי הביוב או בתוך מחילות נסתרות המשמשות חולדות וסוגי מכרסמים באזור. הידע המקצועי של המדביר יאפשר לו למצוא את המקומות האידאליים להצבת הרעל מבלי לגרום סיכונים. במקרים רבים חולדות וסוגי מכרסמים שונים יקננו באזורים של מקלטים או מחסנים סגורים. מדביר מוסמך ומקצועי ידע לאבחן את השטח ולזהות את מקורות הנגיעות, כך ההחלטה היכן מומלץ למקם רעל נגד מכרסמים, כדי להביא לתוצאות הדברה יעילות ללא סיכונים, תהיה אחראית.

 

לכידת חולדות בתל אביב בתוך מעלית לכידת חולדות תמונות

 

לכידת חולדה בבית בתל אביב

 

מלכודת דבק - לכידת עכברים

סוגי מכרסמים נפוצים

רוב המכרסמים הם יונקים צמחוניים בטבעם. למכרסמים שיניים חזקות וחדות שמותאמות לחיתוך, כך הם מצליחים לחפור ולכרסם לעצמם מחילות מסתור וקינון והשיניים אף משמשות אותם להגנה ולאכילה. אף על פי שבטבעם המכרסמים אוכלים מזון מן הצומח, הם לא בוחלים גם באכילת חרקים קטנים כדי לשרוד בטבע. קיימים כמה סוגים של מכרסמים, כמו אוגר, סנאי, בונה ועוד, אך סוגי המכרסמים הנפוצים בישראל הם עכברים, חולדות, ובאזורים חקלאיים גם חפרפרת.

 

הדברת עכברים

במשפחת העכברים קיימים כמעט 300 מינים של סוגי עכברים, בהתאם לשטח הגידול בו הם מקננים ומתרבים ובהתאם לאזור הגאוגרפי ולמזג האוויר. יש עכברים קטנים בגודל של אוגרים ויש עכברים גדולים שנראים כמו חולדה (גם היא ממשפחת העכברים), אך לכל העכברים מאפיינים זהים שמשייכים אותם למשפחת העכברים המורחבת. ברגל האחורית של העכבר תמצאו חמש אצבעות וברגל הקדמית רק ארבע אצבעות. לעכברים אין לסת חזקה, לכן הנשיכה שלהם לא בעלת עוצמה רבה. שיני העכברים מיועדות לטחינה ובקדמת הפה שלהם יהיו השיניים הטוחנות הארוכות ביותר, אלו ישמשו אותם ביעילות לכרסום. עכברים מקננים במחילות וחורים בתוך האדמה, אך כל מחילה מוצלת ומוסתרת שנמצאת קרוב למקורות מזון נגישים, גם אם בתוך בית או דירה, ישמשו אותם נאמנה לקינון והתרבות.

למידע נוסף, לחצו – הדברת עכברים

מלכודת נגד חולדות בבית - תיבת האכלה בטיחותית

 

הדברת חולדות

חולדה היא יונק בעל חוש ריח וחוש שמיעה מעולים, כך הן מנתחות את תנאי השטח ומצליחות לשרוד כמעט בכל תנאי מצוי. לחולדות אין בעיה לשרוד אפילו בתנאי מזג אוויר קרים מאוד, אך אין להן כל בעיה לשפר את תנאי המחיה שלהן על ידי מעבר ממקום למקום באמצעות טיפוס ומסתור בתוך אוניות מסע וחבילות סחורה שנמצאות בדרכן ליעד חדש. חולדה היא מכרסם בעל אינטליגנציה גבוהה מאוד וקישורים חברתיים שעוזרים לה לשרוד ולשפר את תנאי המחיה שלה בכל זמן ומקום. חולדה תדע למצוא את היציאה ממבוך מסובך, והיא תדע לחבר רצף של אירועים שונים לכדי תועלת והסקת מסקנות שיקבעו את אופי הפעולה שלה בסיטואציות שונות. חולדות יעדיפו לחיות בתנאי שטח עירוניים, בקרבת בני אדם, זאת מאחר ומקורות המזון ותנאי המחיה בסביבה זו מהווים עבורם תנאים אידאליים להתרבות והתפשטות.

