fbpx

מדבירים המלצות

המלצות וטיפים למציאת מדבירים מומלצים

אין בית בישראל שלא נדרש לפחות פעם בשנה לשירותי הדברה נגד מזיקים. הבעיה מתחילה כאשר האדם הממוצע לא מתמצא בתחום ואין לו דרך לדעת האם מדובר בשירות של מדבירים מומלצים ומקצועיים או שהפעם הוא ייפול על חאפרים שיביאו לפתרון זמני של בעיית המזיקים ולאחר תקופה די קצרה המזיקים ישובו לבית והוא יצטרך להזמין שירותי הדברה פעם נוספת.

ישנם סוגים רבים ומגוונים של מזיקים אשר פוקדים את המרחב הביתי – ג’וקים ומקקים מסוגים שונים, חרקים מוזרים, יתושים ועכבישים, נמלים, ובמקרים רבים גם המזיקים הפופולריים והידועים לשמצה – מכרסמים. אז ברור שאם הזמנתם הדברה לבית, עליכם לוודא שהמדביר עבר קורס הדברה ויש לו רישיון היתר הדברה כדי לעסוק בתחום, אבל מה עוד צריך לבדוק? איך בודקים המלצות על מדבירים בשלב הזמנת השירות?

אז איך בכל זאת אפשר להבין קצת יותר ולקבל המלצות על מדבירים שיעשו את העבודה כמו שצריך ולא יגרמו לכם להוצאות כספיות מיותרות?

פרשנו לפניכם כמה המלצות וטיפים שימושיים שיעזרו לכם להבין יותר ולברר לעומק את איכות חברות ההדברה שמציעות לכם שירותי הדברת מזיקים לבית.

 

שווה בדיקה בערוץ 2 – גור הדברות

 

ממי כדאי להיזהר?

המדד הראשון שלפיו תוכלו לזהות מדבירים חאפרים הוא הידע שהם מסוגלים להפגין בנוגע לאותם חרקים או מזיקים שאתם מבקשים להדביר. ישנם סוגים שונים של חומרי הדברה שמשמשים לביצוע פעולות הדברה בבית, לכל סוג שונה של מזיק יש חומר הדברה שונה שבו מדבירים אמורים להשתמש כדי להביא לתוצאות יעילות.

ריסוס לבית - גור הדברות בפעולהאתם לא צריכים להיות מומחים גדולים בסוגים השונים של המזיקים וחומרי ההדברה, על ידי שאלות נכונות תוכלו בקלות לזהות האם אותו מדביר מתחיל לגמגם ולהתבלבל או שהוא בקיא במידע ועונה בצורה מקצועית. לדוגמה: חומרי הדברה נמהלים במים על מנת לווסת את ריכוז החומר, תשאלו את המדבירים באיזה חומר הם משתמשים כנגד אותו מזיק ספציפי ומה המינון של החומר שבו הם משתמשים כדי לבצע את פעולת ההדברה.

יש לכם פה שתי שאלות: האחת – איזה חומר מתאים לאותו סוג של מזיקים, השנייה – מה המינון של ריכוז החומר שמומלץ להשתמש באותה פעולת הדברה בבית כנגד אותו מזיק לא רצוי.

מדבירים מקצועיים ידעו לענות לכם מיד ולתת את שם החומר ואת אופן השימוש בו לביצוע ההדברה, לעומת זאת מדבירים חאפרים עלולים לגמגם ולהתבלבל מהשאלה הזו.

שלב 2 בבדיקה..

מדבירים חאפרים לרוב משתמשים באותו חומר הדברה כנגד כל סוגי המזיקים, לכן יכול להיות שאת התשובה לשאלה הראשונה תקבלו בקלות ובמהירות. פה מגיע שלב 2, שהוא המדד שלכם לוודאות בנוגע להמלצות על אותם מדבירים. נניח ששאלתם בנוגע להדברת עכבישים, מיד לאחר שהם עונים לכם תשאלו – “ומה לגבי נמלים?” “האם החומר הזה יעיל גם נגד נמלים?”

