fbpx

מייל: dekeldekel24@hotmail.com

טלפון: 054-3964646

הדברת חפרפרת

אם אתם מזהים בורות באזור הגינה של הבית, כנראה שיש לכם חפרפרת בגינה והיא במהירות רבה תביא להרס גדול של כל הצמחייה והדשא בחצר הבית.

שיטות פעולה של חפרפרת

ללא הדברת חפרפרת מקצועית, החפרפרת תייצר פעילות מוגברת מעל פני הקרקע בעיקר לקראת סוף החורף, אז אוזלים מקורות המזון שהיא מוצאת בתוך המחילות מתחת לאדמה, דבר שגורם לה לעלות ולצאת אל מעל פני השטח בחיפוש אחרי מקורות מזון שיאפשרו את הישרדותה.

כמו כן, עונת החורף רוויית הגשמים גורמת לקריסה והרס של מערכת המחילות שהחפרפרת בונה מתחת לאדמה, לכן לקראת סוף עונת החורף החפרפרת תתחיל לבנות ולייצר מערכת מחילות מחודשת שתשמש אותה למשך תקופת הקיץ.

נגן וידאו אודות איך עושים הדברת חרקים לבית

חפירת בורות באדמה

פעמים רבות אנשים יחשבו בהתחלה שהבורות באדמה נחפרו על ידי הכלב או החתול, אך למעשה ניתן לזהות בקלות מתי מדובר בחפירת בורות של חפרפרת ומתי מדובר בבורות שנחפרו על ידי חיות מחמד שנמצאות בחצר. ברוב הפעמים בורות של חפרפרת בגינה ייראו זהים לחלוטין, האדמה שמעל פתח הבור תיראה אוורירית והיא תהיה מסודרת בצורה סימטרית שתקיף את כל פתח הבור.

לרוב האדמה תיערם בצורה גבוהה כתוצאה מאיסוף עקבי וממושך של חלקי אדמה קטנים שהחפרפרת מוציאה החוצה, כך פתח הבור יוכל לשמש גישה קלה ומהירה בחזרה אל תוך המחילה התת קרקעית ובמקרה הצורך החפרפרת תוכל להציץ כלפי חוץ כשהיא רוצה לצאת בבטחה לפני השטח.

מפת עמוד - תוכן עניינים

חפרפרת או חולד ?

השם המקצועי של חפרפרת הוא "חולד" ולמרות הדמיון הרב בין המילה חולד והמילה חולדה, אין כל קשר בין חפרפרת לחולדה מלבד הצליל הדומה של שמם. ליתר דיוק חפרפרת וחולד הם שני סוגים שונים לגמרי של מכרסמים, בארץ ישראל יש רק חולד ואין בכלל חפרפרות ברחבי אזורי ארץ ישראל. מאחר ובמשך השנים רוב האנשים קראו לחולד בשם חפרפרת, הכינוי נדבק למכרסם המזיק וכיום רוב בני האדם נוטים לקרוא לו כך.

הפירוש העתיק למקור השם חולד הוא – "פני שמחליד את הקרקע ומעלה עפר תחוח", מה שמעיד כבר בשמו של המכרסם המזיק על הנזק האדיר שהוא גורם.

חפרפרות ניזונות בעיקר מחרקים אך החולד הוא בכלל צמחוני, לכן החולד מזיק ביותר לשטחים חקלאיים והוא עלול להחריב לגמרי את הגינה של בית פרטי עם צמחים, פרחים ועצים. גם חפרפרות וגם חולד עיוורים כמעט לגמרי, זאת מאחר ורוב שעות היום הפעילות שלהם נעשית מתחת לפני הקרקע ומה שמשמש אותם להתמצאות והישרדות במרחב זה בעיקר חוש הריח ויכולת החפירה.

זיהוי חפרפרת בגינה

חפרפרות בגינה (שבישראל הם בעצם חולד) יבנו מערכת מחילות תת קרקעית סבוכה ומורכבת, כך הם יסרקו את המשטח ובעזרת חוש הריח שלהם יזהו מקורות מזון פוטנציאליים. חפרפרת תיצור לעצמה כמה פתחים של בורות מעל פני הקרקע, אלו ישמשו אותה למילוט כאשר ישנו איום או סכנה לחייה, וברוב המקרים מערכת המחילות של החפרפרת תאפשר כמה פתחי מילוט שונים הממוקמים באזורים רחוקים, שאת הגישה אליהם היא יוצרת בתחכום רב מתחת לפני השטח ורחוק מהעין.