בארץ נפוצים שני סוגי חולדות עיקריים – חולדה מצויה וחולדת החוף. רבים שואלים מה ההבדל בין חולדה לעכברוש, אך למעשה אין כל הבדל בין השניים והשם עכברוש הוא כינוי נפוץ לחולדה, כאשר השם עכברוש מבוסס על שורש המילה "עכבר", שהוא המשפחה אליה משתייכות חולדות בתוך המשפחה המורחבת של המכרסמים.

למידע נוסף, לחצו – הדברת חולדות

 

הדברת חפרפרת (חולד)

החפרפרת היא מכרסם שניזון מחרקים, אך מאחר ויש לה כישרון אדיר בחפירה של בורות באדמה, היא תגיע גם אל שורש של כל ירק אפשרי שגדל באזור ואף לפירות שנופלים מהעץ וזמינים למאכל. בדרך כלל שורשים או פירות שנפלו מהעץ, הם גם סימן שבמקום הזה החפרפרת יכולה למצוא סוגי חרקים שונים למאכל. החפרפרת לא ממהרת לצאת אל פני השטח, היא מעדיפה להסתתר בתוך המחילות שהיא חופרת מתחת לאדמה רוב הזמן, זאת גם הסיבה שבמשך השנים היא איבדה את היכולת לראות והעיניים שלה הפכו קטנות מאוד. חפרפרת שמקננת באזור מסוים יוצרת מערכת מסועפת של מחילות תת קרקעיות, בה יהיו לה כמה פתחי מילוט וכמה מחילות מסתור מוגנות לכל מקרה של איום מוחשי.

החפרפרת מסוגלת לחפור בתוך האדמה מחילה באורך של מטר בתוך דקות ספורות בלבד, לכן בשעת הצורך היא גם יכולה לחבר בין מחילות קיימות וליצור לעצמה מנגנון תת קרקעי שיהיה קשה מאוד להבין ולזהות אותו על מנת להדביר אותה. על מנת לאתר מזון החפרפרת משתמשת בעיקר בחוש הריח שלה, באמצעותו היא יכולה להבין את סוג המזון וגם את מיקומו המדויק. התזונה העיקרית של החפרפרת זו תולעת השלשול, אך מאחר והחפרפרת צריכה לאכול כמות מזון גדולה מאוד ביום, היא עובדת בחפירת מחילות וחיפוש אחרי מקורות מזון חדשים באופן תמידי.

למידע נוסף, לחצו – הדברת חפרפרת

 

נזקים של מכרסמים

הנזקים שמכרסמים גורמים לבני האדם ולסביבת מחייתו מתחלקים לשני סוגים :

1. נזק ברכוש – מכרסמים יוצרים נזקים אדירים לרכוש ולתוצרת חקלאית, זאת מאחר ויש להם יכולת כרסום מעולה המשמשת אותם ליצירת פתחי מעבר ומילוט, כמו גם לכרסום מזון.

2. נזק בריאותי – מכרסמים נושאים בגופם מחלות רבות, זאת מאחר והם ניזונים מחרקים ומזון רקוב, אותם הם מסוגלים להעביר כאשר הם באים במגע עם מזון שמיועד למאכל בני אדם.

מכרסמים הם המזיקים שיוצרים הכי הרבה נזק לאדם ולסביבת מחייתו. הם משתמשים ביכולת הכרסום שלהם כדי לשבור ולהרוס כל דבר שמונע מהם לחדור אל שטח בו יש פוטנציאל גבוה למציאת מקורות מזון ומקומות מסתור. מכרסמים יפגעו בצנרת אינסטלציה של בתים, בארגזי תכולה שנמצאים באחסון, בתוצרת חקלאית, ברהיטי הבית ובארונות המטבח, ובכל דבר אחר שכרסום חור בו ישמש אותם להישרדות.

