fbpx

מייל: dekeldekel24@hotmail.com

טלפון: 054-3964646

חולדת החוף

לחולדת החוף יש כמה שמות שונים, שכולם ניתנו לה כחלק מתיאור הפעילות שלה. השם הראשון של חולדת החוף הוא – חולדה נודדת, מאחר והיא מצטרפת למכולות ייבוא וכך נודדת ממקום למקום בעולם. השם השני שלה – חולדת הביוב, מאחר והמקום המועדף עליה לקינון והתפשטות במרחב עירוני הוא מערכת הביוב. והשם הנוסף שלה – חולדה נורווגית, שם שנוצר ללא כל קשר או שייכות ממשית של החולדה לנורבגיה, כנראה כטעות בעקבות הערכה שגויה של הגעת חולדת החוף לאזור אנגליה מנורבגיה, למרות שבאותה תקופה היא טרם הספיקה להגיע לנורבגיה והגעתה לאנגליה הייתה ככל הנראה מאזור אסיה.

בישראל נמצא את חולדת החוף בעיקר בתוך מערכות הביוב העירוניות, שם היא תשתלט על שטח רחב היקף שיכול להגיע למעל 20 דונם בו היא פועלת באופן שוטף. חולדת החוף מקיימת קשרים חברתיים ויודעת לחיות בשיתוף פעולה עם חולדות נוספות, זאת במקביל לפעילותה העצמאית שמיועדת לאפשר לה הגנה, קינון והתפשטות במרחב. בתוך מערכת הביוב חולדת החוף תחפור מחילות בעומק של כשני מטרים, מחילות שעשויות מאדמה ורפש ששקעו אל תוך מערכת הביוב ובתוכן היא תסתתר ובהן תקנן ותמליט את גוריה.

 

מבנה גופה של חולדת החוף

מדובר בחולדה גדולה יחסית, מבנה גופה יכול להגיע לכמעט 50 סנטימטר, בנוסף לזנב שרק הוא יהיה באורך של מעל 10 סנטימטר. חולדת החוף יכולה להגיע למשקל של מעל חצי קילו, וגם אם מדובר בחולדה קטנה יחסית, משקלה יהיה מעל 150 גרם. ברוב המקרים צבע הפרווה של חולדת החוף יהיה חום כהה או אפור שנוטה לצבע שחור, וכיום סוג חולדות זה הוא הנפוץ ביותר בעולם והיא הזן השולט בכל יבשת אמריקה ואירופה.

תנאי המחיה שבני האדם מספקים לחולדת החוף הם כל מה שנדרש לה כדי להתרבות ולהתפשט, ומאחר ומדובר בחיה בעלת כושר הישרדות מעולה והיא מסוגלת להתאים את עצמה לכל תנאי שטח קיימים כדי לשרוד – האזורים העירוניים הם המקום האידאלי עבורה, כאשר החלק שמתחת לפני השטח מאפשר לה גם מסתור ובני האדם כמעט ולא יבחינו בהימצאותה במקום במהלך שגרת היום יום.

 

 

 

מחלות ונזקים של חולדת החוף

חולדת החוף נושאת בגופה מחלות וחיידקים רבים, אותם היא יכולה להעביר גם לבני אדם ולבעלי חיים אחרים. ברוב המקרים בני האדם מחוסנים נגד כל המחלות שעלולות לעבור אליהם מחולדת החוף, אך מאחר ומדובר בחיה מזוהמת שנושאת בגופה חיידקים רבים – כל מגע איתה מחייב חיטוי ופעולות מניעה נגד התפשטות חיידקים.

חולדת החוף יודעת לשחות מצוין, זאת בעזרת קרום המחבר את אצבעות רגלה האחורית ויוצר צורה של סנפיר. חולדת החוף אוכלת כל דבר שבא בדרכה, לכן הנזקים שהיא תגרום לאדם, במידה והיא מקננת בקרבתו, הם רבים. היא תאכל סבון וכל מיני מוצרים המשמשים את האדם בשגרה השוטפת, בנוסף לכל סוגי המזון שהאדם צורך וכמובן כל השאריות שהוא זורק לפח האשפה.

 

מחזור חייה של חולדת החוף

חולדת החוף חיה בערך שלוש שנים, היא מתחילה להמליט גורים משל עצמה כשהיא בת חודשיים וחצי בלבד, ואין לה בעיה להמליט בכל עונה במהלך כל השנה כולה. חולדת החוף תמליט את גוריה במחילות תת קרקעיות או בכל מחבוא שנמצא בגובה נמוך מפני השטח, ומשך ההריון שלה הוא כ – 22 ימים בלבד.

