fbpx

הדברת מזיקים

הדברת מזיקים - מידע כללי

פעולת הדברה נעשית על מנת להרחיק או להרוג מזיקים מאזורי המחיה של האדם או מגידולי המזון שהאדם צורך. הדברת מזיקים נעשית גם נגד צמחים ועשבים שוטים בלתי רצויים, שמפריעים לגידולים שכן רצויים, או כנגד סוגים שונים של חיידקים, חרקים, ובעלי חיים שונים ומגוונים שמפריעים לפעולה אותה האדם רוצה לבצע ביעילות.

הדברת מזיקים יכולה להתבצע נגד ציפורים שמזיקים לחקלאות או למרחב הביתי של האדם, וכמו כן גם נגד חרקים מסוגים שונים ומגוונים. הסוג הפופולרי והנפוץ ביותר של הדברת מזיקים הוא הדברת חרקים ולרוב פעולת הדברה זו נעשית בתוך הבית או בסביבתו הקרובה כדי למנוע את נגישות החרקים אל תוך הבית ואל סביבת המחיה של האדם ובני ביתו.

חומרי הדברה נגד מזיקים

באופן כללי כשמדברים על חומרי הדברה נגד מזיקים, מתכוונים לסוגים שונים של רעל שמשמש כדי לקטול או להרחיק מזיקים, אך מכיוון שאותם חומרי הדברה רעילים יכולים להזיק ולפגוע גם בבעלי חיים נוספים, אותם אין כוונה להרחיק או לקטול, כיום ישנן שיטות הדברה ירוקה רבות ומגוונות והן כוללות שימוש בחומרי הדברה סינתטיים (לא רעילים בכלל), או חומרי הדברה ירוקה שמשלבים חומר סינתטי, לא רעיל, יחד עם חומרי הדברה רעילים במינון וריכוז נמוך מאוד.

התערובת הסופית נחשבת לבעלת ריכוז רעלים נמוך מאוד והיא איננה מהווה סיכון של הרעלה לאדם ולבעלי החיים השונים שחיים בסביבתו.

לחומרי ההדברה הרעילים ישנה תכונה מאוד מסוכנת – הם נספגים בשטח ונשארים בו למשך זמן רב, כך שאין לדעת מתי יגיע ילד קטן או בעל חיים קטן שעלול להיפגע מהם. כתוצאה מכך נקבעו בחוק נהלים מאוד ברורים וחד משמעיים לשימוש בחומרי הדברה רעילים. חברות הדברה מחויבות להעסיק אך ורק מדבירים מוסמכים בעלי היתר הדברה מהמשרד להגנת הסביבה, לאחר שאלו עברו הכשרה מקצועית וקיבלו הסמכה לשימוש בחומרי הדברת מזיקים שונים.

מפת עמוד - תוכן עניינים

הדברת מזיקים בבית

סוגי המזיקים הנפוצים ביותר במרחב הביתי הם: ג’וקים מסוגים שונים (תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, מקקים, ועוד..), יתושים, זבובים, עכבישים, הדברת מכרסמים (לרוב מדובר בעכברים וחולדות), ועוד חרקים שונים שרוב האנשים לא מכירים אותם בשמם כמו דג הכסף ועוד…

הדברת מזיקים בבית פרטי חייבת להיעשות על ידי מדביר מוסמך ומקצועי, שיודע לתת מענה רחב כדי להביא לפתרונות הדברה יעילים שיחזיקו מעמד לאורך זמן! לדוגמה: יתושים חייבים מקורות מים זמינים, בהם הם יטילו את הביצים וכך יתרבו לכדי מטרד שמצריך טיפול הדברה.

חברת הדברה מומלצת

חברת הדברה שתבצע ריסוס לבית או ריסוס לגינה, אך לא תזהה את מקור הבעיה, אמנם תחסל את הופעת המזיקים בטווח הזמן הקרוב, אך לאחר זמן מה, כשהשפעת הריסוס תתפוגג, היתושים יחזרו להטריד את יושבי הבית ותידרש פעולת הדברת מזיקים פעם נוספת.

כמו כן, במקרים של הדברת נמלים בבית, מעבר לפעולת הדברה נקודתית שתביא לחיסול הקן וכל הנמלים שיושבות בו, נדרשת פעולת איטום של סדקים וחריצים שמאפשרים לנמלים את הגישה למרחב הביתי.

שיטות הדברה ירוקות לבית

מסיבות אלו שיטות רבות ומגוונות של הדברה ירוקה תפסו תאוצה והפכו לפופולריות מאוד בקרב משקי הבית בישראל ובעולם כולו. הדברה ירוקה יכולה להתבצע על ידי ריסוס ירוק, ריסוס בחומרי הדברה שמשלבים תערובת של חומר סינתטי יחד עם חומר רעיל בריכוז נמוך מאוד, או על ידי סוגים שונים של ג’ל הדברה ומגוון תכשירים שונים שפותחו בשנים האחרונות ומהווים פתרונות יעילים להדברה ירוקה בבית או בחצר.

לעתים, תלוי בסוג המזיקים אותם נרצה להדביר, הדברה ביולוגית יכולה להתאים גם למשק הבית של האדם הפרטי, דבר שנעשה בעיקר על ידי השימוש בחיידקים שונים שמחסלים את המזיקים ולא מהווים טרחה או מטרד לבני הבית, לרוב מדובר במזיקים שתוקפים עצי פרי או פרחים בגינה של בית פרטי. לדוגמה: כאשר הצמחים בגינת הבית מקבלים נגע של כינמת, ישנם סוגים שונים של חיידקים שלא מזיקים לצמחים אך בהחלט אוכלים את הכינמת שבה הצמחים נגועים.

הדברה ביולוגית

ישנה אפשרות ירוקה לגמרי לביצוע הדברת מזיקים באופן ביולוגי. המונח “הדברה ביולוגית” מתייחס לשימוש טבעי בבעלי חיים שמהווים אויב טבעי לאותם מזיקים שנרצה להדביר. לדוגמה: חתול הוא מדביר ביולוגי טבעי נגד מכרסמים מכל הסוגים. השימוש בשיטות הדברה ביולוגית נפוץ מאוד כיום בשטחים חקלאיים, שם סוגים שונים של ציפורים מחסלים באופן ביולוגי טבעי את המכרסמים שפוגעים ביבול ובתוצרת החקלאית.

כאשר מתייחסים להדברת מזיקים באזור ביתי, השיטות של הדברה ביולוגית פחות נפוצות, הן מפאת אורך הזמן שלוקח לשיטות הדברה ביולוגית להביא להדברת המזיקים, והן מפאת היכולת לתחזק בעל חיים מסוג אחד כדי להדביר בעל חיים מסוג אחר.

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

עמידות חומרי ההדברה

סיבה נוספת לכך שהדברת מזיקים באופן עצמאי הרבה פחות יעילה מביצוע הדברת מזיקים על ידי חברת הדברה מקצועית ומוסמכת, היא עמידות חומרי ההדברה לשגרת היום יום הביתית. חומרי הדברה ביתיים, שנמכרים לצרכן הפרטי ללא צורך בהיתר והכשרה מקצועית, לא יהיו עמידים בפני מים ופעולות ניקיון בסיסיות שנעשות בבית בשגרה השוטפת.

לעומת זאת, חומרי ההדברה שבהם משמשים מדבירים מוסמכים, הם חומרי הדברה בעלי עמידות גבוהה והם יחזיקו מעמד לאורך זמן, בנוסף לעובדה הברורה שאותו מדביר ישתמש בהם במיקום הנכון ובאופן הראוי כדי להביא לפעולת הדברת מזיקים יעילה ולמיגור המזיקים מהאזור באופן קבוע.