 

 

מלכודת חולדות חכמה עם מנעול לוכד עכברים בבית - מלכודת חולדות בטיחותית

מלכודת בטוחה נגד חולדות תיבת האכלה

 

לכידת חולדות עם מלכודת תיבת האכלה

 

הדברת חפרפרת

חפרפרת, או בשמה המקצועי חולד, ניתנת להדברה בכמה דרכים: הראשונה היא על ידי רעל, והשנייה באמצעות מלכודות. הדברת חפרפרת זו משימה לא פשוטה מאחר והחפרפרת מתחבאת במעמקי האדמה והיא ערוכה למילוט מהיר בכל מצב חירום בו היא מרגישה שהגיעו לתפוס אותה. לאחר שהחפרפרת תרגיש שהאיום הוסר, היא תחזור אל המקום ותמשיך בפעילות. כדי לבצע הדברת חפרפרת באופן יעיל אתם חייבים להזמין מדביר מקצועי, עם הרבה ניסיון שטח של הדברת חפרפרות.

יש שיטות הדברה נגד חפרפרת ע"י גז, שחודר אל המחילות והורג את החפרפרת מתחת לאדמה. יעילות הדברה עם גז נמדדת רק לאחר זמן, כשנראה שהחפרפרת לא שבה אל המקום – אז נוכל להניח שהיא מתה כתוצאה מהגז.

 

צפו – לוכד חולדות בפעולה

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג'וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
הדברת חולדות במטבח של מסעדה

הרחקת חולדות מהבית

המלצות להדברת חולדות הדברת חולדות או הדברת עכברים בבית פרטי, שונה לגמרי ממקרים של הדברת עכברים וחולדות בבניין מגורים. חולדות בבית פרטי

קרא עוד »
לכידת חולדות בתל אביב בתוך מעלית

חולדת החוף

לחולדת החוף יש כמה שמות שונים, שכולם ניתנו לה כחלק מתיאור הפעילות שלה. השם הראשון של חולדת החוף הוא – חולדה נודדת,

קרא עוד »
מחיר הדברת מכרסמים חולדות ועכברים

עכבר השדה

כשמו כן הוא, עכבר שגדל בשדה ושם הוא מנהל את חייו. עכבר השדה דומה מאוד לעכבר המצוי, רק שבשונה מהעכבר המצוי שפועל

קרא עוד »
הדברת עכברים בבית תמונה

עכבר מצוי

לא לחינם סוג עכברים זה נקרא – "עכבר מצוי". אם נתקלתם בעכבר בבית, סביר להניח שמדובר בעכבר המצוי. אמנם יש לא מעט

קרא עוד »
חולדה מטפסת על חלון דירה

נשיכת חולדה

תושבים רבים במרכז הארץ נתקלים לא פעם בחולדות שמתרוצצות ברחובות העיר. הסיבה העיקרית להופעתן של החולדות היא עבודות התשתית של הרכבת הקלה,

קרא עוד »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד גוקים מכל הסוגים

ג'וקים בראשון לציון

הדברת ג'וקים בראשון לציון ערים כמו ראשון לציון, שמלאות בבתי תושבים וגם בעסקים רבים ואזורי מסחר ותעשייה, מחייבת שימוש בחומרי הדברה ירוקה,

קרא עוד »
לוכד עכברים וחולדות במרכז

מכרסמים ביתיים

מכרסמים ביתיים ישנם סוגי מכרסמים שהסתגלו לאורח החיים הבייתי והתרגלו למצוא כל מה שנדרש להם בסביבה שקרובה לאזורי הבתים ושכונות המגורים. את

קרא עוד »
לכידת חולדה בבית בתל אביב

לכידת עכברים

לוכד עכברים מומלץ בשונה מחולדות העכבר הוא חיה מאוד פחדנית, דבר שגורם לה לפעול פעמים רבות מתוך לחץ וחרדה, לכן שימוש של

קרא עוד »
חייג עכשיו..
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן