fbpx

איך להבדיל בין סוגי ג’וקים ?

איך ניתן להבדיל בין סוגי ג’וקים בבית או בגינה ?

עולם החרקים מורכב ומסובך בצורה בלתי רגילה. יש מיליוני סוגי חרקים שמוכרים לנו ואף ניתן להם שם כדי לזהות ולהבחין בינם ובין חרקים אחרים, אך יש גם מיליוני זנים וסוגי חרקים שהספרות המקצועית לא מכירה ולא ניתנו להם שמות זיהוי מעולם.

מאחר ואנחנו חייבים לתת לכל דבר שם כדי לפתח דרכי התמודדות מולו, האדם נתן שמות כלליים לקבוצות של פרטים המשתייכים תחת אותה המשפחה וכך הוא יכול לזהות כל פרט שאינו מוכר לו, משפחה אחת כזו היא – ג’וקים.

המפגש של האדם עם ג’וקים בבית יכול להיות טראומתי ומבהיל במיוחד, בין אם הוא מכיר את שם הג’וק ובין אם לא, בין אם מדובר בג’וק בעל זהות שמוכרת לספרות המקצועית ובין אם זה ג’וק שמעולם לא ניתנה לו זהות רשמית ואין לו אפילו שם. למעשה, המילה ג’וקים הפכה ברבות השנים לשם כללי שתחתיו נכנסים כל סוגי החרקים בעולם, גם כשלמעשה בכלל לא מדובר בג’וקים אלא בחרקים המשתייכים למשפחה אחרת לגמרי.

השם ג’וק כבר הפך מזמן לשם כללי שמתאר כל חרק בעל קונוטציה שלילית.

 

מדביר ג'וקים עם ריסוס ירוק - גור הדברות

 

למה צריך לתת לג’וק שם ?

המטרה העיקרית בהענקת שמות לג’וקים היא לצורך הבדלה ביניהם ובין התכונות הבסיסיות שמאפיינות אותם. לדוגמה: משפחת הג’וקים הפופולרית ביותר כיום היא תיקנים וברוב המקרים שאנשים מדווחים על ג’וקים בבית יהיה מדובר באחד מ – 4 סוגי תיקנים שנפוצים בארץ – תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, תיקן הפסים או תיקן מזרחי. המטרה של כל מי שמוצא אחד מהתיקנים הללו בבית, זה לסלק אותו ואת צאצאיו במהירות הרבה ביותר שניתן, לכן חייבים להבין את המאפיינים שמושכים כל אחד מסוגי התיקנים לבית ואת זה ניתן לעשות באמצעות השם שלהם, שמעיד על צרכים שונים שנדרשים להם על מנת שיוכלו להתפשט.

 

 

מקקים

לאור העובדה שהכינוי ג’וקים הפך לשם כללי עבור כל סוגי החרקים שמעוררים בנו דחייה, נוצר צורך למצוא גם שם כללי שמייחד את הג’וקים באופן בלעדי, והשם הזה הוא מקקים. הדבר המשותף שמאפיין מקקים זה חוסר הבררנות שלהם במזון, כל סוגי המקקים (שהם בעצם ג’וקים) יאכלו כל דבר שיכול להזין אותם ולאפשר להם גדילה ורבייה. ויש גם כמה מאפיינים נוספים שהופכים אותם למשפחה אחת שנכנסת תחת אותה הקטגוריה – לכולם יש חמש מפרקים ברגליים, לכולם יש מבנה גוף שטוח ולכולם יש מחושים שעוזרים להם לשמור על יציבות הגוף וזיהוי מהיר של סכנות בשטח.

 

 

המקקים מתרבים על ידי הטלת ביצים, הם נחשבים לחרקים מהירים ומאוד זהירים, לכן קשה מאוד לתפוס אותם. ברגע שהם יבחינו בכל שינוי של חושך ואור, הם ינוסו על נפשם ויבינו שככל הנראה ישנה סכנה פוטנציאלית שמאיימת על הישרדותם. מדובר בחרק שיודע לשרוד בתנאי שטח קשים, גם בגלל שהוא זהיר וגם בגלל שהוא אוכל כל דבר שיכול לספק לו אנרגיה – אפילו את הצואה של עצמו. אם צריך הם גם יודעים לשרוד בלי מזון ושתייה למשך זמן ממושך כשהם מתחבאים מפני סכנות בחוץ, וברגע שהאיום יוסר הם יצאו ויחפשו אוכל ומחסה במקום אחר.

 

 

גור הדברות – הדברת תיקנים

חברת גור הדברות פועלת באישור המשרד לאיכות הסביבה, רישיון מספר 2031.
בגור הדברות תקבלו אחריות מקצועית מלאה. במקרה הצורך, במידה והבעיה לא נפתרה במלואה, נבוא שוב פעם לעשות הדברה בחינם !

לקבלת פרטים ומידע נוסף, חייגו: 054-3964646
או שלחו לנו מייל: dekeldekel24@hotmail.com

מפת עמוד - תוכן עניינים

צרו איתנו קשר
פוסטים אחרונים
הדברה לבית עם חומרי הדברה ירוקה בטוחים לסביבה

הדברה אקולוגית

מה זה הדברה אקולוגית? חברות הדברה משתמשות בשם הדברה אקולוגית כאקט מכירתי שמבטיח דרך ירוקה להדברה ללא חומרים רעילים. בפועל

קרא עוד »
הדברת נמלים אורגנית עם פיתיון

הדברה אורגנית

איך עושים הדברה אורגנית? פירוש המילה אורגני, זה – מחובר, שייך. משמעות המילה מעידה באופן ברור על סוג הפעולה שצריך לבצע

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב tumblr
Tumblr
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Call Now Buttonחייגו
דילוג לתוכן