הדברת מזיקים באופן עצמאי

ישנם מוצרים רבים ומגוונים שמאפשרים פעולות הדברת מזיקים עצמאית בבית. היתרון בכך הוא שניתן למגר את הופעת המזיקים בבית באופן נקודתי ומיידי, אך החיסרון הגדול והברור בכך הוא שפעולות הדברה אלו מחזיקות מעמד לכמה ימים בלבד! חומרי הדברת מזיקים שנמכרים לצרכן הפרטי הם חומרי הדברה פחות יעילים, זאת לאור הסכנה שמצויה בחשיפה ושימוש לא נכון של חומרים רעילים להדברה על ידי אדם שלא הוסמך לשימוש בהם.

חברות הדברה משתמשות בחומרי הדברת מזיקים יעילים הרבה יותר מאלו שתוכלו להשיג כדי לבצע הדברה עצמאית בבית. בנוסף לכך – לאדם הפרטי אין את הידע, הניסיון וההיכרות עם אורחות החיים של המזיקים השונים, לעומת זאת מדביר מקצועי ידע לזהות את המקור שממנו מגיעים המזיקים לבית, וכך להתאים גם את פעולת ההדברה וגם את פעולות הטיפול המונע שימנעו מהמזיקים השונים את הגישה לבית ולסביבתו הקרובה.

שאלות נפוצות

כיצד תוודאו שאתם מזמינים הדברה לבית אצל מדביר מומחה שיבצע עבודה איכותית? התשובה פשוטה. עליכם להזמין מדבירים המתמחים בסוג המזיקים הספציפי שנמצא במתחם הנגוע. מדביר חולדות ידע ללכוד מכרסמים ולחסום את הגעתם שוב למקום, מדביר דבורים ידע לזהות היכן ממוקם הקן כדי לטפל בו באופן נכון.

מדביר ג’וקים ידע לזהות אם זה תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, תיקן מערות מצרי או סוג אחר של ג’וקים. מדביר פשפשים ידע לזהות אם מדובר בפשפש המיטה, בפרעושים או בסוג אחר של חרקים קטנים, והוא ידע גם להתאים טיפול הדברה נגד פשפש המיטה, פרעושים, עכבישים או כל חרק אחר שנמצא אצלכם בבית.

מחיר הדברה נקבע על פי שילוב של כמה פרמטרים, העיקריים הם גודל שטח הבית וסוג המזיקים שתרצו להדביר. אם יש לבית גינה, או אם תרצו להדביר איזה מחסן מלא בציוד מאובק, גם נתונים אלו ישפיעו על קביעת המחיר להדברה בבית. כדי לקבל מחיר הדברה מדויק, שתואם את המצב הספציפי שלכם, מומלץ לחייג אלינו ולאחר שתענו על כמה שאלות נוכל לתת לכם הערכת מחיר כמו שצריך.

באופן כללי אפשר לומר שטווח המחירים נע באזור של 240 ש”ח לדירת 2 חדרים ועד 300 ש”ח לדירת 5 חדרים. מחיר הדברה לבית פרטי יכול להגיע גם ל 800 ש”ח, במידה ויש גינה וכדומה.
יש סוגי מזיקים מסוימים שעלות ההדברה שלהם קצת יותר יקרה, לדוגמה כיני יונים, קרציות או הדברת פשפש המיטה שדורשת שימוש בקיטור וציוד מיוחד.

למידע מורחב בנושא מחירי הדברה,
בקרו בעמוד: מחירון הדברה

חברת גור הדברות מתמחה בהתאמת טיפול הדברה ירוקה לפי סוג המזיק, דרכי הפעולה שלו ואורחות חייו. יש לנו ניסיון של 30 שנים בעבודת שטח אינטנסיבית עם כל סוגי המזיקים ואין לנו ספק שנוכל לספק לכם שירות מקצועי ברמה הכי גבוהה שיש בענף ההדברה בישראל. צוות המדבירים שלנו משתמש בחומרי הדברה בטוחים ויעילים, כאשר תרכובת ההדברה ואופן ההטמעה במתחם הנגוע מותאמים בהתאמה מלאה עבור כל מקרה ומאפייניו הייחודיים.

