19 ינו 2019
ינואר 19, 2019

הדברת חולדות בבית

איפה מסתתרות החולדות?

החולדות חיות חכמות מאוד, הן יודעות איך לשרוד גם בתנאים קשים שמזיקים אחרים לא יצליחו לשרוד אותם. דבר נוסף שמאפיין את החולדות זה ההרס הרב שהן גורמות למקום שבו הן נמצאות. השבוע הזמינו אותנו לבצע הדברת חולדות בבית שנפגע מהן בצורה קשה שגרמה לו לנזק כבד מאוד! דיירי הבית הבינו שיש להם בעיית מכרסמים אך הם לא ידעו שמדובר בחולדות.

מצלמות האבטחה של הבית פתאום הפסיקו לפעול, אחת אחרי השניה, ולבעל הבית לא הייתה גישה אל פתחי המעבר של חיווט המצלמות כדי לבדוק מה בעצם גרם להן להפסיק לפעול. הם הזמינו את איש המצלמות, והוא כבר ידע שכנראה מדובר בחולדות, ושכדאי להזמין הדברת חולדות לפני שמתקנים את המצלמות, אחרת החולדות עלולות לגרום שוב לתקלה וחבל לשלם פעמיים לתיקון התקלה שגם ככה עולה מחיר די יקר מאחר והיא מצריכה פירוק והרכבה של הנמכת התקרה בה עוברים החוטים שמחברים את המצלמות למרכז השליטה.

 

מדבירים מקצועיים

לוכד חולדות מוסמך במרכז - גור הדברותמאחר ובמקרה מסוג זה הדברת חולדות ברעל תביא לנזקים נוספים וחמורים אפילו יותר, מהסיבה הפשוטה שאין לדעת איפה החולדות ימותו, ולאחר מותן חייבים לפנות את הגופה כדי שזו לא תסריח ותעלה צחנה נוראית במתחם הבית, פה היינו חייבים לפעול באמצעות לוכד חולדות על ידי שימוש במלכודות שונות והצבת פתיונות שיובילו את החולדות אל המלכודת. הדברת חולדות בבית לרוב לא יכולה להיעשות באמצעות רעל מאחר וחולדה מחייבת שימוש בכמות רעל מאוד גדולה, וזו יכולה לגרום לנזק ואף למוות של בעלי חיים וילדים. בתוך הבית אסור לקחת סיכונים מיותרים ותמיד עדיף לבצע הדברת חולדות באמצעות מלכודות.

 

איך עושים את זה נכון?

כפי שציינתי, חולדות הן חיות חכמות מאוד! יש להן יכולת לפתח קשרים חברתיים ולפעול כצוות על מנת לשרוד. תכונה זו גם מאפשרת להן לחבר כמה נתונים שונים ומתוכם להבין את תמונת המצב ולפעול בהתאם כדי להיזהר מסכנות אפשריות. כאשר חולדות רואות חולדה מתה ולידה מונח פתיון שנראה לכאורה כאוכל, הן יבינו שהאוכל כנראה מורעל והן לא יגעו בו.

מהסיבות הללו הדברת חולדות מחייבת מדביר מוסמך ומקצועי שיודע כיצד להציב מלכודות לחלודות ופתיונות שיביאו אותן אכן אל המלכודת ומשם אל מחוץ לבית. מדביר מקצועי ומוסמך ידע לאבחן את המקום בצורה נכונה ולפעול בהתאם כדי להביא להדברה מהירה, מקצועית ויעילה של החולדות. הדברת חולדות במרכז הארץ היא דבר פופולארי מאוד מאחר ובאזורי אוכלוסיה צפופים יש המון מקורות מזון ודרכי מעבר שבהן החולדות משתמשות כדי לשרוד ולעבור ממקום למקום בחיפוש אחרי מקורות מזון.

 

הדברת חולדות בביוב

כאשר מזמינים הדברת חולדות בבית חייבים להבין דבר חשוב – נכון שכרגע החולדות נמצאות בבית, אך יש מקור שממנו הן הגיעו לבית! לרוב המקור להגעתן של החולדות הוא הביוב. דרך פתחי הביוב המכרסמים המזיקים מגיעים אל תוך הבית ובו הן מתחילות ליצור הרס וחורבן כאשר הן פועלות נמרצות להשיג מזון, ואולי גם מקום חמים ונעים בו יוכלו להמליט חולדות נוספות.

חולדות דורשות טיפול נכון ומקצועי, כמו כן גם מהיר, כי הן יוצרות נזק רב וזה עלול לעלות בסופו של דבר המון כסף! בתוך הבית נשתמש במלכודות, אך בפתחי הביוב שמחוץ לבית, שם נשתמש ברעל נגד חולדות, וכך חולדות נוספות שיגיעו לפתח זה יראו חולדה מתה שנגסה בפיתיון והן מיד יברחו מהמקום שמהווה עבורן סיכון.