חומרי הדברה שיעילים לכמה מזיקים שונים

יכול להיות מצב שאותו חומר יכול להיות יעיל גם נגד עכבישים וגם נגד נמלים, אבל המינון וודאי צריך להיות שונה, וגם שיטת פיזור החומר במתחם חייבת להיות שונה, לכן תשאלו האם יש חומר הדברה נוסף שיכול להיות יעיל יותר נגד נמלים או שעדיף להשתמש באותו החומר שמשמש להדברת העכבישים. בשלב הזה מדבירים חאפרים כבר יתחילו להסתבך ולהתבלבל, תוכלו למצוא חוסר עקביות בתשובות שלהם ומיד תבינו שמדובר במדבירים שכדאי להימנע מהשירות שהם מציעים. לעומת זאת, מדבירים מומלצים ומקצועיים יענו לכם בקלות רבה ויעניקו לכם את כל המידע הרלוונטי לביצוע עבודת ההדברה בדרך הטובה ביותר.

מפת אתר - גור הדברות אתם לא צריכים להבין יותר מידי, רק לשאול את השאלות הנכונות ולשים לב לדקויות בטון וברצף הדיבור כאשר אותם מדבירים משיבים לשאלות שלכם. פעולת הבירור והסינון הזו תועיל לכם לא רק כדי להימנע מחברות הדברה לא מקצועיות, זה גם יגרום לחברות הדברה מקצועיות ומומלצות להבין שמדובר בלקוח שמבין עניין ואין מקום למשחקים ולעיגול פינות במתן שירותי ההדברה לבית שלו. לכאן או לכאן תקבלו את השירות הטוב ביותר כאשר תדעו להציג את עצמכם כמביני עניין.

 

סוגי חרקים שנמצאים בבית והדברה יעילה נגדם

 

עם איזה מדבירים כדאי ללכת?

כל חברת הדברה חייבת לעבוד על פי היתר הדברה שמוענק לה מהמשרד להגנת הסביבה, אך לא כל חברות ההדברה משקיעות זמן, מאמץ וכסף בקבלת הכשרות באופן תדיר כדי להתעדכן בכל החידושים שלא מפסיקים להתחדש בתחום. מדבירים עם המלצות הם אלו שמקפידים להתעדכן ולעבור הכשרות בנושא הדברת מזיקים מטעם המשרד להגנת הסביבה. תשאלו את חברת ההדברה בנוגע להדברה עם זרחן אורגני. המילה אורגני גורמת לזה מיד להישמע כמשהו נעים ולא מסוכן, נכון? אז זהו, שממש לא. זרחן אורגני הוצא מחוץ לחוק קצת פחות מעשר שנים מאחר והוא חומר רעיל ומסוכן מאוד שגורם לנזקים ולסיכונים שכיום לא צריך לקחת כשמצבעים הדברת מזיקים בבית. ישנם מדבירים שעדיין משתמשים בחומר המסוכן הזה, חלק מהסיבה שהם פשוט לא יודעים שהוא אסור לשימוש בפעולות הדברה, וחלק בגלל שאין ענישה מחמירה למי שנתפס עם החומר הרעיל.

מה שבטוח – מדבירים לא מקצועיים לא ידעו לומר לכם שהחומר הזה אסור לשימוש כבר כמעט עשור. מדבירים מומלצים ומוסמכים ידעו מיד לומר לכם שהחומר הזה הוצא מחוץ לחוק והוא אסור לשימוש על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה.

 

בטיחות / סיכונים בהדברה

כיום כמעט כל חברת הדברה מציעה שירותי הדברה ירוקה. הנושא הפך פופולרי עקב המודעות הסביבתית ואסונות שקרו בעקבות ביצוע הדברה באופן מרושל ולא אחראי שגרם למוות. האם הדברה ירוקה באמת בטוחה ונטולת סיכונים כמו שזה נשמע? לא ממש.

ריסוס במטבח מתחת לדפנות בתוך החריצים חומרי הדברה ירוקה מבוססים על חומר סינתטי שמחקה את הפעולה שעושה פרח החרצית באופן טבעי, אך החומר הנ”ל נמצא כלא ממש אפקטיבי נגד סוגים רבים של מזיקים ופעולת ההדברה באמצעותו לא מחזיקה מעמד לאורך זמן רב. לכן חברות הדברה מכינות תערובת שמשלבת את החומר הנ”ל יחד עם חומרי הדברה רעילים במינון נמוך.

התוצאה אמנם מאפשרת שימוש בחומר הדברה ירוקה שאינו רעיל ולא מהווה סיכון כמו החומרים שפעם חברות הדברה נהגו להשתמש בהם, אך הוא עדיין לא לגמרי ירוק ונטול סיכונים! לדוגמה: יש חיות מחמד רגישות במיוחד שהחומרים הללו עלולים להשפיע עליהם ולהוות עבורם סיכון של ממש. סוגים שונים של ציפורים או תוכים, יכולים להיפגע מחומרי “הדברה ירוקה” וזהו נתון שרק מדבירים המלצות ידעו לתת לכם. המדבירים הלא מומלצים כמובן יגידו לכם שהכל בסדר ושזה חומר הדברה ירוקה ואין בו שום סיכון כלל.

