fbpx

הדברת עש

כיום ניתן לעשות הדברת עש בבית רק על ידי ריסוס או שימוש בחומרי ג’ל להדברה ירוקה. בעבר היה נהוג לעשות הדברה נגד עש באמצעות אבוקת עשן, אך שימוש זה הוצא מחוץ לחוק על ידי המשרד להגנת הסביבה מאחר והוא עלול להיות מסוכן לשימוש לא מבוקר בתוך הבית. קיימים מספר סוגים של עש כאשר הבולטים והמוכרים ביותר הם עש הבגד ועש המחסן, הבעיה המרכזית הנגרמת מעש היא למעשה הנזקים שגורמים הזחלים שניזונים מפירות, צמר, קטניות וחומרים אורגניים נוספים אותם ניתן למצוא בשפע בכל בית.

טיפול ומניעה לטווח ארוך

הדברת עש צריכה להתבצע על ידי חברת הדברה מקצועית שיודעת לטפל בבעיה באופן שימנע מהעש לחזור ולהתקיים במרחב הביתי, לעש יש נטייה להתפשט וכך הוא גורם נזקים רבים לבגדים ולמזון. העש יודע ליצר חורים בחומרים שעומדים בינו ובין הדברים שמהם הוא ניזון ולכן קשה מאוד למנוע ממנו יצירת נזק רק על ידי איטום ושמירה על ניקיון. העש דורש הדברה מקצועית!

נזקי עש בבית

את הנזק העש גורם כאשר הוא בשלב הזחל ולא כשהוא מעופף. הזחל נמצא בחיפוש אחר פירות, ריקבון ואפילו כותנה, צמר וקמח, הוא יחפש שקיות סגורות בהן הוא יפתח מעבר כדי להיכנס לבפנים ולהטיל בהן את הביצים שלו, בעין לא מקצועית יהיה קשה מאוד להבחין בביצי העש שנמצאים בתוך המוצרים ולכן נושא זה חשוב ודורש הדברה וטיפול מונע.

לעש יש גם שימושים חיוביים כגון תולעת המשי שתורמת באופן ישיר לאדם בייצור חוטי משי המשמשים ליצור בד וכמו כן זחלי העש מהווים מרכיב חשוב באיזון האקולוגי של הטבע, לכן חשוב מאוד להשתמש בהדברה ירוקה שתחסל את הבעיה הנגרמת לנו ומפריעה לקיום אורח חיים תקין ומלא מבלי להפריע לטבע להתנהל ולהתקיים באופן הטבעי שלו.

עש המזון או הקמח
עש המזון
עש הטיח בונה הנרתיק
עש בונה הנרתיק
עש הבגדים תמונה לזיהוי
עש הבגד
מפת עמוד - תוכן עניינים

עש המזון

עש המזון הוא ללא ספק סוג העש שהכי לא תרצו לפגוש אצלכם בבית. הסיבה לכך פשוטה – ברגע שהבחנתם בו, זה אומר שהוא כבר נמצא אצלכם בתוך אריזות המזון והסיכוי שאכלתם ביצים, זחלים או קורים שלו – גבוה. לא תאמינו לאיזה אריזות עש המזון מסוגל לחדור, מבלי שבכלל תשימו לב. המזון החביב עליו ביותר זה אבקות להכנת קינוחים – פודינג, אבקת אינסטנט להכנת עוגות, מלבי וכדומה, אך מעבר לדברים המתוקים הוא בהחלט ישמח לחדור גם לאריזות קטניות כמו פסטה, אורז וכדומה.

אם הבחנתם בפרפרי עש עפים באזור המטבח, בעיקר בשעות הערב או כשאתם מדליקים את האור במטבח באמצע הלילה, זה אומר שהעש מחפש את דרכו אל תוך אריזות המזון במטבח שלכם – ויכול להיות שזה עוד לא מאוחר ועל ידי טיפול הדברת עש מקצועי תוכלו להימנע מעגמת הנפש והגועל שכרוך במציאת מזון נגוע בעש.