נגן וידאו אודות ריסוס חרקים מסביב לבית

שיטות הדברה נגד חפרפרת

כדי לבצע הדברת חפרפרת בגינה בצורה יעילה ניתן להשתמש בכמה שיטות :

רעל נגד חפרפרת

שיטה אחת היא באמצעות רעל נגד חפרפרת בגינה, אותו מפזרים בכמה נקודות אסטרטגיות כפיתיון וברגע שהחפרפרת תאכל ממנו היא תמות מיד. מאחר והחפרפרת פועלת מתחת לפני השטח, במעמקי האדמה, אין כל סיכון בשימוש של רעל נגד חפרפרת בגינה ואין חשש מפני ריח צחנה שיעלה מפגר החפרפרת לאחר שהיא מתה מהרעל.

מלכודת חפרפרות

השיטה השנייה לביצוע הדברת חפרפרת בגינה בצורה יעילה זה באמצעות מלכודת, אך לכידת חפרפרת בגינה זו לא משימה פשוטה בכלל ורק מדביר מקצועי יידע לבצע לכידת חפרפרת בגינה באופן מוצלח. היתרון הגדול של מלכודת נגד חפרפרות בגינה הוא שכאשר מצליחים לבצע לכידת חפרפרת עם מלכודת בהצלחה, יש הוכחה מבוססת שאכן החפרפרת נתפסה, דבר שלא ניתן להוכיח בכל שיטה אחרת של הדברת חפרפרת בגינה של הבית.

הדברה עם גז

השיטה השלישית של הדברת חפרפרת היא באמצעות גז הדברה מיוחד, בו משתמשים עבור הדברת חפרפרות בצורה ישירה אל תוך פתחי המחילות שהחפרפרת יצרה באדמה. במידה ויש כמה פתחי בורות שמובילים אל המחילה התת קרקעית של החפרפרת במתחם, יש להחדיר את הגז אל תוך כל פתחי הבורות במקביל, כך הסיכויים לחיסול החפרפרת יהיו גבוהים יותר.

מאחר ואי אפשר לוודא שהשימוש של הדברת חפרפרת בגז אכן הוביל לתוצאה יעילה של הדברת חפרפרות במתחם, ובהתחשב בעובדה שהחפרפרת בונה מערכת מחילות מתוחכמת מאוד מתחת לפני הקרקע, שכוללת גם פתחי מילוט אל אזורים רחוקים, הדרך היחידה לוודא שאכן בוצעה פעולה של הדברת חפרפרת בגינה בצורה מוצלחת, נמדדת לאורך זמן.

רק לאחר פרק זמן ממושך שלא נראתה כל פעילות של חפרפרות במקום, יהיה ניתן להבין שהביצוע של הדברת חפרפרת בגז היה יעיל ומוצלח.

נזקים של חפרפרת בגינה

⊗ חפרפרת תשמיד כל צמח או שורש שגדל בשטחי הגינה של הבית.
⊗ קצב הפעילות שלה מהיר והיא תגרום נזקים בשטח גדול במעט מאוד זמן.
⊗ מדובר במכרסם ולכן צינורות מים וביוב יינזקו גם הם במהלך חפירת המחילות.
⊗ חפרפרת עלולה להזיק גם לכבלים של תקשורת או חשמל מתחת לקרקע.
⊗ החפרפרת חיה תוקפנית והיא עלולה לנשוך חזק ולהעביר מחלות לבני אדם.
⊗ חפרפרת יכולה ליצור כמות גדולה של בורות בפרקי זמן קצרים מאוד.
⊗ הנזק נמצא מתחת לקרקע, הוא אינו גלוי לעין כדי שנוכל לטפל בו כראוי.