 

מעבר לשירותי הדברה לבתים פרטיים ודירות, החברה מעניקה גם שירותי הדברה לעסקים ומחסני מזון, מסעדות, אולמות אירועים, משרדים, מנהלי אחזקה של בניינים ומוסדות, וועדי בית, גופים מוניציפליים ועוד, תוך הקפדה על שימוש באמצעי הדברה ירוקה ודגש גדול על שמירת הסביבה. אנו מתחייבים להעניק לכל לקוחותינו אחריות מלאה בכל עבודת הדברה – בהתחייבות למחירי הדברה הזולים ביותר שתמצאו לעבודת הדברה מקצועית ואיכותית.

בכל הדברה המועד נקבע בתיאום עם לוח הזמנים של הלקוח, בהתאם לתנאים שנדרשים לקיום ההדברה בצורה הטובה ביותר, תוך השתדלות רבה לגמישות בכל המצטרך לנוחיותכם.

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

הדברת מכרסמים

המכרסמים הם יונקים והם נחשבים למזיקים שגורמים הכי הרבה נזק לרכוש בבית. פעמים רבות חולדות או עכברים יכולים גם לשאת בגופם מחלות שונות שמהוות מפגע תברואתי וסיכון ממשי לבני האדם ולחיות המחמד הביתיות.

בעבר נהגו להשתמש בחמרי רעל עכברים כדי להדביר עכברים או חולדות בבית, אך כתוצאה ממקרים רבים של הרעלה לבני אדם ובעיקר לחיות מחמד ביתיות, כיום כבר לא נהוג להשתמש ברעל נגד עכברים באופן עצמאי ולא מבוקר.

גם חברות הדברה שמתמחות בהדברת חולדות או הדברת עכברים לא מרבות להשתמש ברעל נגד חולדות או עכברים, זאת לאור העובדה שהמכרסמים הם יונקים בעלי עמידות גבוהה לרעל ועל מנת לבצע הדברת מכרסמים יעילה נדרשת כמות רעל גדולה שעלולה להוות סיכון ממשי לילדים וחיות מחמד.

הדברה מקצועית ואחראית

חברות הדברה ישתמשו ברעל נגד חולדות ועכברים בצורה מאוד מבוקרת ונקודתית, אך ורק במקומות שאליהם אין נגישות קלה לאלו שעלולים להיפגע מאותו הרעל שיועד למכרסמים. לדוגמה: פתחי ביוב בקרבת הבית, מחילות תת קרקעיות שנמצאות באזור החיצוני של הבית וכדומה.

סיבה נוספת לכך שהשימוש ברעל נגד חולדות ועכברים נמצא פחות יעיל ופופולרי, היא חוסר הידיעה המוחלטת בנוגע למקום שבו אותם מכרסמים ימצאו את מותם! חולדה בבית שצרכה רעל עלולה למות בתוך מחילות בקיר או בצינורות האינסטלציה ומהר מאוד היא תעלה ריח מצחין של ריקבון הפגר, דבר שיצריך מבעלי הבית הזמנת בעלי מקצוע בעלות יקרה מאוד כדי לפרק את הקונסטרוקציה ולייצר נגישות למקום הפגר של החולדה או העכבר, וכמובן להרכיב את הכל חזרה לאחר פינוי הפגר של אותו מכרסם שמת.

סכנת הרעל לבעלי חיים נוספים

השימוש ברעל נגד מכרסמים הוא אף פעם לא בטוח ב 100%. גם אם אותו עכבר או חולדה מצאו את מותם במקום רחוק מהבית, ישנם בעלי חיים בעלי כישורים וגמישות שיכולים להגיע אל הפגר ואף לאכול ממנו וכתוצאה מכך להיות מורעלים בעצמם. לרוב מדובר בסכנה לחתולים, אך מאחר והחתול הוא חיה חכמה ולמרות הסקרנות הרבה שלה היא גם יודעת להיזהר מסיכונים מיותרים, ישנם מקרים רבים שבהם החתול יוצא את הפגר של העכבר או חולדה למקום נגיש ולאחר שיבין שעדיף שלא יאכל מאותו פגר הוא ישאיר אותו במקום החשוף ואז חיות אחרות יכולות להגיע אל הפגר ולקבל הרעלה ממנו.