מזון נגוע בעש

את המזון הנגוע נוכל לזהות על ידי קורים שהעש טווה בתוך אריזות המזון, שם הוא מטיל ביצים בתקווה שאלו יבקעו והזחלים יוכלו ליהנות מיד ממזון נגיש ומהיר שיעזור להם להפוך מזחלים לפרפרי עש מזון בוגרים. עין מקצועית תוכל גם לזהות חורים באריזות המזון הנגועות, אך מדובר בחורים מאוד קטנים שאין סיכוי שתצליחו לזהות לבד.

שימו לב – עש המזון יכול לחדור גם אריזות מפלסטיק קשיח, אז אל תחשבו שאתם מוגנים אם אתם שומרים אוכל מאוחסן בקופסאות פלסטיק במזווה. הדרך היחידה למנוע חדירה של עש למזון היא על ידי אחסון בצנצנות זכוכית, או על ידי שמירת המזון במקרר.

עש הבגדים

אחד התנאים שנדרשים לעש הבגדים הוא חושך, בלי חושך הוא לא יכול להתקיים. בתוך ארון הבגדים הוא מוצא את כל התנאים שמאפשרים לו הישרדות וקינון מוצלח, כאשר הזחל אוכל את בדי הבגדים בארון וכך מצליח להתפתח לשלב בו הוא הופך מזחל לפרפר. ברגע שהוא הופך לפרפר הוא מתחיל בחיפוש אחר בני זוג לזיווג אך הוא לא יתעופף רחוק מאזור הארון כי את הביצים שלו הוא צריך להטיל קרוב לבגדים כדי להבטיח את הישרדות הזחלים, שיהפכו גם הם לפרפרי עש וימשיכו את השושלת.

איך תדעו אם יש לכם עש הבגד בארון?

כמו כל מזיק, ברוב המקרים נבחין בו רק כאשר הוא גורם נזק. במקרה של עש הבגד את הנזק גורמים הזחלים, כשהם אוכלים את הבדים של הבגדים בארון וגורמים לחורים קטנים שאי אפשר לפספס. בשלב הבוגר של עש הבגד, כשהוא הופך לפרפר, הוא לא ממש גורם לנזקים – חוץ מזה שהוא אחראי על הטלת הביצים שמהן בוקעים הזחלים שאוכלים את הבגדים.

מדביר עש מנוסה יוכל למצוא עוד סימנים להימצאותו של עש הבגדים בבית, בין אם זה שאריות של המעטפת שהגולם משאיר כאשר הוא הופך לפרפר, ובין אם זה קורים או אפילו פרפרי עש מתים באזור הנגוע. אם מצאתם בגדים עם חורים קטנים או אם הבחנתם בפרפרי עש מתים באזור ארון הבגדים, או בפרפר עש חי שמסתתר בפינה חשוכה מאחורי או מעל הארון, הזמינו מיד מדביר עש מקצועי כדי לחסל את הנגיעות לפני שהיא מתפשטת לעוד מקומות בארון ובבית.

עש בונה הנרתיק

בשונה משני סוגי העש הקודמים, עש בונה הנרתיק לא מחפש את ארון הבגדים שלכם וגם לא את המזון במטבח, הוא מחפש קירות. כל קיר יעשה את העבודה עבור עש בונה הנרתיק ונוכל למצוא אותו הרבה על קירות בכניסה לבניינים ישנים, או על כל קיר שלא עובר ניקיון והוא יכול לבנות עליו את הנרתיק שממנו יבקע הזחל ללא חשש לפגיעה.  סוג עש זה ניזון מהטיח שעל הקיר, אך הוא יכול לאכול גם סוגי בד מסוימים כמו צמר.

אם הוא בנה את הנרתיק על קיר בתוך הבית, הוא כנראה לקח בחשבון שיש אצלכם שטיח שממנו הזחל יכול לאכול במידה והנרתיק נפל מהקיר.  כדי לספק טיפול הדברת עש נגד בונה הנרתיק נצטרך לבצע ריסוס לבית כולו, בשונה ממקרה של עש הבגד או עש מזון, שעבורם ניתן להסתפק בטיפול הדברה ממוקד ספציפית רק לאזור הנגוע.

