fbpx

יתרונות הדברה בריסוס

ריסוס לבית בצורה אחראית

ריסוס לבית פרטי או לדירה, שיש בהם ילדים קטנים, מחייבים זהירות יתרה. צריך להבין שילד קטן יכול להגיע לכל מיני מקומות שלכאורה נדמה שאין לנו מה לחפש בהם. ילד קטן יכול לשים בתוך הפה כל מיני דברים שלא אמורים להיכנס לפה, לכן חשוב מאוד להקפיד שאף אחד מהדברים הללו לא יבוא במגע עם חומרי הדברה כשהם מרוססים בבית.

בכל מקרה – ריסוס בתוך השטח הפנימי של הבית, חייב להיעשות על ידי תרכובת חומרי הדברה ירוקה בעלי ריכוז רעלים נמוך מאוד. ריסוס זה אינו מהווה סיכון ממשי במקרה של מגע וחשיפה ישירה עם החומר. ריסוס הדברה לבית צריך להיעשות באופן מקיף שמכסה את כל מקומות המסתור בהם מזיקים עלולים להתחבא, או שדרכם הם עלולים להיכנס לבית. יחד עם זאת, הריסוס צריך להיעשות בצורה אחראית, תוך הקפדה על כללי בטיחות מחמירים.

 

 

בדיקה לפני ריסוס

לפני שמרססים חומרי הדברה במרחב, מדביר מקצועי יבחן את השטח ורק לאחר בדיקה כללית הוא יחל בביצוע העבודה. בדיקת השטח תכלול את גג הרעפים, פינות נסתרות בחצר, נקודות אסטרטגיות להדברה באזור המטבח, את השטח ההיקפי שמחוץ לבית, ואת כל המקומות שעלולים להוות מקור להיווצרות מזיקים. ריסוס נגד פשפשים בחדר שינה של בית

ריסוס לדירה או לבניין מגורים, יחייב התייחסות לפתחי ביוב ואזורים רגישים כמו חדר המדרגות, חדר הזבל המשותף, פתחי פיר המעלית, כל נקודות האינסטלציה של מערכת הביוב המרכזית, וכל נקודה נוספת שבה עלולים לקנן מזיקים וממנה להגיע לדירות בבניין.

 

יתרונות הדברה לבית בריסוס

היתרון הבולט ביותר בביצוע הדברת מזיקים על ידי ריסוס לבית, הוא היכולת של חומרי ההדברה להגיע אל כל הפינות הנסתרות והחריצים. במקומות אלו לרוב תהיה נגיעות גדולה יותר של מזיקים. כל סוגי החרקים והמזיקים בסך הכל רוצים לשרוד. הסביבה האידאלית עבורם תהיה כזו שמאפשרת להם להסתתר ולהרגיש מוגנים. כמו כן, הם צריכים גם מקורות מזון זמינים, ותנאי מזג אוויר שמאפשרים להם להתרבות. ברגע שאנחנו מבחינים בנגיעות של חרקים בבית, זה אומר שכמות המזיקים גדולה ומה שאנחנו רואים הוא התפשטות שלהם אל תוך מרחבי המחיה שלנו.

 

איפה החרקים מסתתרים בבית?

חרקים יסתתרו לרוב בתוך סדקים בקירות הבית, במשקופים או בחללים פתוחים של רהיטים או מכשירי חשמל. ישנם חרקים שמגיעים אל הבית אך ורק כדי לגנוב מזון ומיד הם עושים את דרכם חזרה החוצה. דוגמה טובה לחרקים מסוג זה אלו נמלים שמתחזקות קן מחוץ לבית. וכך גם סוגי חרקים אחרים שצריכים תנאי שטח של גינה חיצונית על מנת להתרבות. על ידי ריסוס לבית נוכל לפזר את חומרי ההדברה באופן יעיל וממוקד, כזה שיחסום את דרכי הגישה אל תוך הבית ומחוצה לו. הריסוס יהפוך את אותם מוקדים נגועים לרעילים עבור החרקים.

 

 

הטמעת חומרי הדברה

ריסוס הוא רק אופן הטמעת חומרי ההדברה במקום, ניתן להשתמש בכמה תרכובות שונות של חומרי הדברה ולכל תרכובת ריכוז רעלים שונה ויעילות נגד סוגי מזיקים שונים. חברת הדברה מקצועית תדע להתאים את סוג הריסוס למקום בו הוא מתבצע. לדוגמה: בתוך חריצים של פרקט עץ בגינה אפשר לרסס חומרי הדברה בעלי ריכוז רעלים גבוה, כך כל החלל שמתחת לרצפת העץ יהפוך בלתי נגיש לקינון של מזיקים.

בתוך הבית עצמו חברות הדברה חייבות להפעיל שיקול דעת נכון ומקצועי ולבצע את הריסוס בצורה אחראית, תוך כדי התחשבות באופי הבית ובני האדם או חיות המחמד שגרות בו.

 

ריסוס מזיקים בדירה בתל אביב

 

זמן שהייה מחוץ לבית

בעבר זמן השהייה מחוץ לבית לאחר ריסוס נגד מזיקים היה ארוך ומייגע. כיום כמעט כל חברת הדברה מומלצת משתמשת בחומרי הדברה ירוקה, לכן זמן השהייה מחוץ לבית קצר הרבה יותר וברוב המקרים הוא יהיה כ – שעה בלבד.

ריסוס הדברה ירוקה לבית פרטי או דירה

חברות הדברה שמשתמשות בחומרי הדברה איכותיים, שמאושרים לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה, יוכלו לאפשר זמן שהות קצר מאוד מחוץ לבית לאחר סיום ההדברה. בכל מקרה, כשנכנסים לבית שעבר הדברה בריסוס, תמיד מומלץ לפתוח חלונות ולאוורר את המקום.

שימו לב – חרקים שנחשפו לחומרי הדברה בבית המרוסס, יתחילו מיד לנוס על נפשם וינסו לברוח מהאזור. בדרכם החוצה הם עלולים לעבור על שאריות מזון חשופות או על כלי מטבח שמשמשים לצורך הגשת מזון ואכילה. לפני שחברת ההדברה מתחילה לעשות ריסוס לבית, כדאי לסגור את כל קופסאות המזון ולהסתיר את כלי המטבח שעלולים לבוא במגע עם החרקים.

 

איך עושים ריסוס לבית?

 

 

ריסוס נגד ג'וקים בביוב

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג'וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

תיקן אמריקאי תמונה לזיהוי

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי – תיקן הבתים התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש

קרא עוד »
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד עש בארונות הבגדים

סוגי עש להדברה בבית

סוגי עש בבית והדברתם עש יכול לגרום נזקים בכמה מוקדים שונים, תלוי בסוג העש שנמצא במתחם, ברמת הנגיעות הקיימת ובחשיפת המקום הנגוע

קרא עוד »
מדביר לגינה עם צמחייה - ריסוס לחצר

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע. כך הוא יביא לתוצאות יעילות של

קרא עוד »
זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
לוכד חולדות בתל אביב המלצות

לוכד חולדות בתל אביב

חולדות בתל אביב אחת הבעיות המרכזיות בתל אביב, כשנוגעים בהדברת מזיקים, היא ללא ספק חולדות. ריבוי מרכזי המסחר והפעילות העירוניים, החנויות, והפסולת

קרא עוד »
מחיר הדברה הצעות מחיר להדברה

הדברת תיקנים – מחיר

הדברת תיקנים בבית (השוואת מחירים) קצת מידע על התיקן הגרמני "תיקן גרמני" הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה

קרא עוד »
חייגו