הדברת תיקן גרמני

הדברת תיקן גרמני בבית

“תיקן גרמני” הוא אחד המזיקים הנפוצים ביותר בישראל והוא ללא ספק מהווה מפגע תברואתי בכל מקום בו ניתן למצוא מזון. יש לו כושר הישרדות והוא נוטה להתרבות בכל מקום בו מתקיימים תנאים שמאפשרים לו בית גידול, הוא קטן ויש לו את היכולת להסתתר בתוך קרטונים ואריזות כך הוא מתנייד ממקום למקום ומגיע כמעט לכל חלקה טובה שמתקיימים בה חיים ויש בה מזון זמין, הופעת התיקן הגרמני נפוצה בעיקר במטבחים פרטיים, מסעדות, בתי מלון ומחסנים. הדברת תיקן גרמני לרוב תמנע ממנו את הגישה למקומות מועדים לפורענות כמו המטבח, מחסני אוכל, ומוצרי חשמל בהם הוא מסתתר כדי לקבל טמפרטורה נכונה שעוזרת לו להתרבות.

לתיקנים יש יכולת התרבות מהירה

לתיקן הגרמני יש יכולת התרבות מצוינת מאחר ונקבת התיקן נושאת את הביצים על גופה עד למועד בקיעתם, כך משתפרים הסיכויים שלהם לבקוע ולייצר עוד תיקנים וכך קצב ההתרבות שלהם גדל ובשנה נקבה אחת מייצרת תשעה תיקי ביצים שבכל אחד מהם יש כ- 50 תיקנים. ללא טיפול הדברה נגד תיקנים מתאים, התיקן הגרמני יכול להתרבות עד למצב בו בתוך מספר חודשים נוצרת מושבה ענקית ובה אלפי תיקנים. הם מסתתרים בין הארונות, בסדקים ופתחים שונים במכשירי החשמל כגון תמי 4, מדיחי כלים, תנורים ועוד, כך שרק בשעה שהם יוצאים לצוד מזון (לרוב כשאנחנו ישנים והבית חשוך) ניתן להבחין בהם והם מצליחים להגיע מבלי שנשים לב כמעט לכל פיסת מזון שנשאיר פתוח ללא השגחה!

 

איפה מתחבאים תיקנים בבית ?

הדברת תיקן גרמני חשובה מאוד בכל בית פרטי ובכל מחסן מזון מאחר והתיקן נכנס ויוצא דרך המוצרים שאנחנו מכניסים איתנו הביתה ובאריזות שלהם הוא מסתתר ולכשהיגע יקים מושבה ויתרבה. מקומות המסתור שלו בתוך הבית הם המקומות שבהם יש חיידקים רבים אותם הוא נושא על גופו וכך הוא מזהם את המזון שאנו אוכלים, אלו חיידקים שעין אנושית לא מסוגלת לראות אך הם מזהמים את הסביבה שלנו ועלולים לגרום לבעיות תברואתיות רבות.

תיקן גרמני נוטה להתרבות בחורף לכן בתקופה זו אנו מבחינים בו פחות, אך כאשר יגיע הקיץ, וכבר בזמן חילופי העונות, נבחין בנוכחותו המוגברת, כאשר מתוך פתחי מכשירי החשמל ויתר מקומות המסתור שלו יצאו המון תיקנים שנולדו במקומות המסתור בחורף.

 

כיצד ניתן לאבחן את חומרת המצב ?

אנו חייבים להבין שהתיקן הגרמני מנהל אורח חיים קהילתי כאשר מטרתו היא לייצר מושבה שממנה יצמחו ויפרחו מושבות רבות נוספות של תיקנים, לרוב הג’וקים הלא נעימים האלו מגיחים ממקומות המסתור שלהם בלילה ולכן גם לא תמיד נבחין בנוכחותם אך אם אנו רואים אותם בשעות היום זה אומר שיש פה מושבה שהולכת ומתפתחת, בייחוד אם נבחין בג’וקים צעירים או בנקבות שנושאות עימם תיקי ביצים. כל אלו אומרים שיש פה חיי קהילה פעילים ופורים ונדרשת הדברה נגד תיקן גרמני בבית באופן דחוף!

 

** למידע אודות סוגי ג’וקים נוספים, לחצו – הדברת ג’וקים

 

בית נקי מונע פגיעה וצורך של הדברת תיקנים ?

לא. התיקן הגרמני מוצא מזון שלעתים לא נקלט בעין אנושית, פירורים במגרות ועל הרצפה, סירי בישול וכדומה. ניקיון הבית לא מונע ממנו להסתתר בסדקי הקירות, בתוך החלקים הנסתרים של ארונות המטבח או הבגדים, בין העיתונים ובעוד מקומות שאנו לא נבחין ולכאורה יראו לנו נקיים אך למעשה הם משמשים כבית לג’וקים מהזיקים האלו. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שלתיקן הגרמני יש יכולת לפתח עמידות מול חומרי הדברה ולכן טיפול של הדברת תיקנים חייב להיות יסודי ומקצועי, על ידי חברת הדברה שמכירה את דפוסי ההתנהגות שלו ותוכל להביא לחיסול גמור של כל יושביו וכל המושבות שהם יצרו במרחב הפרטי שלנו.