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

שאלות נפוצות על עש

העש מגיע ממשפחת הפרפראים, כל חרק שמגיע ממשפחה זו ואינו פרפר מוגדר כעש, זה אומר שקיימים מעל מאה אלף סוגים שונים של עש בעולם. העש פעיל בעיקר בלילה ורוב סוגי העש גורמים נזקים כבדים לחקלאות כאשר שני הסוגים שציינו (עש הבגד ועש המחסן) גורמים נזק לבתים פרטיים במוצרים המשמשים אותנו באופן יום יומי ללבוש ומזון.

 • סימני חירור על הבגדים
 • הימצאותם של גלמים, זחלים או פרפרים בארון הבגדים
 • מציאת שאריות שמעידות על הימצאותו של העש כגון קורים, נשלים, פקעות וכדומה
 • חיפוש במקומות המוסתרים היטב שם העש דוגר כדי להימנע מאור
 • העש משתמש בבדי הבגדים כדי לטוות נרתיק מאותם סיבים שהוא מוצא בבגדים, הנרתיק משמש לו הסוואה ומקום מחסה
 • נבחין בקורים לבנים שלרוב ימצאו בתוך שקיות המזון הסגורות או הפתוחות
 • הימצאותם של זחלים ופרפרים בתוך המוצרים במחסן
 • סימני כרסום על גבי אריזות האוכל
 • ריח מוזר בקמח שבא במגע עם העש
 • זיהוי חורים קטנים בשקיות של קטניות מסוגים שונים
 • עש בונה הנרתיק נמצא על הקירות בכל אזורי הבית
 • עש זה ניזון מטייח בקיר ולכן נוכל לראות חורים קטנים בטייח
 • עש בונה הנרתיק ניזון גם משטיחים בהם הוא עושה חורים קטנים
 • גם בדים וצמר יהיו מזון עבורו מבין רהיטי הבית
 • כדי למגר את עש בונה הנרתיק צריך לעשות הדברה נגד עש בכל הבית

חברת גור הדברות מתמחה בהתאמת טיפול הדברה נגד עש בהתאמה אישית לדרכי הפעולה שלו ואורחות חייו, בשימוש חומרי הדברה ירוקה. יש לנו ניסיון של 30 שנים בעבודת שטח אינטנסיבית עם כל סוגי המזיקים ואין לנו ספק שנוכל לספק לכם שירות מקצועי ברמה הכי גבוהה שיש בענף ההדברה בישראל.

צוות המדבירים שלנו משתמש בחומרי הדברה בטוחים ויעילים, כאשר תרכובת ההדברה ואופן ההטמעה במתחם הנגוע מותאמים בהתאמה מלאה עבור כל מקרה ומאפייניו הייחודיים.

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

מחיר הדברת עש

הדברה נגד עש בונה הנרתיק

 • הדברה נגד עש לדירת 2 חדרים: 260 ש”ח
 • הדברה נגד עש לדירת 3 חדרים: 280 ש”ח
 • הדברה נגד עש לדירת 4 חדרים: 290 ש”ח
 • הדברה נגד עש לדירת 5 חדרים: 300 ש”ח

שימו לב – תוכלו לקבל גם ריסוס נגד ג’וקים ונמלים בתוספת תשלום של 40 ש”ח בלבד!

ריסוס נגד עש המזון

 • מחיר הדברת עש המזון: 290 ש”ח

– עבור הדברת עש המזון במטבח ובאזור הסלון.

ריסוס נגד עש הבגדים

 • מחיר הדברת עש הבגדים: 360 – 290 ש”ח

– עבור הדברת עש הבגדים בחדרים ובארונות.

הדברה משולבת

 • מחיר הדברה משולבת נגד עש המזון + עש הבגד: 350 ש”ח

– טיפול הדברה בכל אזורי הבית הנגועים.

גור הדברות

צור קשר..

מחפשים מדביר מומלץ להדברת עש במחירים זולים?

הדברת עש המחסן ועש הבגד דורשת חברת הדברה מקצועית,
גור הדברות מתמחים במתן פתרונות ירוקים למיגור והדברה של העש מהמרחב הפרטי.
התקשרו עוד היום וצוות המדבירים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

צוות המדבירים שלנו ישמח לענות על כל השאלות שלכם
ולהציע לכם מגוון פתרונות להדברת עש באופן יעיל, מקצועי וזול.

חייגו