  • למאמרי תוכן ומידע נוסף בנושאים שונים בתחום הדברת מזיקים – לחצו כאן

הדברה אלקטרונית

הענף של הדברת מזיקים הפך חשוב ובעל ערך לכל בעל בית, כתוצאה מכך ישנם פיתוחים והמצאות שונות ומגוונות לביצוע הדברת מזיקים באופן בטוח, יעיל וזול. אחד מהחידושים הללו היא שיטת הדברה אלקטרונית לבית. הדברה אלקטרונית נעשית באמצעות מכשירים אלקטרונים שמייצרים פעולה שגורמת הרחקת מזיקים מהמתחם.

לדוגמה: בעלי חיים כגון חתולים רגישים מאוד לתדרים מסוימים של קול. ישנם מכשירים אלקטרוניים שמייצרים צליל קול בתדר שהאדם לא מסוגל לשמוע, ולכן זה לא מהווה עבורו מטרד, אך אותו צליל צורם באוזני החתולים ולכן הם מיד יתפנו מהאזור וילכו למקום שבו לא שומעים את אותו צליל.

ישנם גם מכשירים דומים שמשמשים להדברת מכרסמים באופן אלקטרוני דומה. ישנה גם הדברה מסוג מכאני והיא נוגעת בכל התחום של מלכודות, אך כיום ישנם מוצרים חדישים שמצליחים לשלב את השימוש בהדברה מכנית עם הדברה אלקטרונית וכך להביא לתוצאות מאוד יעילות של הדברת מזיקים מסוגים שונים.

הדברת מזיקים בריסוס

אחת משיטות ההדברה הפופולריות והנפוצות ביותר היא הדברת מזיקים באמצעות ריסוס. חשוב להבין שהמילה ריסוס מצביעה אך ורק על אופן הביצוע של פעולת ההדברה, ולא על החומר שבו המדבירים משתמשים. ישנם חומרי הדברה שונים ומגוונים וכמעט את כולם ניתן לפזר במרחב באמצעות ריסוס.

חברת הדברה מקצועית תדע להתאים את חומרי הריסוס לאותם מזיקים שצריך להדביר, וכמו כן לבצע את פעולת הריסוס במוקדים הרלוונטיים שיביאו למיגור והרחקת המזיקים מהמתחם. הדברה באמצעות ריסוס נמצאה יעילה מאוד מאחר ופיזור חומרי ההדברה על ידי ריסוס גורם להם להתפזר ולהגיע למקומות שבהם אין יד האדם משגת.

יעילות הריסוס

באמצעות ריסוס ניתן לפזר חומר הדברה בתוך סדקים בקיר, פתחים ומעברים צרים, מתחת למשטח דק מעץ, בתוך פתחי אינסטלציה, בתוך פתחי ביוב, ובעוד מקומות שללא הריסוס לא היה ניתן לפזר בהם את חומרי ההדברה באופן יעיל וממוקד שיביא להדברת המזיקים מהאזור. חברות הדברה רבות משתמשות בשיטות הדברה משולבת, משמע – הדברה באמצעות ריסוס במוקדים מסוימים, הדברה באמצעות ג’ל או מלכודות במוקדים אחרים, ובעוד טכניקות שונות ומגוונות שנעשות בהתאמה לפני השטח ובהתאם לסוגי המזיקים שנמצאים במתחם.

גור הדברות

צור קשר..

חברה מוסמכת להדברת מזיקים בבית

חברת “גור הדברות” מספקת שירותי הדברת מזיקים באזור המרכז ובאזור השפלה, באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בחברת גור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה על כל עבודת הדברה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה עד הסוף, נבוא אליכם שוב פעם לעשות הדברה, והפעם – בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור הדברות מדבירים באהבה.

חייגו