הדברת תיקנים בכמה שלבים

הדברת תיקן גרמני מתבצעת בכמה שלבים כאשר בכל שלב אנו בוחנים את העמידות וכושר ההתנגדות שלו עד לחיסול באופן מושלם והבאה לפתרון הבעיה באופן שידרוש רק תחזוקה שוטפת של טיפול מונע אותו תוכלו לבצע בעצמכם על ידי ההדרכה שהמדבירים שלנו יתנו לכם בסוף הטיפול. ההדברה מתבצעת באמצעות ג’ל מיוחד שמכיל רעלים, שומנים וסוכרים, שמושכים את התיקן לאכול מהם, כך הוא מורעל ומודבר מהמתחם הנגוע.

 

פנו לקבלת ייעוץ ממדביר מומחה

לקבלת ייעוץ חינם בנושא הדברת תיקנים לחצו כאן או התקשרו לטלפון 054-3964646, צוות המדבירים שלנו ישמח לענות על כל השאלות שלכם ולהציע לכם מגוון פתרונות להדברת תיקן גרמני בבית באופן יעיל, מקצועי וזול.

 

סרטון שמראה הדברת תיקנים בביוב של בניין ממנו התיקנים הגיעו לבתים של הדיירים

 

 

⊗  הדברת עכברים  ⊗  הדברת חולדות  ⊗  הדברה ירוקה  ⊗  הדברת נמלים  ⊗  הדברת תיקנים  ⊗  הדברת דבורים  ⊗  פרעושים בבית  ⊗  הדברת צרעות  ⊗  ריסוס נגד פרעושים  ⊗  לוכד עכברים  ⊗  לוכד חולדות  ⊗  הדברת פשפשים במיטה  ⊗  ריסוס לבית  ⊗  הדברת נמלים בבית  ⊗  הדברת מכרסמים  ⊗  הדברת טרמיטים  ⊗  ריסוס נגד ג’וקים  ⊗  הדברת פרעושים  ⊗  הדברת מזיקים בביוב  ⊗  מדביר בתל אביב  ⊗  הדברה בגג  ⊗ נמלים במטבח  ⊗  הדברות תיקן גרמני בג’ל  ⊗  הדברה לחרקים בגינה  ⊗  כיני יונים  ⊗  הדברת עש ⊗  ריסוס ירוק  ⊗  ריסוס נגד נמלים  ⊗  הדברה ברחובות  ⊗  הדברה בראשון לציון  ⊗  הדברה חולון  ⊗  הדברה בנס ציונה  ⊗  הדברה בגבעתיים  ⊗  הדברה בפתח תקווה  ⊗  הדברה בצפון  ⊗  הדברה בתל אביב  ⊗  הדברה ברמת גן  ⊗  הדברה במרכז  ⊗

 

 

מחיר הדברת תיקנים

 

הדברה ירוקה נגד תיקנים

טיפול בריסוס ירוק ובג’ל

 

לדירת שני חדרים : 300 – 260 ש”ח

לדירת שלשה חדרים : 350 – 290 ש”ח

לדירת ארבעה חדרים : 360 – 320 ש”ח

שימו לב במקרה של הדברת תיקן גרמני בבית עם נגיעות קשה, המחיר יכול לעלות בהתאם

** הדברה נגד תיקן גרמני מסוג זה יעילה גם נגד נמלים, למידע – הדברת נמלים

 

מחיר הדברת תיקן גרמני ע”י ריסוס


דירה עם 2 חדרים : 240 ש”ח

דירה עם 3 חדרים : 250 ש”ח

דירה עם 4 חדרים : 280 ש”ח

דירה עם 5 חדרים : 300 ש”ח

ריסוס נגד תיקנים בבית קרקע : 800 – 300 ש”ח (תלוי בגודל הבית והחצר)

 

ריסוס נגד תיקנים בבניין קומות


ריסוס לבניין 3 קומות : 300 ש”ח

ריסוס לבניין 4 קומות : 340 ש”ח

ריסוס לבניין 5 קומות : 390 ש”ח

ריסוס לבניין 8 קומות : 550 – 450 ש”ח

 

שימו לב הדברה נגד תיקנים לוועד בית כוללת ריסוס חדרי מדרגות, לובי, מקלט, בורות ביוב לאורך הבניין, חדר זבל, חדר גז, ארונות חשמל, וגם את מעטפת הבניין.
שימו לב כאשר אנו מגיעים להדביר את הבניין כל דייר יוכל ליהנות מהטבה של 20% הנחה עבור הדברת תיקן גרמני בבית.

 

 

מחפשים מדביר תיקנים מומלץ להדברה בבית ?

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון מספר 2031.
חשוב לציין – בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

 

למידע נוסף בנושא הדברת תיקניםלחצו כאן

הדברה בתל אביב