מחיר הדברת חפרפרת בחצר

  • מחיר הדברה נגד חפרפרת בחצר : 600 – 500 ₪

הערה – מחיר הדברה נגד חפרפרת בחצר תלוי כמובן בגודל השטח הנגוע וברמת הנגיעות שקיימת במתחם. אזורי שטח גדולים שבהם יש כמות חפרפרות גדולה, יצריכו טיפול הדברת חפרפרות אינטנסיבי יותר ולכן גם המחיר עלול להשתנות בהתאם למצב הקיים בשטח.

נגן וידאו אודות איך עושים הדברת פרעושים

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון (החל משנת 1993) של עבודת שטח

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה, לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

לחברת גור הדברות יש 30 שנות ניסיון

של עבודת שטח (החל משנת 1993)

הדברה ירוקה מקצועית ויעילה

לאחר בדיקה יסודית של המתחם הנגוע

שאלות נפוצות

השם המקצועי של חפרפרת הוא "חולד" ולמרות הדמיון הרב בין המילה חולד והמילה חולדה, אין כל קשר בין חפרפרת לחולדה מלבד הצליל הדומה של שמם. ליתר דיוק חפרפרת וחולד הם שני סוגים שונים לגמרי של מכרסמים, בארץ ישראל יש רק חולד ואין בכלל חפרפרות ברחבי אזורי ארץ ישראל.

אנו מקפידים להשתמש בשיטות של הדברה ירוקה משולבת, כך ניתן להגיע לתוצאות יעילות של הדברה מקצועית נגד חפרפרות ועדיין לשמור על סביבה ירוקה ובטוחה לבני אדם ולבעלי חיים נוספים במקום.

חברת גור הדברות מציעה שירותי הדברת מכרסמים בהתחייבות ל – 100% יעילות ומיגור מוחלט של נגיעות המכרסמים במקום.

אנו מציעים אחריות לכל עבודת הדברה שנעשית על ידינו, במידה ולאחר שביצענו הדברה במקום עדיין תבחינו במזיקים נוספים, נשלח אליכם מדביר מקצועי שיבצע הדברת חפרפרות נוספת בחינם.

יש לנו צוות מדבירים מקצועי שמוסמך לבצע הדברת מזיקים באישור של המשרד להגנת הסביבה, ולאחר שנים רבות שאנו פועלים בענף ומבצעים שירותי הדברת חפרפרות בצורה מוצלחת ויעילה אנו שמחים להציע מחיר משתלם עבור הדברת חפרפרת בגינה ומיגור של כל נגיעות מכרסמים במתחם הנגוע.

חברת גור הדברות מתמחה בהתאמת טיפול הדברה ירוקה לפי סוג המזיק, דרכי הפעולה שלו ואורחות חייו. יש לנו ניסיון של 30 שנים בעבודת שטח אינטנסיבית עם כל סוגי המזיקים ואין לנו ספק שנוכל לספק לכם שירות מקצועי ברמה הכי גבוהה שיש בענף ההדברה בישראל.

צוות המדבירים שלנו משתמש בחומרי הדברה בטוחים ויעילים, כאשר תרכובת ההדברה ואופן ההטמעה במתחם הנגוע מותאמים בהתאמה מלאה עבור כל מקרה ומאפייניו הייחודיים.

נגן וידאו אודות מנחם הורוביץ בתכנית שווה בדיקה בערוץ 2 - איך עושים הדברה לבית?

להתייעצות וקבלת מחיר הדברה - שלחו פניה

או חייגו אלינו: 054-396-4646

גור הדברות

צור קשר..

חברת גור הדברות - הדברת חפרפרות

חברת גור הדברות מעניקה שירותי הדברת מכרסמים וסוגי מזיקים נוספים כבר למעלה מ – 30 שנים. אנו פועלים באזור השרון ובאזור המרכז כבר שנים רבות ומעניקים שירותי הדברה לבתים פרטיים, דירות מגורים, הדברה לעסקים, מחסני מזון ואזורי מסחר ציבוריים, באחריות ובהתחייבות לתוצאות של הדברה מקצועית ויעילה שתחזיק מעמד לאורך זמן.

“גור הדברות” פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון הדברה מספר 2031.
חשוב לציין בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם!

נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ואדיב – גור מדבירים באהבה.

חייג עכשיו..
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן