fbpx

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית

מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע, וכך יביא לתוצאות יעילות של הדברת יתושים לאורך זמן רב מרגע ביצוע פעולת ההדברה במקום. אזורים שנמצאים בקרבת מקום לשמורות טבע או נחלים, יחשפו להימצאות יתושים באופן תדיר יותר. מאחר והיתושים משתמשים במקורות המים כדי לקנן ולהתרבות, אך מקורות המים הללו משמשים גם בעלי חיים נוספים כמקור לשתייה ומזון. אופן הטיפול של מוקדי התברואה העירוניים מוגבל והוא מחייב הרחקת יתושים בצורה זהירה וממוקדת בלבד.

 

איטום וניקיון במתחם..

על מנת להרחיק יתושים מאזורים אלו, שנמצאים בקרבת מקום למוקדי קינון גדולים, עליכם לבצע פעולות הדברת יתושים באופן ממוקד שמגן על האזור בו אתם נמצאים. במקרים רבים ישנה שפיכה של מים למקומות נמוכים, לרוב באזורים של מקלטים או מחסנים, וכמו כן בחללים שונים באזור שמתחת לרעפים של גג הבית, ועל מנת להביא לתוצאות יעילות של הרחקת יתושים מהמקום חייבים לאטום את המקומות הללו וכך למנוע מהיתושים גישה למקורות מים עומדים. הצטברות של זבל אורגני, שמצוי לרוב בפסולת המיוצרת על ידי בני אדם, תביא לתסיסה של החומרים האורגניים וכתוצאה מכך ליצירת תמיסה נוזלית שתתאים לסוגי יתושים על מנת להטיל ביצים ולהתרבות.

כדי להרחיק יתושים מהמתחם עליכם להקפיד לפנות שאריות של זבל אורגני, לרבות שאריות מזון רקוב – באופן תדיר.

 

מה עושים?

אלו הפעולות שעליכם לבצע כדי למנוע קינון של יתושים במתחם:

  • זיהוי כל מקורות הקינון שבהם היתושים מטילים ביצים ומהם היתושים מתפשטים למרחבי האזור לאחר בקיעת הביצים. מקורות קינון אלו יהיו מקומות שבהם יש מאגר של מים עומדים, כגון צינורות ניקוז, עציצים, אזורים של נחל או בריכת שחיה וכדומה.
  • הטמעת חומרי הדברה נגד יתושים בכל שבילי הגישה, המשמשים את היתושים למעבר מאזורי הקינון שנמצאים בקרבת מקום אל שטח האזור הנגוע. פיזור חומרי הדברה נגד יתושים בדרכי גישה אלו, יגרמו ליתושים לשנות את מסלולם וכך הם יתפשטו לכיוון אחר ולא יגיעו לאזור שלכם.
  • מעקב וביקורת למניעת הצטברות שפכי מים עומדים, המשמשים את היתושים להטלת ביצים והתפשטות במתחם. באזור של בית פרטי שפכי מים עומדים ימצאו לרוב באזורי הגינה, בתוך עציצים או בתעלות ניקוז של מערכת הביוב, כמו כן במערכת האינסטלציה של הבית המתנקזת ונשפכת למקור חיצוני בו היתושים יכולים להטיל ביצים ולהתרבות.
  • ביצוע פניה מסודרת למוקדי התברואה העירוניים כדי שיטפלו במוקדים בעייתיים הנמצאים בקרבת מקום ומשמשים סביבה פורייה עבור דגירה וקינון של יתושים. בכל עירייה או מועצה אזורית יש מחלקת תברואה שאחראית על מתן שירות זה לתושבים.

 

דקל מסביר – איך עושים ריסוס לחצר?

 

המלצות נוספות להדברה או הרחקת יתושים מהבית:

יתוש

ישנם סוגי יתושים, כמו יתוש הנמר האסייתי, שמסוגלים לקנן ולהתרבות גם במקומות לחים ורטובים שאינם מקור מים עומדים בלבד. אדמה רטובה באזורי צמחייה של גינת בית פרטי, תהיה מקום מצוין לקינון והתרבות של יתוש הנמר האסייתי, לכן במקרים כאלו נדרש ריסוס של שטח האדמה בחומר הדברה נגד יתושים מיוחד שמונע מיתוש הנמר האסייתי לקנן ולהתרבות במקום. יתוש הנמר האסייתי ידוע בעקיצתו הצורבת מאוד והוא נפוץ מאוד באזורי מחייה של בתים פרטיים ברחבי הארץ. על מנת להביא למיגור והדברה של יתוש הנמר האסייתי נדרשת פעולת הדברה מקצועית ומומלץ לפנות לקבלת שירותי הדברת יתושים אצל מדביר מקצועי מוסמך.

 

פינוי נקודות פסולת וגרוטאות

יתושים יכולים לקנן גם בתוך ערימה של פסולת או הצטברות של גרוטאות, זאת מאחר וסביר להניח שבתוך החללים הריקים של הפסולת ישנה הצטברות של מקורות מים עומדים המאפשרת סביבה פורייה להטלת ביצי היתושים. על מנת לבצע הרחקת יתושים באופן יעיל מומלץ לפנות מאגרי פסולת וגרוטאות מהאזורים שקרובים למתחם הנגוע. כדי למנוע התרבות של יתושים נדרשת פעולת איטום לכל מערכות הניקוז של הבית, לרבות צינורות השקיה של החצר, האזור של הדוד שמש, ובכל הפתחים של מערכת הביוב.

 

מחיר הרחקת יתושים

  • מחיר ריסוס להרחקת יתושים: 300-800 ₪

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג’וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים

צרו איתנו קשר
פוסטים אחרונים
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
פוסטים אחרונים
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על

קרא עוד »
Call Now Buttonחייגו
דילוג לתוכן