 

המזיק נושא את הרעל לקן

קחו בחשבון שרוב שיטות ההדברה מבוססות על זה שמזיק אחד יישא על גופו את חומר ההדברה אל מקום הקינון של יתר המזיקים ורק אז החומר יתחיל לפעול ויביא למותם של המזיקים ולהשמדת הקן. ג’וקים מסוגים שונים נמצאים בנגישות למקורות המזון שלנו ולרוב הם יבססו את הקן שלהם בסמוך למגירות האוכל במטבח או אפילו בתוך גוף מכשירי החשמל במטבח, בתנור, במתקן השתייה, בחלק האחורי של המקרר, ובעוד מקומות שנמצאים ממש בסמוך לאוכל שאותו אנחנו צורכים. החומר הפעיל שבו משתמשים לביצוע פעולות הדברה ירוקה פועל על מערכת העצבים של המזיקים וכך מביא למותם, אמנם מדובר בחומרים בעלי ריכוז רעלים נמוך מאוד ואין בכך סיכון לבני האדם ולחיות המחמד הסטנדרטיות, אך במידה והחומר הזה בא במגע עם מזון שלאחר מכן יגיע לחיות רגישות כמו תוכי, זה עלול לגרור לסיכון ממשי.

 

הדברת נמלים בג’ל הדברה ירוקה

 

מחירים להדברה

מחירי הדברה גם הם יכולים להיות מדד לקביעת מדבירים המלצות, כאשר מחיר נמוך יצביע על מדבירים שרק רוצים לקבל את העבודה ולכן ככל הנראה מדובר במדבירים שעדיף להימנע מהשירות שלהם. לעומת זאת, מחיר הדברה גבוה לאו דווקא מעיד על מדבירים המלצות ועל כאלו שהם בוודאי הכי טובים בתחום. המרחק הוא ללא ספק פונקציה שחברות הדברה לוקחות בשכלול של מחירי ההדברה. לדוגמה: אם אתם גרים בתל אביב ואתם מזמינים שירותי הדברה מחברה שיושבת ברחובות, קחו בחשבון שעלות הדלק והזמן שייקח לאותו מדביר בנסיעה מרחובות לתל אביב גם היא תיכנס בתמחור העלות של ההדברה. זה לא אומר שאתם חייבים לבקש שירות רק מחברות הדברה שיושבות בעיר שבה אתם גרים, יש חברות הדברה מומלצות וגדולות שמתפעלות כמה וכמה מדבירים מאזורים שונים בארץ, לכן יש באפשרותן לשלוח מדביר בתל אביב במחיר הוגן למרות שהחברה עצמה יושבת ברחובות.

 

בדקו את מחירון החברה!

מחירים להדברה אמורים להיות זהים פחות או יותר אצל כל חברות ההדברה השונות. חברת הדברה מומלצת ומקצועית לא תפחד להציג בפניכם מחירון הדברה מלא, בו תוכלו לראות מחירי הדברה לכל סוגי המזיקים השונים בתעריף קבוע. לפני שאתם פונים לחברת הדברה בבקשה להצעת מחיר, עשו קצת שיעורי בית כדי שתוכלו להבין האם מדובר בחברת מדבירים מומלצים, לפי זה שהמחיר שלהם להדברה עומד בסטנדרט של הענף כולו, או אם מדובר במדבירים חאפרים, לפי זה שהמחיר זול מידי או יקר מידי.

 

פעולות הדברה מונעת

ריסוס דירה על ידי חברת גור הדברותהדברת מזיקים לא מסתיימת ברגע שהגיע מדביר וביצע ריסוס בבית, מדבירים המלצות חייבים גם להרחיב ולהסביר לכם בנוגע לפעולות מנע שיאפשרו הרחקת מזיקים לאורך זמן רב. מדבירים מומלצים יעדכנו אתכם בנוגע לסדקים וחריצים שמשמשים את המזיקים כדרכי גישה אל ומחוץ לבית וימליצו לכם לסייד ולאטום את החריצים הללו כדי שבעתיד הקרוב המזיקים לא יחזרו שוב לקנן בקרבת מקום ובמשך להגיע שוב לבית שלכם בחיפוש אחרי מקורות מזון.

