27 מרץ 2020
מרץ 27, 2020

הדברה לבית – איך מתכוננים?

הדברה בבית – טיפים והמלצות

איך מכינים את הבית לקראת הדברה? מה כדאי לקחת בחשבון? ריכזנו עבורכם את כל הטיפים וההמלצות..

 

הדברת תיקנים

תיקנים לרוב מסתתרים בתוך ארונות המטבח, במגירות ובתוך מוצרי החשמל הביתיים. כדי להכין את הבית לקראת הדברת תיקנים כדאי לפנות את כל הכלים מארונות המטבח ולהרחיק אריזות מזון פתוחות או כאלו שמאוחסנות בתוך קופסאות לשימוש שוטף.

 

 

הדברת מכרסמים

כשמדברים על הדברת מכרסמים לרוב מדברים על הדברת חולדות או הדברת עכברים, וההכנות של הבית לקראת פעולת הדברה למכרסמים היא דומה. כדאי לפנות את הרהיטים שצמודים לקירות הבית כדאי לוודא שאין מאחוריהם מחילות שהמכרסמים יצרו והן משמשות אותם למסתור וניוד ממקום למקום. במידה ויש מחסן או מזווה בבית כדאי לפנות אותו מכל התכולה שבו וכך גם שם לראות שאין מעברים למכרסמים או מחילות שהם יצרו במקום. במידה ואתם מזמינים לוכד חולדות או עכברים אין פעולה ספציפית שעליכם לנקוט מאחר והצבת המלכודות מחייבת את הישארותו של המתחם כפי שהוא, אחרת החולדות והעכברים יבחינו שמשהו קורה ולא ייגשו למלכודת.

 

הדברת פרעושים ופשפשים

כדי להכין את הבית לקראת הדברת פרעושים עליכם לשאוב את השטיחים בבית מאבק, בו מסתתרות גם הביצים של הפרעושים, לשאוב גם את הסלון בכל הפינות שבהן מצטבר אבק ופירורים, לנקות היטב את החריצים בכל פינות הבית ולוודא שגם מתחת לארונות ולמעברים השונים בבית אין אבק שנצבר ובו מסתתרות ביצים של פרעושים. הביצים של הפרעושים לא זקוקות לדגירה, הן בוקעות לבד בהתאם לטמפרטורה החמה, דבר שעלול להביא לבקיעת הביצים גם לאחר ההדברה נגד הפרעושים. את הבגדים שאולי באו במגע עם הפרעושים כדאי לכבס בחום גבוה, ולוודא שמתחת למזרונים, הסדינים והשמיכות אין מקום מחבוא לפרעושים מפני ההדברה. ברוב המקרים יש להשאיר את הבית אטום כעשר שעות לאחר הדברת פרעושים, אך את המידע הזה תדרשו לדעת מחברת ההדברה שמבצעת את העבודה, זאת מאחר ויש חומרי הדברה ושיטות הדברה שונים ואולי במקרה שלכם תצטרכו לחכות פחות או יותר זמן. טיפ חשוב בנוגע להדברת פרעושים – אל תשטפו את הרצפה בבית למשך שלושה ימים לאחר ההדברה! פרעושים שניצלו מהניקיון וההדברה יצאו מהמסתור שלהם כעבור יום בערך, וחומרי ההדברה עדיין יכולים לפעול עליהם בימים שלאחר ההדברה.

 

הדברת קרציות

הדברת קרציות דומה מאוד להדברה של פרעושים ופשפשים, לכן הוראות ההכנה של הבית לקראת הדברת קרציות דומה לאלו שהובאו למעלה בנוגע להדברת פרעושים ופשפשים. צריך לנקות את הבית היטב, לכבס את הבגדים בטמפרטורה גבוהה, כשבעים מעלות, ולא לשטוף את רצפת הבית כשלושה ימים לאחר הדברת הקרציות בבית.

 

הדברה לבית – איך מתכוננים?

ישנם סוגים שונים של מדבירים וכמו כן גם סוגים שונים של שיטות הדברה לבית. יש פעולות הדברה שנעשות בשיטת הדברה ירוקה לבית באמצעות השימוש בג’ל הדברה או אפילו בריסוס לבית, עליכם לוודא שלמדביר שהזמנתם יש רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה, ולאחר מכן לבקש הסבר מפורט בנוגע לחומרי ההדברה שבהם הוא משתמש ולפעולות המקדימות שעליכם לנקוט לקראת הדברת הבית. כמו כן, כדאי מאוד לוודא מול חברת ההדברה מהן הפעולות שנדרשות מכם גם לאחר ביצוע ההדברה!

טיפ נוסף וחשוב שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם מכינים את הבית לקראת הדברה זה בדיקה בנוגע לטיפול מונע שעליכם לנקוט לאחר עבודת ההדברה בבית. במקרים רבים לאחר כמה חודשים הופעת המזיקים לבית חוזרת שוב, אך יש פעולות של טיפול הדברה מונעת שאתם יכולים לנקוט בקלות רבה וכך למנוע את שובם של המזיקים לבית.