fbpx

הדברת תיקן גרמני

צבעו של התיקן הגרמני חום. הוא מגיע עד לאורך של סנטימטר וחצי, ניזון מהחי ומהצומח והמזון החביב עליו ביותר הוא אוכל רקוב, לכן נמצא אותו מבקר הרבה בפחי אשפה שנמצאים במטבח. הוא פועל בעיקר בלילה וקצב ההתרבות שלו גדול ומהיר מאוד. הוא אחד הג’וקים המזיקים ביותר והוא מקור להמון מחלות וחיידקים.

הדברת תיקן גרמני בבית

“תיקן גרמני” הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה מפגע תברואתי בכל מקום בו ניתן למצוא מזון. יש לו כושר הישרדות והוא נוטה להתרבות בכל מקום בו מתקיימים תנאים שמאפשרים לו בית גידול, הוא קטן ויש לו את היכולת להסתתר בתוך קרטונים ואריזות כך הוא מתנייד ממקום למקום ומגיע כמעט לכל חלקה טובה שמתקיימים בה חיים ויש בה מזון זמין.

הופעת התיקן הגרמני נפוצה בעיקר במטבחים פרטיים, מסעדות, בתי מלון ומחסנים. הדברת תיקן גרמני לרוב תמנע ממנו את הגישה למקומות מועדים לפורענות כמו המטבח, מחסני אוכל, ומוצרי חשמל בהם הוא מסתתר כדי לקבל טמפרטורה נכונה שעוזרת לו להתרבות.

לתיקנים יש יכולת התרבות מהירה

לתיקן הגרמני יש יכולת התרבות מצוינת מאחר ונקבת התיקן נושאת את הביצים על גופה עד למועד בקיעתם, כך משתפרים הסיכויים שלהם לבקוע ולייצר עוד תיקנים וכך קצב ההתרבות שלהם גדל ובשנה נקבה אחת מייצרת תשעה תיקי ביצים שבכל אחד מהם יש כ- 50 תיקנים. ללא טיפול הדברה נגד תיקנים מתאים, התיקן הגרמני יכול להתרבות עד למצב בו בתוך מספר חודשים נוצרת מושבה ענקית ובה אלפי תיקנים.

הם מסתתרים בין הארונות, בסדקים ופתחים שונים במכשירי החשמל כגון תמי 4, מדיחי כלים, תנורים ועוד, כך שרק בשעה שהם יוצאים לצוד מזון (לרוב כשאנחנו ישנים והבית חשוך) ניתן להבחין בהם והם מצליחים להגיע מבלי שנשים לב כמעט לכל פיסת מזון שנשאיר פתוח ללא השגחה!

מפת עמוד - תוכן עניינים

איפה מתחבאים תיקנים בבית?

הדברת תיקן גרמני חשובה מאוד בכל בית פרטי ובכל מחסן מזון מאחר והתיקן נכנס ויוצא דרך המוצרים שאנחנו מכניסים איתנו הביתה ובאריזות שלהם הוא מסתתר ולכשהיגע יקים מושבה ויתרבה. מקומות המסתור שלו בתוך הבית הם המקומות שבהם יש חיידקים רבים אותם הוא נושא על גופו וכך הוא מזהם את המזון שאנו אוכלים, אלו חיידקים שעין אנושית לא מסוגלת לראות אך הם מזהמים את הסביבה שלנו ועלולים לגרום לבעיות תברואתיות רבות.

תיקן גרמני נוטה להתרבות בחורף לכן בתקופה זו אנו מבחינים בו פחות, אך כאשר יגיע הקיץ, וכבר בזמן חילופי העונות, נבחין בנוכחותו המוגברת, כאשר מתוך פתחי מכשירי החשמל ויתר מקומות המסתור שלו יצאו המון תיקנים שנולדו במקומות המסתור בחורף.

כיצד לאבחן את חומרת המצב?

אנו חייבים להבין שהתיקן הגרמני מנהל אורח חיים קהילתי כאשר מטרתו היא לייצר מושבה שממנה יצמחו ויפרחו מושבות רבות נוספות של תיקנים, לרוב הג’וקים הלא נעימים האלו מגיחים ממקומות המסתור שלהם בלילה ולכן גם לא תמיד נבחין בנוכחותם אך אם אנו רואים אותם בשעות היום זה אומר שיש פה מושבה שהולכת ומתפתחת, בייחוד אם נבחין בג’וקים צעירים או בנקבות שנושאות עימם תיקי ביצים. כל אלו אומרים שיש פה חיי קהילה פעילים ופורים ונדרשת הדברה נגד תיקן גרמני בבית באופן דחוף!

הדברת תיקנים בכמה שלבים

הדברת תיקן גרמני מתבצעת בכמה שלבים כאשר בכל שלב אנו בוחנים את העמידות וכושר ההתנגדות שלו עד לחיסול באופן מושלם והבאה לפתרון הבעיה באופן שידרוש רק תחזוקה שוטפת של טיפול מונע אותו תוכלו לבצע בעצמכם על ידי ההדרכה שהמדבירים שלנו יתנו לכם בסוף הטיפול. ההדברה מתבצעת באמצעות ג’ל מיוחד שמכיל רעלים, שומנים וסוכרים, שמושכים את התיקן לאכול מהם, כך הוא מורעל ומודבר מהמתחם הנגוע.

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

שאלות נפוצות

לא. התיקן הגרמני מוצא מזון שלעתים לא נקלט בעין אנושית, פירורים במגרות ועל הרצפה, סירי בישול וכדומה. ניקיון הבית לא מונע ממנו להסתתר בסדקי הקירות, בתוך החלקים הנסתרים של ארונות המטבח או הבגדים, בין העיתונים ובעוד מקומות שאנו לא נבחין ולכאורה יראו לנו נקיים אך למעשה הם משמשים כבית לג’וקים מהזיקים האלו.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שלתיקן הגרמני יש יכולת לפתח עמידות מול חומרי הדברה ולכן טיפול של הדברת תיקנים חייב להיות יסודי ומקצועי, על ידי חברת הדברה שמכירה את דפוסי ההתנהגות שלו ותוכל להביא לחיסול גמור של כל יושביו וכל המושבות שהם יצרו במרחב הפרטי שלנו.

מחיר הדברה נקבע על פי שילוב של כמה פרמטרים, העיקריים הם גודל שטח הבית וסוג המזיקים שתרצו להדביר. אם יש לבית גינה, או אם תרצו להדביר איזה מחסן מלא בציוד מאובק, גם נתונים אלו ישפיעו על קביעת המחיר להדברה בבית. כדי לקבל מחיר הדברה מדויק, שתואם את המצב הספציפי שלכם, מומלץ לחייג אלינו ולאחר שתענו על כמה שאלות נוכל לתת לכם הערכת מחיר כמו שצריך.

באופן כללי אפשר לומר שטווח המחירים נע באזור של 240 ש”ח לדירת 2 חדרים ועד 300 ש”ח לדירת 5 חדרים. מחיר הדברה לבית פרטי יכול להגיע גם ל 800 ש”ח, במידה ויש גינה וכדומה.
יש סוגי מזיקים מסוימים שעלות ההדברה שלהם קצת יותר יקרה, לדוגמה כיני יונים, קרציות או הדברת פשפש המיטה שדורשת שימוש בקיטור וציוד מיוחד.

הכוונה במונח “הדברה ירוקה” זה שלא נעשה שימוש בחומרי רעל כימיקלים, אך בפועל זה לא מה שקורה בשטח וכמעט כל חברה שמציעה הדברה ירוקה משתמשת בחומרי רעל – אבל בריכוז רעלים מאוד נמוך, בתרכובת הדברה המשלבת חומרים ירוקים בנוסף לחומרי רעל בעלי ריכוז נמוך ולא מסוכן. השיטה הירוקה מתבססת על חומר סינתטי מן הצומח, שבטבעו דוחה חרקים, אך מאחר והוא לא לגמרי יעיל כשמשתמשים בו לבד – מוסיפים גם רעלים בריכוז נמוך וכך מתקבלת תוצאה שנקראת בפי מדבירים “ירוקה”.

חברת גור הדברות מתמחה בהתאמת טיפול הדברה ירוקה לפי סוג המזיק, דרכי הפעולה שלו ואורחות חייו. יש לנו ניסיון של 30 שנים בעבודת שטח אינטנסיבית עם כל סוגי המזיקים ואין לנו ספק שנוכל לספק לכם שירות מקצועי ברמה הכי גבוהה שיש בענף ההדברה בישראל.

צוות המדבירים שלנו משתמש בחומרי הדברה בטוחים ויעילים, כאשר תרכובת ההדברה ואופן ההטמעה במתחם הנגוע מותאמים בהתאמה מלאה עבור כל מקרה ומאפייניו הייחודיים.

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

מחיר הדברת תיקנים

טיפול בריסוס הדברה ירוקה ובג’ל

 • לדירת שני חדרים: 300 – 260 ש”ח
 • לדירת שלשה חדרים: 350 – 290 ש”ח
 • לדירת ארבעה חדרים: 360 – 320 ש”ח

שימו לב – במקרה של הדברת תיקן גרמני בבית עם נגיעות קשה, המחיר יכול לעלות בהתאם.

** הדברה נגד תיקן גרמני יעילה גם לנמלים,
למידע נוסף, לחצו – הדברת נמלים

ריסוס נגד תיקנים בבניין

 • ריסוס לבניין 3 קומות: 300 ש”ח
 • ריסוס לבניין 4 קומות: 340 ש”ח
 • ריסוס לבניין 5 קומות: 390 ש”ח
 • ריסוס לבניין 8 קומות: 550 – 450 ש”ח

שימו לב – הדברה נגד תיקנים לוועד בית כוללת ריסוס חדרי מדרגות, לובי, מקלט, בורות ביוב לאורך הבניין, חדר זבל, חדר גז, ארונות חשמל, וגם את מעטפת הבניין.

שימו לב – כאשר אנו מגיעים להדביר את הבניין כל דייר יוכל ליהנות מהטבה של 20% הנחה עבור הדברת תיקן גרמני בבית.

מחיר הדברת תיקן גרמני ע”י ריסוס

 • מחיר ריסוס לדירת 2 חדרים: 240 ש”ח
 • מחיר ריסוס לדירת 3 חדרים: 260 ש”ח
 • מחיר ריסוס לדירת 4 חדרים: 280 ש”ח
 • מחיר ריסוס לדירת 5 חדרים: 300 ש”ח
 • מחיר ריסוס לבית פרטי: 800 – 300 ש”ח
  (תלוי בגודל הבית והחצר)
גור הדברות

צור קשר..

מחפשים מדביר תיקנים מומלץ להדברה בבית ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

חייגו