מדבירים חאפרים לא יטרחו לעדכן אתכם בפרטים הללו מתוך מחשבה שבפעם הבאה, לאחר כחצי שנה בערך, שמופיעים אצלכם מזיקים בבית, אתם תתקשרו אליהם שוב ותזמינו הדברת מזיקים לבית.

הדוגמה של ריסוס בבית היא אחת הדוגמאות הטובות ביותר לעניין זה. ריסוס בבית אמנם מונע את קיומם של מזיקים קיימים בתוך שטח הבית, אך הוא לא מונע את הגעתם המחודשת מהמקור שממנו מלכתחילה הם הגיעו לבית – ברוב המקרים מדובר בפתחי הביוב. מדבירים המלצות יבצעו ריסוס בבית וימגרו את מכת המזיקים הקיימת, אך יקפידו לעשות גם ריסוס בביוב ובמוקדים נוספים שמהם המזיקים מגיעים אל תוך הבית.

 

מדבירים המלצות – מה חייבים לבדוק?

דבר אחרון וחשוב בהחלט – לפני שאתם מזמינים שירותי הדברה בקשו מאותם מדבירים את מספר היתר ההדברה שלהם. היתר הדברה זו תעודת הסמכה שמוענקת לכל מדביר מהמשרד להגנת הסביבה. היתר הדברה הוא בעצם רישיון שמאפשר לאותו אדם לעסוק בהדברת מזיקים, תעודה זו מעידה על כך שאותו אדם קיבל הסמכה מקצועית בתחום. לא חסרות חברות הדברה ששולחות מדבירים ללא היתר הדברה כאשר רק לבעל החברה יש היתר הדברה מהמשרד להגנת הסביבה, ואת אותו מדביר שהוא שולח אליכם הביתה הוא זה שלימד את העבודה ובכלל אין לו היתר הדברה ועל פי החוק אסור לו לבצע פעולות להדברת מזיקים.

בקשו את מספר ההיתר ואת השם של אותו מדביר מוסמך, עם הנתונים הללו אתם יכולים להיכנס לאתר של המשרד להגנת הסביבה ושם לבדוק האם היתר ההדברה שלו בתוקף ומה בדיוק ההכשרה שלה הוא הוסמך בתחום ההדברה. כמובן שברגע האמת, כאשר אותו מדביר מגיע אליכם הביתה, בקשו לראות את תעודת היתר ההדברה בעיניים שלכם ולפי התמונה שעל ההיתר אתם יכולים בקלות לוודא שאכן מדובר באותו אדם שנמצא מולכם והוא זה שאכן מוסמך לביצוע פעולות של הדברת מזיקים בבית.

 

הדברה נגד פשפש המיטה – גור הדברות

 

אחריות על העבודה שהזמנתם

קצת קשה להעניק אחריות מלאה לביצוע עבודות של הדברת מזיקים מאחר ומדובר בהמון גורמים משתנים, שלא תמיד באשמתם של אותם מדבירים המזיקים יחזרו לבית. ועדיין, מדבירים המלצות יעניקו לכם אחריות לביצוע העבודה, בהתאם להסבר מפורט שהם יציגו בפניכם כדי למנוע את חזרתם של המזיקים. לדוגמה: מדביר שמבצע הדברת נמלים בבית עם חצר גדולה או בקרבת מקום לשטח חקלאי, יכול להעניק אחריות להדברת הנמלים ויחד עם זאת לציין בפני הלקוח שעליו לאטום את הסדקים במסילות של החלונות. במידה והנמלים יחזרו שוב לבית, לאחר ביצוע הדברת נמלים על ידי אותו מדביר, כאשר הוא יגיע אליכם הביתה ויראה שלא טרחתם לאטום את הסדקים, הוא בהחלט יכול להפיל את האחריות עליכם ולדרוש תשלום בעבור הדברה נוספת.

 

גור הדברות – חברת הדברת מומלצת במרכז הארץ

“חברת גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

 

מפת עמוד - תוכן עניינים

צרו איתנו קשר
פוסטים אחרונים
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על

קרא עוד »
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע, וכך יביא לתוצאות יעילות

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פוסטים אחרונים
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על

קרא עוד »
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע, וכך יביא לתוצאות יעילות

קרא עוד »
Call Now Buttonחייגו
דילוג לתוכן