חולדה ממוצעת תמליט עד 6 פעמים במהלך כל שנה, ובכל המלטה היא תמליט בין 5 ל – 10 גורים. ישנם מקומות בעולם שנמצאו בהן חולדות חוף שהמליטו גם כמות כפולה של גורים בכל פעם, אך הממוצע הכללי בכל העולם עומד על בין 5 ל – 10 גורים בכל המלטה.

כאשר הגורים יגיעו לגיל של שבועיים, הם כבר יצאו ממחילת המסתור ויתחילו לפעול במרחב הפתוח, כאשר החולדה הבוגרת משגיחה עליהם מקרוב ומגוננת עליהם, ורק כעבור חמישה שבועות הם יתחילו לפעול בצורה עצמאית לגמרי, אך עדיין תחת חסותה של האם. ברגע שהגורים יגיעו לגיל חודשיים, הם יעזבו את האמא ויתחילו לבסס את פעילותם העצמאית באזור, כאשר כחצי חודש לאחר מכן הם כבר יתחילו להמליט גורים משל עצמם.

 

 

 

זיהוי חרקים ומזיקים בבית

תמונת מדבקה הדברת נמלים עם טלפון

להלן פירוט סוגי חרקים הנפוצים בבית, מזיקים שדרוש להם טיפול הדברה מקצועי:

נמלים ג'וקים תיקן גרמני

נמלת האש ↔ פשפשים  פשפש המיטה

פרעושים  דבורים וצרעות טרמיטים

עכברים חולדות  חפרפרת

עש  יתושים ↔ כיני יונים  ↔ קרציות

דג הכסף חשופיות חדקונית האורז

תולעים עקרבים ↔ עכבישים

צרצרים ↔ חיפושיות דבורת הדבש

אורזית משוננת ↔ זבובים נדלים

↔  ©  ↔  זיהוי חרקים  ↔  ©  ↔

 

<  ⊗  ⊗  ⊗ ⊗  ⊗  >

 

מפת עמוד - תוכן עניינים
צרו איתנו קשר

פוסטים אחרונים

זיהוי פשפש המיטה על המזרון

פשפש המיטה זיהוי

פשפש המיטה זיהוי מקדים פשפש המיטה זיהוי מקדים לפני הדברה – איך מזהים את פשפש המיטה? כדי לזהות נגיעות של פשפשי מיטה

קרא עוד »
הדברת חולדות במטבח של מסעדה

הרחקת חולדות מהבית

המלצות להדברת חולדות הדברת חולדות או הדברת עכברים בבית פרטי, שונה לגמרי ממקרים של הדברת עכברים וחולדות בבניין מגורים. חולדות בבית פרטי

קרא עוד »
מחיר הדברת מכרסמים חולדות ועכברים

עכבר השדה

כשמו כן הוא, עכבר שגדל בשדה ושם הוא מנהל את חייו. עכבר השדה דומה מאוד לעכבר המצוי, רק שבשונה מהעכבר המצוי שפועל

קרא עוד »
הדברת עכברים בבית תמונה

עכבר מצוי

לא לחינם סוג עכברים זה נקרא – "עכבר מצוי". אם נתקלתם בעכבר בבית, סביר להניח שמדובר בעכבר המצוי. אמנם יש לא מעט

קרא עוד »
חולדה מטפסת על חלון דירה

נשיכת חולדה

תושבים רבים במרכז הארץ נתקלים לא פעם בחולדות שמתרוצצות ברחובות העיר. הסיבה העיקרית להופעתן של החולדות היא עבודות התשתית של הרכבת הקלה,

קרא עוד »
Facebook
Twitter
Pinterest
Tumblr
Telegram
WhatsApp
Email

פוסטים אחרונים

הדברה נגד גוקים מכל הסוגים

ג'וקים בראשון לציון

הדברת ג'וקים בראשון לציון ערים כמו ראשון לציון, שמלאות בבתי תושבים וגם בעסקים רבים ואזורי מסחר ותעשייה, מחייבת שימוש בחומרי הדברה ירוקה,

קרא עוד »
לוכד עכברים וחולדות במרכז

מכרסמים ביתיים

מכרסמים ביתיים ישנם סוגי מכרסמים שהסתגלו לאורח החיים הבייתי והתרגלו למצוא כל מה שנדרש להם בסביבה שקרובה לאזורי הבתים ושכונות המגורים. את

קרא עוד »
לכידת חולדה בבית בתל אביב

לכידת עכברים

לוכד עכברים מומלץ בשונה מחולדות העכבר הוא חיה מאוד פחדנית, דבר שגורם לה לפעול פעמים רבות מתוך לחץ וחרדה, לכן שימוש של

קרא עוד »
חייג עכשיו..
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן