fbpx

הרחקת יתושים

הרחקת יתושים מקצועית

מדביר מקצועי נגד יתושים ידע לשלב כמה שיטות הדברה שונות, בהתאמה לאופי המתחם הנגוע. כך הוא יביא לתוצאות יעילות של הדברת יתושים למשך זמן רב אחרי סיום פעולות ההדברה במקום. אזורים שנמצאים בקרבת מקום לשמורות טבע או נחלים, יחשפו להימצאות יתושים באופן תדיר יותר. מאחר והיתושים משתמשים במקורות המים כדי לקנן ולהתרבות, אך מקורות המים הללו משמשים גם בעלי חיים נוספים כמקור לשתייה ומזון, אופן הטיפול של מוקדי התברואה העירוניים מוגבל והוא מחייב הרחקת יתושים בצורה זהירה וממוקדת בלבד.

 

הדברת יתושים – שווה בדיקה (ערוץ 2)

 

איטום וניקיון במתחם..

על מנת להרחיק יתושים מאזורים שנמצאים בקרבת מוקדי קינון, צריך לבצע הדברת יתושים באופן ממוקד. פעולה ממוקדת תגן באופן נקודתי על האזור בו אתם נמצאים. במקרים רבים היתושים מגיעים בגלל הצטברות מים עומדים כתוצאה משפיכה של מים למקומות נמוכים. דבר זה יקרה לרוב באזורים של מקלטים, מחסנים או בחללים שונים באזור שמתחת לרעפים של גג הבית. על מנת להביא לתוצאות יעילות של הרחקת יתושים מהמקום, חייבים לאטום את המקומות הללו וכך למנוע מהיתושים הטלת ביצים במקורות מים עומדים.

הצטברות של זבל אורגני, שמצוי לרוב בפסולת המיוצרת על ידי בני אדם, תביא לתסיסה של החומרים האורגניים וכתוצאה מכך ליצירת תמיסה נוזלית שתתאים לסוגי יתושים על מנת להטיל ביצים ולהתרבות. כדי להרחיק יתושים מהמתחם עליכם להקפיד לפנות שאריות של זבל אורגני, לרבות שאריות מזון רקוב – באופן תדיר.

 

מדריך לבדיקה איפה יתושים מטילים ביצים

 

מה עושים?

אלו הפעולות שעליכם לבצע כדי למנוע קינון של יתושים במתחם:

  • זיהוי כל מקורות הקינון שבהם היתושים מטילים ביצים ומהם היתושים מתפשטים למרחבי האזור לאחר בקיעת הביצים. מקורות קינון אלו יהיו מקומות שבהם יש מאגר של מים עומדים, כגון צינורות ניקוז, עציצים, אזורים של נחל או בריכת שחיה וכדומה.
  • הטמעת חומרי הדברה נגד יתושים בכל שבילי הגישה, המשמשים את היתושים למעבר מאזורי הקינון שנמצאים בקרבת מקום אל שטח האזור הנגוע. פיזור חומרי הדברה נגד יתושים בדרכי גישה אלו, יגרמו ליתושים לשנות את מסלולם וכך הם יתפשטו לכיוון אחר ולא יגיעו לאזור שלכם.
  • מעקב וביקורת למניעת הצטברות שפכי מים עומדים, המשמשים את היתושים להטלת ביצים והתפשטות במתחם. באזור של בית פרטי שפכי מים עומדים ימצאו לרוב באזורי הגינה, בתוך עציצים או בתעלות ניקוז של מערכת הביוב, כמו כן במערכת האינסטלציה של הבית המתנקזת ונשפכת למקור חיצוני בו היתושים יכולים להטיל ביצים ולהתרבות.
  • ביצוע פניה מסודרת למוקדי התברואה העירוניים כדי שיטפלו במוקדים בעייתיים הנמצאים בקרבת מקום ומשמשים סביבה פורייה עבור דגירה וקינון של יתושים. בכל עירייה או מועצה אזורית יש מחלקת תברואה שאחראית על מתן שירות זה לתושבים.

 

איך לזהות זחלי יתושים בדגירה

 

המלצות נוספות להדברה או הרחקת יתושים מהבית:

יתוש

ישנם סוגי יתושים, כמו יתוש הנמר האסייתי, שמסוגלים לקנן ולהתרבות גם במקומות לחים ורטובים שאינם מקור מים עומדים בלבד. אדמה רטובה באזורי צמחייה של גינת בית פרטי, תהיה מקום מצוין לקינון והתרבות של יתוש הנמר האסייתי. במקרים כאלו נדרש ריסוס של שטח האדמה בחומר מיוחד להדברה נגד יתושים. חומר זה מונע מיתוש הנמר האסייתי לקנן ולהתרבות במקום.

יתוש הנמר האסייתי ידוע בעקיצתו הצורבת מאוד והוא נפוץ מאוד באזורי מחייה של בתים פרטיים ברחבי הארץ. על מנת להביא למיגור והדברה של יתוש הנמר האסייתי נדרשת פעולת הדברה מקצועית ומומלץ לפנות לקבלת שירותי הדברת יתושים אצל מדביר מקצועי מוסמך.

 

פינוי נקודות פסולת וגרוטאות

יתושים יכולים לקנן גם בתוך ערימה של פסולת או הצטברות של גרוטאות, זאת מאחר וסביר להניח שבתוך החללים הריקים של הפסולת ישנה הצטברות של מקורות מים עומדים המאפשרת סביבה פורייה להטלת ביצי היתושים. על מנת לבצע הרחקת יתושים באופן יעיל מומלץ לפנות מאגרי פסולת וגרוטאות מהאזורים שקרובים למתחם הנגוע. כדי למנוע התרבות של יתושים נדרשת פעולת איטום לכל מערכות הניקוז של הבית, לרבות צינורות השקיה של החצר, האזור של הדוד שמש, ובכל הפתחים של מערכת הביוב.

 

מחיר הרחקת יתושים

  • מחיר ריסוס להרחקת יתושים: 300-800 ₪

 

ריסוס הדברת יתושים

 

הדברת זחלי יתושים בגיגית מים בגינה

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג'וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

תיקן אמריקאי תמונה לזיהוי

תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי – תיקן הבתים התיקן האמריקאי צבעו חום ויש לו גוון בהיר יותר על החזה, יש לו זוג מחושים ארוכים ויש

קרא עוד »
הדברה ירוקה למטבח של הבית

הדברת תיקנים

סוגי תיקנים והדברתם הדרך היעילה ביותר לביצוע יעיל של הדברת תיקנים מתחילה בתחזוקה מונעת. שמירה על ניקיון הבית, הקפדה על אריזת מוצרי

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד עש בארונות הבגדים

סוגי עש להדברה בבית

סוגי עש בבית והדברתם עש יכול לגרום נזקים בכמה מוקדים שונים, תלוי בסוג העש שנמצא במתחם, ברמת הנגיעות הקיימת ובחשיפת המקום הנגוע

קרא עוד »
זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
לוכד חולדות בתל אביב המלצות

לוכד חולדות בתל אביב

חולדות בתל אביב אחת הבעיות המרכזיות בתל אביב, כשנוגעים בהדברת מזיקים, היא ללא ספק חולדות. ריבוי מרכזי המסחר והפעילות העירוניים, החנויות, והפסולת

קרא עוד »
מחיר הדברה הצעות מחיר להדברה

הדברת תיקנים – מחיר

הדברת תיקנים בבית (השוואת מחירים) קצת מידע על התיקן הגרמני "תיקן גרמני" הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה

קרא עוד »
מלכודות נגד מכרסמים - לוכד עכברים או לוכד חולדות

לוכד עכברים מומלץ

טיפים למציאת לוכד עכברים מומלץ המכרסמים הנפוצים ביותר בישראל הם העכברים. למראית עין הם נראים קטנים ומפוחדים, נראה כמעט שאין מה לחשוש

קרא עוד »
חייגו